Економіка

Коментарі Вимкнено до Економіка
Спеціальність
051 «Економіка» 
Галузь знань
 05 «Соціальні і поведінкові науки» 
Кваліфікація
економіст – молодший спеціаліст з економіки
Термін навчання
3 роки (на базі 9 класів),
2 роки (на базі 11 класів).

 

На сьогоднішній день професія економіст відноситься до найбільш затребуваних і перспективних професій в світі. Економісти потрібні в будь-якій компанії, починаючи від малих підприємств і закінчуючи транснаціональними гігантам. В нашій країні має бути створена така економіка, щоб Україна з її потужним потенціалом (геополітичним становищем, працелюбством, високим науково-інтелектуальним потенціалом нації) стала в один ряд з високорозвиненими державами світу. Для цього потрібно здійснювати підготовку таких національних кадрів, які готові впливати на економічні процеси, правильно оцінювати тенденції розвитку світової і національної економіки, прогнозувати майбутні її стани. У процесі підготовки висококваліфікованих кадрів важлива роль належить, зокрема, такому навчальному закладу, як Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка».

Високий рівень професійно-практичної підготовки забезпечує випускова циклова комісія економіки та менеджменту, що поєднує у своєму складі досвідчених та молодих, креативних викладачів. За десятки років викладачі циклової комісії накопичили унікальний досвід, який прагнемо передати студентам. Навчаємо так, щоб наші випускники не тільки мали змогу працевлаштуватись, але й могли організувати власний бізнес.

Навчання за спеціальністю забезпечує грунтовну наукову, професійну та прикладну підготовку. Будь-який економіст повинен володіти знаннями не тільки в економічній сфері, а й у правовій, статистичній, інформаційній. Щорічні перемоги студентів спеціальності на олімпіадах і всеукраїнських конкурсах, отримання ними стипендії Президента України  є найкращим свідченням цього. У розпорядженні студентів є бібліотека коледжу, сучасні комп’ютеризовані лабораторії, спортивний та тренажерний зали, гуртожиток. Для розвитку індивідуальних здібностей та талантів студентів коледж пропонує різноманіття предметних гуртків, спортивних секцій, культурно-масових заходів, гуртків художньої самодіяльності, а також можливість самореалізуватись у різних проектах студентського самоврядування. Кожен студент може стати членом органів самоврядування і брати активну участь у студентському житті коледжу.

Випускники спеціальності є конкурентноспроможними на ринку праці, успішними у підприємницькій діяльності та на державній службі.

Ми пишаємося своїми випускниками, що плідно реалізують знання, одержані в стінах рідної alma mater, у будь якій сфері національної економіки, діяльність їх слугує на користь держави, може бути взірцем для майбутніх поколінь. Вони працюють на таких підприємствах Хмельниччини як  ТОВ «Кернел Холдинг», ПАО «Укртелеком», АО КБ «Приватбанк», «Ощадбанк», АТ «Хмельницькобленерго», гіпермаркети «Епіцентр» і «Таврія-В», «Ельдорадо», ТРЦ «Оазис», ТЦ «Либідь Плаза», компанії «Укрнафта», «Нестле-Україна» і «Подільський цемент», «Оболонь»Delex, автоцентри «Ліга» і «Опус-Авто» та багато інших.

Серед випускників минулих є провідні спеціалісти фінансово-економічних служб підприємств, організацій, приватні підприємці, викладачі, науковці.

 

Випускники мають можливість продовжити навчання:

Продовжити навчання за будь-яким економічним напрямом у Національному університеті «Львівська політехніка» або інших ВНЗ та отримати необхідні знання та вміння з бухгалтерського обліку, оподаткування, бюджетної політики, фінансового менеджменту, банківської і страхової справи.

 

 Посади, на яких можуть працювати випускники спеціальності:

 • диспетчер виробництва;
 • технік з планування;
 • технік з підготовки виробництва;
 • технік з праці;
 • технік з нормування праці;
 • хронометражист;
 • ревізор з виробничо-технічних і економічних питань;
 • організатори діловодства (види економічної діяльності);
 • фахівець з корпоративного управління;
 • помічник керівника підприємства;
 • інспектор з цін.

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж