Хмельницький політехнічний фаховий коледж Національного університету "Львівська політехніка"

Циклова комісія природничо-математичного циклу

Циклова комісія  природничо-математичних  дисциплін є осередком, який забезпечує фахову   підготовку майбутніх фахівців,  які мають логічне  мислення,   вміють розв’язувати  перспективні завдання.

Циклова комісія природничо-математичних  дисциплін почала свою роботу  з того часу, коли було організовано Хмельницький електромеханічний технікум (пізніше – Хмельницький політехнічний коледж), але спочатку вона мала назву «Предметна комісія математики, фізики, хімії». В 1996 році її було реорганізовано в циклову комісію.

На сьогодні очолює циклову комісію Студницька Л.М. – викладач математичних дисциплін,  вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

Гордістю циклової комісії є Осіпова Ольга Юріївна, яка працювала  в коледжі з 1966 року до 2020 р. Вона – приклад професійності, вимогливості, працездатності та відповідальності не лише для студентів, а й для всіх викладачів коледжу.

За час існування циклової комісії її очолювали Осіпова О.Ю. та Басюк Н.М.

В теперішній час до складу циклової комісії  входять 16 викладачів:

  • математики: Андросюк В.Ф., Данилюк А.М., Желавська І.А., Халавчук Ю.С., Студницька Л.М., Супрун Л.В., Козубець О.І., Рой М.М.
  • фізики: Дуда Л.О., Захватова Л.В., Палій Н.В., Перетятко І.М.,
  • хімії: Суркова Т.В., Роїк Н.М.
  • біології: Бондаренко О.П.,
  • географії та екології: Бойченко І.В.,
  • а також лаборант циклової комісії Савіцька Т.О.

Серед них  14 викладачів вищої категорії, з яких – 8 викладачі-методисти. Багато викладачів отримали грамоти обласної облдержадміністрації та Міністерства освіти та науки України, а Осіпова О.Ю. – відмінник освіти України.

 

Основні напрямки роботи.

Математика, фізика та хімія – є базовими дисциплінами для всіх спеціальностей Хмельницького політехнічного коледжу, тому ці предмети вивчаються не лише в загальноосвітньому курсі, а також в спецкурсах «Вища математика», «Диференційні рівняння», «Теорія ймовірності та математична статистика», «Дискретна математика», «Лінійна алгебра», «Математичний аналіз», «Фізика», «Прикладна хімія». Для цих курсів розроблені методичні комплекси та електронні варіанти підручників, тестові завдання для перевірки знань, інструкції до лабораторних робіт, тощо. Використовується мультимедійна та комп’ютерна техніка, електронні моделі фізичних процесів, віртуальні лабораторні роботи, створюються науково-проблемні ситуації, що поєднують науковість та емоційність при викладанні матеріалу. Широко використовується демонстраційний експеримент, виготовляються саморобні прилади та обладнання для нових лабораторних робіт. Багато років Захватова Л.В. бере активну участь у розробці завдань для курсових та дипломних проектів студентів.

 

Основні досягнення.

При кабінетах  та лабораторіях працюють творчі групи студентів, що займаються науковою роботою, готуються до предметних олімпіад. Багато років студенти Хмельницького політехнічного коледжу займають призові місця на міських та обласних  олімпіадах з математики та фізики.

В 2018 р. на Всеукраїнській олімпіаді з математики студент Владислав Гринчук зайняв 7 місце, а в  2019 р. –  студент Розгон Андрій  зайняв третє призове місце. Це велика праця і  заслуга викладачів математики Желавської І.А. та Студницької Л.М.

Адміністрація Хмельницького політехнічного коледжу отримала подяку Осіповій О.Ю. та Захватовій Л.В. від Київського політехнічного інституту за якісну та професійну підготовку студентів.

Щорічно проводиться тиждень циклової комісії  природничо-математичних  дисциплін. Всі викладачі беруть активну участь у проведенні заходів, спрямованих на популяризацію  природничих предметів.

Найрізноманітніші заходи, що відбуваються  в рамках тижня,  викликали непідробний інтерес та спонукали студентів до більш глибокого вивчення  фізики, математики, хімії, географії, біології та екології.

Студенти під керівництвом викладачів математики та фізики  беруть участь у міських  і обласних олімпіадах з математики та фізики, де займають  призові місця.

В  лабораторії фізики працювала  технічна виставка «Від минулого до сьогодення». Організувала її роботу викладач циклової комісії Лариса Василівна   Захватова  за допомогою активістів гуртка знавців фізики.

