Символіка коледжу

Герб коледжу

 

Хмельницький політехнічний коледж – один з найдавніших навчальних закладів Поділля. Історія коледжу почалась у 1965 році, коли було створено Хмельницький електромеханічний технікум. Саме тут започаткована і довгий час зберігалась унікальна підготовка фахівців-механіків для розвитку інфраструктури міста.

collegelogo_png1

Автор герба технікуму –  викладач спецдисциплін

Залізецький Анатолій Михайлович

 

Упродовж свого існування заклад зазнав реформуючих процесів, що відбулися в системі вітчизняної освіти. У лютому 1991 року технікум перший в Україні отримав статус коледжу. На його базі в 2003 році відкритий Навчально-методичний центр Інституту дистанційного навчання Національного університету «Львівська політехніка». 23 березня 2015 року наказом №339 Міністерства освіти і науки України Хмельницький політехнічний коледж приєднано до Національного університету «Львівська політехніка». Національний університет «Львівська політехніка» – це навчальний заклад, який, згідно щорічних українських рейтингів, не тільки став найкращим в Україні, а й потрапив до рейтингу найкращих університетів світу за версією авторитетного британського видання Times Higher Education. Для хмельницьких політехніків це велика честь і відповідальність.
З часів середньовіччя європейські навчальні заклади мають власні символи. Цю традицію було знищено в роки радянської влади. Зараз призабута традиція в Україні відроджується. Йдучи назустріч 55 річниці Хмельницького політехнічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка», спеціалісти закладу розробили, а 28 червня 2018 року трудовий колектив затвердив символіку: герб, гімн, емблему. Символіка нашого коледжу покликана репрезентувати ХПК НУ «ЛП» як в Україні, так і на міжнародній арені.

3

Автори герба коледжу

викладач суспільних дисциплін Багас Людмила Миколаївна,

викладач спецдисциплін Кондратюк Євген Сергійович

Під час розробки герба було враховано символіку Хмельницького електромеханічного технікуму та давні геральдичні символи Поділля і Проскурова. За словами Д. Онковича, розробники герба дотримувались ідеї , що минуле допомагає глибше осмислити сучасне, інтуїтивно передбачити завтрашнє.
Основу герба становить щит, який символізує надійність. Саме цей елемент підтверджує, що Хмельницький політехнічний коледж – навчальний заклад не тільки з піввіковою історією і традиціями, а й заклад, який дає фундаментальні знання та якісну професійно-технічну освіту. Щит, обрамлений лавровим листям , – символ перемоги та слави. З попереднього герба взято книгу із зображенням шестерні, що є підтвердженням зв’язку поколінь та історії технікум-коледж.
Над щитом піднімається сонце – це герб Поділля, який символізує, що в 1965 році на теренах Поділля відбулося урочисте відкриття нового навчального закладу– електромеханічного технікуму. Історичним гербом Подільської землі з XV ст. вважається схематичне зображення сонця. У черняхівській і трипільській культурах виявлено сонячні знаки, що позначають покоління древніх язичників сонця – символу благополуччя, родючості та багатства. Шістнадцять променів сонця символізують шістнадцять повітів Подільського воєводства – територіальної одиниці держави Реч Посполита. За час історичного існування землі Поділля ставали частиною різних державних утворень від Подільського князівства до Російської імперії, при цьому історичний символ Поділля – сонце, завжди зберігалося на гербі адміністративної одиниці. Є цей історичний символ і на сучасному гербі Хмельницької області. Відтворивши цей символ на гербі коледжу, ми стверджуємо, що сонце Хмельницького політехнічного коледжу на освітянській ниві буде світити завжди!

2

У центрі герба на синьому фоні розміщені три стріли –  історичний герб Проскура, який  взято за основу хмельницькими політехніками. Герб обласного центру Хмельниччини бере свій родовід із далекого минулого. Вважається, що започатковано цей символ ще з середини XVII ст. Існує легенда, за якою благородний лицар Флоріан Шарий, предок роду шляхтичів Замойських, будучи смертельно пораненим трьома стрілами, поскаржився королю, що найбільше страждань йому завдають не рани, а земельні непорозуміння із сусідом. Як подяку за доблесть Флоріана, король викупив спірне село і віддав його нащадкам лицаря Замойським. Одночасно він подарував родині Замойських герб, що мав  вигляд трьох схрещених стріл. У 1665 р. орендним власником містечка Плоскирів, згідно указу польського короля Яна Казимира, став Марцін Замойський. Оскільки поселення тривалий час належало Замойським,  ці елементи родинного герба знайшли своє відображення у гербі міста. У 1735 р. з приходом Російської імперії була заснована Подільська губернія. Документально це було затверджено 22 січня 1796 року, коли вийшов указ «Про герби міст Мінської, Волинської, Брацлавської та Подільської губерній». Нині історичний герб м. Хмельницького –  заокруглений щит із трьома золотими перехрещеними стрілами на синьому тлі.

1

Латинський вислів «DOCENDO DISCIMUS», що в перекладі означає навчаючи, навчаємось, – стверджує:  педагогічний колектив ХПК постійно працює над своїм фаховим самовдосконаленням,  новими методами та технологіями навчання студентів, які дозволяють майбутнім фахівцям бути  конкурентоспроможними на ринку праці.

Діяльність наших викладачів  забезпечує стійку ефективність навчально-виховного процесу шляхом використання оригінальних форм, методів, прийомів, засобів навчання та виховання, нових систем навчання і виховання, методів, прийомів, засобів роботи на підставі їх удосконалення, висвітлює нові шляхи вирішення педагогічних завдань.

 

Гімн коледжу

Пісня створенна з приводу 30-річчя коледжу.

 

Гімн коледжу

То не сонячне багаття

Синє небо розтинає

То наш коледж Альма-матір

Нам обійми простягає

Приспів:

Слався, слався,

Слався

З року в рік довічно

Коледж

Наш політехнічний

Слався, слався!

І здіймаємось по сходах

В зимову у літню пору

І п’ємо знання та вроду

Із твоїх аудиторій

Приспів:

Слався, слався,

Слався

З року в рік довічно

Коледж

Наш політехнічний

Слався, слався!

 

Слова: В.С.Касаковича

Музика: Р.Ю.Суров’яка

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж