Сучасні стандарти вищої освіти зумовлюють трансформацію підходів до освітнього процесу та фахової підготовки молоді. Сьогодні фахова передвища освіта націлена на підготовку нового, сучасного типу фахівця-професіонала, який уміє глобально мислити, відрізняється енциклопедичністю знань, схильністю до творчої роботи, до підприємницької діяльності, здатністю до саморозвитку та саморегуляції. В реальній практиці така професіоналізація освіти досягається як через освоєння фундаментальних наук, так і у процесі оволодіння загальнолюдською культурою, що включає в себе розвиток світоглядних позицій, ідейних переконань, ціннісних орієнтирів, формування морально-естетичного ідеалу студентів тощо.
Тому особлива увага приділяється викладанню суспільних дисциплін. Викладання суспільних дисциплін у ХПФК НУ «Львівська політехніка» забезпечують 9 висококваліфікованих викладачів циклової комісії, очолювані Малаховою Н.Б.
Пріоритетним напрямком їх діяльності є використання інноваційних технологій, власних методичних розробок та електронних підручників, відеоматеріалів та занять з елементами дискусій, рольових та ділових ігор. В рамках тижня циклової комісії проводиться конкурс творчо-пошукових робіт студентів на тему «Подвигу жити вічно» (дослідження студентами фронтових історій своїх родичів, сусідів, знайомих), зустрічі з учасниками війни, інтелектуальні вікторини з правознавства, історії, також готуються радіогазети щодо історичних подій, проводяться літературно-музичні композиції. Викладачі циклової комісії готують студентів-переможців міських та обласних олімпіад з історії України, якісно готують студентів до ЗНО з історії України.
Окрім викладання основних предметів циклу, викладачі комісії активно займаються виховною роботою в коледжі і гуртожитку. Регулярно проводяться цікаві виховні години, присвячені історичним подіям («Реквієм голодомору», «Крути – наша гордість», «До Дня соборності», «Козацькому роду нема переводу», «Визволення Хмельницького від фашистсько-німецьких загарбників» та інші. Проводяться психологічні брейн-рінги, екскурсії з народознавства в музеї – Світлиці.
Займається циклова комісія суспільних дисциплін і правовим вихованням студентів. Проводяться бесіди, засідання круглого столу на тему «Загальна декларація прав людини», «Права і свободи людини і громадянина в Україні», «Адміністративна відповідальність в Україні» та ін., метою яких є сприяння вивченню студентами законодавства України, поглиблення теоретичних знань у сфері правового регулювання суспільних відносин. Викладачі циклової комісії організовують зустрічі студентів з юристами, працівниками відділу ювенальної превенції головного управління національної поліції в Хмельницькій області, учасниками бойових дій в АТО.
Викладацький склад