Бережімо свою душу, шануймо себе та дбаймо про чистоту нашої мови

НовиниКоментарі Вимкнено до Бережімо свою душу, шануймо себе та дбаймо про чистоту нашої мови

Сучасники! Нам кожен день, як битва
За новий смисл, за цінності нові.
Хай буде наша мова, як молитва,
Щоб осягнуть духовні острови!

Чому виникає словесна брутальність, які існують види лихослів’я, які культурні особливості ненормативної лексики тих чи інших народів, чи минає лайка безслідно для тих, хто її використовує, яке передбачено покарання за неї в нашій та інших країнах та як себе від лихослів’я убезпечити? Відповіді на ці питання шукали для себе студенти Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» разом із викладачем – філологом Наталією Юрієвною Кузнєцовою під час відкритої виховної години «Лихослів’я як суспільне явище».
Студентська молодь сьогодні розуміє, що для того, щоб знищити народ, зовсім не обов’язково його завойовувати, достатньо просто знищити його культуру та передусім мову. І захищати рідну мову потрібно не лише від впливу та запозичень з інших мов, а і від засилля так званих «лайливих» слів. На превеликий жаль, останнім часом ми бачимо, що лихослів’я становить велику загрозу нашому суспільству, адже на сьогоднішній день воно охопило всі верстви населення та всі вікові групи, і навіть для тих людей, які самі їх не вживають, лайливі слова, як пасивне куріння, наносять шкоду.
Пам’ятаймо біблійну мудрість: «Зі слів своїх будеш виправданий, Та зі слів своїх будеш засуджений». Бережімо свою душу, шануймо себе та дбаймо про чистоту нашої мови.

 

16683152_1301459949938105_413850175_n

SAMSUNG CAMERA PICTURES

SAMSUNG CAMERA PICTURES

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж