ПРО ТИХ, ХТО ЗАПАЛЮЄ СВІЧУ…

НовиниКоментарі Вимкнено до ПРО ТИХ, ХТО ЗАПАЛЮЄ СВІЧУ…

Один сказав: «Так темно навкруги!
Замовкніть всі! Я знаю достеменно –
В тій темряві повсюди вороги
Чатують нас!» І закопав знамено.

Другий шепнув: «Будь проклята вона,
Оця пітьма! – Й од страху оступився. –
Тут мабуть прірва – не сягнеш дна!
Я далі не піду!» – І зупинився.

А третій мовчки запалив свічу…

Володимир Шовкошитний.

15 лютого 2017 р. хмельничани мали чудову нагоду поспілкуватися з непересічною людиною, про яку можна говорити довго, перечислюючи його регалії, але хочеться сказати просто – це той, хто запалює свічу.

Володимир Федорович Шовкошитний. Він завжди був в епіцентрі суспільно-політичного життя країни. Працюючи начальником зміни хімічного цеху Чорнобильської АЕС, в 1986 році він стає керівником групи ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Пізніше був обраний депутатом Верховної Ради І скликання. Володимир Федорович – співавтор всіх основних державотворчих актів України – Декларації про Суверенітет України, Акту проголошення незалежності України та Конституції України. Активний учасник Революції гідності. На Майдані провів 92 дні і 33 ночі.
І 20 лютого, в День Героїв Небесної Сотні також був там.
За своє життя Володимир Федорович бачив дуже багато, з багатьма людьми, що творили і боронили незалежність нашої країни, знайомий особисто. І про все це з письменницькою майстерністю він розповідав присутнім у залі, серед яких були і наші студенти. Особливо вразила нас розповідь про деталі перепоховання Василя Стуса, організатором і безпосереднім виконавцем якого був Володимир Федорович. Зацікавили і проведені паралелі між долями двох знакових для України поетів – Тараса Шевченка і Василя Стуса. Обоє прожили лише 47 років, обоє зазнали більшої слави після життя ніж впродовж нього. За свою літературну діяльність відбували покарання на чужині, поховані на чужині і з почестями перепоховані на батьківщині. Шевченко своєю творчістю домігся в Російській імперії визнання української мови, Стус став провісником Незалежності України.
І ще так багато цікавого почули присутні в залі, що після того як збігли 2 години спілкування, вишукувалась черга бажаючих придбати книги Володимира Шовкошитного з автографом автора.http://ounb.km.ua/news/2017/shovkoshitiy.php

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж