9 листопада відзначають День української писемності та мови. В Хмельницькому політехнічному коледжі Національного університету «Львівська політехніка» відбулася низка заходів, присвячених цьому святу.
«Мово моя українська, батьківська, материнська…», – саме під таким девізом розпочалися Дні української мови. На запрошення викладача української мови та літератури Даценко Людмили Іванівни до коледжу завітав подільський письменник-пісняр Микола Іванович Дорожко. На зустрічі були присутні студенти груп МЕ-172, ЕК-181, МГ-161, ПІ-172, МЕ-171. Вірші письменника звучали у виконанні студентів коледжу – Каленика Владислава (ПІ-172), Романюк Мар’яни, Корнєєвої Вероніки, Гурина Дениса (МЕ-182). Захід був пройнятий патріотичними гаслами та ніжною романтичною лірикою.
Ще однією цікавою подією став захід у формі літературного журналу «Поки жива мова, живе й народ», який провела викладач філологічних дисциплін Леся Анатоліївна Слободзян. Студенти груп МЕ-181, АТ-181, АТ-182 мали змогу послухати декламацію віршів у виконанні Анастасії Капустяк, Ангеліни Огородник, Дарини Мантур, Єлизавети Подимаченко та Тетяни Корнійчук. На святі звучали пісні про мову, лунали поезії Тараса Шевченка та інших класиків української літератури.
Цими днями відбулося відкриття конкурсу мовознавців імені Петра Яцика. Студенти показали високий рівень знань та здобули додаткову мотивацію до вивчення української мови. У п’ятницю (9 листопада) шанувальники рідного слова долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності, який проводиться до Дня української писемності та мови. Викладачі наголосили на тому, що радіодиктант – це не про перевірку знань та помилки, а про єднання та національну ідею.
Завершили святкування Днів української мови символічно. Викладач української мови та літератури Олена Богданівна Бурковська запросила до коледжу відому сучасну українську письменницю Анастасію Нікуліну з презентацією нової книги про підлітків «Зграя». У творах письменниця порушує актуальні проблеми молоді. На зустрічі наголошено, що сучасна українська література – це актуально, модно та сучасно. Студенти груп ЕК-161, ЕК-171, ПІ-171, МЕ-171 захоплено слухали про історію паркуру, дивилися відео, де авторка розповідає про героїв свого роману – учасників зграї, кожен з яких – особливий, інший, але які об’єднуються в одну команду, щоб досягти спільної мети. Такі зустрічі не повчають, а надихають відкривати у собі щось нове, спонукають до позитивних емоцій, дають стимул не зупинятися на досягнутому та рухатися вперед, адже, як неодноразово звучало на зустрічі: «Немає меж, є перешкоди в досягненні мети». А книга Анастасії Нікуліної «Все буде добре» – цьому підтвердження.
Зауваження, пропозиції з питань антикорупційної діяльності надсилайте на email:
© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж