Мета конференції – представити дослідження в галузі сковородинознавства та популяризувати морально – світоглядні принципи Г.С.Сковороди. Були розглянуті питання:
1. Григорій Сковорода і українська традиція.
2. Музичний світ Григорія Сковороди: минуле в сучасному.
3. Духовна мудрість Г.С.Сковороди.
4. Рукописна спадщина великого поета.
5. Г.Сковорода і творення Людини.
6. Сковородинівська концепція «внутрішньої людини».
У своїх виступах організатори і учасники конференції висвітлили головні ідеї та принципи вчень видатного філософа. Вони відзначили, що метою виховання у Григорія Сковороди має бути людина мисляча, чуйна, яка пізнає навколишній світ серцем: «Людина без серця все одно, що горіх без зерна». Особливе значення для Григорія Сковороди відіграє книга – приклад постійності і наполегливості: «Долго учись сам, если хочешь учить других». Активними учасниками конференції були студенти групи ПР-141: Юлія Адамчук, Артур Борікун, Евгенія Євстаф’єва, Антон Козачок, Володимир Воробйов, Владислав Атаман, Олександр Кучмій, Яніс Єльцин та студенти групи ПР-142: Ігор Білий, Костянтин Даньковський, Вадим Онищук, Руслан Пилипчук. Студенти підготували змістовні доповіді-презентації, провели цікаві дискусії і обговорили питання, що стосуються інтерпретації вчення філософа сучасниками, читали вірші.
Свій високий моральний ідеал Григорій Сковорода втілював у власному житті. Його світогляд відбивав найвищий рівень розвитку суспільної думки в Україні, а життя і послідовність у дотриманні переконань служили прикладом для багатьох сучасників і нащадків.