В рамках тижня в актовій залі коледжу відбувся турнір  зі швидкісного складання Кубика Рубіка. Ведуча та організатор заходу Ірина Анатоліївна Желавська презентувала присутнім фільм про швидкубінг – інтелектуальне захоплення тисяч людей на планеті, яке є одним із видів чудового дозвілля. У Турнірі ХПК взяли участь 25 учасників: 20 студентів коледжу, викладач спецдисциплін  Федосюк Геннадій Васильович, а також команда куберів  Хмельницького.

 

Під час виховної години “Загадкове життя і експерименти Ніколо Тесла”, проведеної під керівництвом викладача Людмили Олегівни Дуди, студенти спробували зрозуміти  велич та неординарність цієї постаті в історії людства.

У   квесті «Розумники – розумниці»  всі групи перших курсів представили свої команди. Вони вирішували  завдання з усього спектру природничо-математичних дисциплін, здійснювали пошук на місцевості, будували оптимальні маршрути переміщення та шукали оригінальні рішення і підказки.

Викладачі  Тетяни В’ячеславівна  Суркова  та Наталія  Миколаївна  Роїк  провели круглий стіл «Кіберманія: правда чи вигадка». Напередодні, за допомогою анкетування визначили, що дана тема актуальна і для нашого коледжу – 45% студентів вже мають залежність від Інтернету, 3% з них потребують допомоги психолога.

Викладачі  Бойченко І.В.  та Бондаренко О.П. щорічно проводять цикл виховних заходів «Життя в стилі ЕКО». Бойченко І.В. підтримує зв’язки з Подільським екологічним товариством щодо екологічного виховання студентів, бере участь в обласних олімпіадах школярів з географії як експерт з географічних питань. Приймає участь в випробувальних змаганнях МАН як член журі та розробляє матеріали контрольних питань до них.

Інтернет-технології та мультимедійні засоби навчання стали невід’ємної частиною занять, що забезпечують результативність та якість викладання і підвищують конкурентну здатність випускників на ринку праці.

 

 

Викладацький склад

 Студницька

Студницька
Людмила Михайлівна

Голова циклової комісії
 Освіта

Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут (1984р.)

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії, Старший викладач

 Данилюк

Данилюк
Анатолій Миколайович

Завідувач заочного відділення
 Освіта

Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут ім.. Затонського (1993р.)

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії, викладач-методист

 Палій

Палій
Наталя Василівна

Викладач фізики
 Освіта

Чернівецький державний університет (1992р.)

 Кваліфікація

Спеціаліствищоїкатегорії

 Бойченко

Бойченко
Ірина Вікторівна

Викладач спецдисциплін
 Освіта

Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченко

 Кваліфікація

Спеціаліст вищоїкатегорії

 

 Дуда

Дуда
Людмила Олегівна

Викладач спецдисциплін
 Освіта

Львівський державний університет(1998р.)

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії старший викладач

 

 Желавська

Желавська
Ірина Анатоліївна

Викладач
 Освіта

Хмельницький національний університет(1998р.)

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії, Старший викладач

 

 Захватова

Захватова
Лариса Василівна

Викладач спецдисциплін
 Освіта

Ленінградський державний педагогічний інститут(1977р.)

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії,  старший викладач, викладач-методист

Рой

Рой
Маріна Михайлівна

Викладач спецдисциплін
 Освіта

Кам’янець-Подільський педагогічний інститут(2021р.)

 Кваліфікація

Викладач математики та інформатики

 Суркова

Суркова
Тетяна В’ячеславівна

Викладач
 Освіта

Київський державний університет ім. Т.Шевченко (1992р.)

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії, старший викладач

 Халавчук

Халавчук
Юлія Сергіївна

Виклдач
 Освіта

 

 Кваліфікація

Викладач математики

 Супрун

Супрун
Лариса Вікторівна

Виклдач
 Освіта
 Кваліфікація

Викладач математики

 Козубець

Козубець
Олена Іванівна

Виклдач
 Освіта

 

 Кваліфікація

Викладач математики

 Андросюк

Андросюк
Володимир Федорович

Виклдач
 Освіта

Львівський державний університет (1971р.),

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії, старший викладач, відмінник освіти

Осіпова

Осіпова
Ольга Юріївна

Викладач спецдисциплін
 Освіта

Кам’янець-Подільський педагогічний інститут(1960р.)

 Кваліфікація

Спеціаліст вищої категорії, старший викладач, втикладач-методист, відмінник освіти

© 2015-2024 Хмельницький політехнічний коледж