НовиниКоментарі Вимкнено до Напередодні річниці Революції Гідності відбулась зустріч із нашими захисниками – гідними вихованцями коледжу

Ніщо так не виявляє глибинну сутність людини, як її поведінка, її ставлення до інших осіб у скрутні часи, або в небезпечній ситуації. Якщо ти ЛЮДИНА, то ти не пройдеш повз страждання, повз загрозу ближньому твоєму чи то у темному провулку, де куражаться хулігани, чи тоді, коли ворог завдає підступного удару по твоїй рідній країні, а отже несе страждання її громадянам.
Ще 9 років тому, під час протестів Революції Гідності, українці вразили світ силою волі, стійкістю та громадянською свідомістю. Відтоді щорічно 20 лютого ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, котрі першими вступили у смертельний бій за право бути вільними. Боротьба за свободу та європейське майбутнє продовжується. Сьогоднішня молодь знову є прикладом мужності, незламності та патріотизму. З перших днів повномасштабного вторгнення кращі з кращих стали шикуватися в черги до військкоматів. Серед них – хмельницькі політехніки Максим Камінський та Назар Апполонов. Символічно , що наші захисники завітали в гості напередодні Революції Гідності. Перебуваючи у коротких відпустках, хлопці прийшли до коледжу, в якому ще вчора здобували знання, а свої дипломи захищали дистанційно, з передової.

15 лютого 2023 року до студентів ХПФК завітав Назар Апполонов, який ще будучи студентом – добровольцем пішов до військкомату. І, незважаючи на відмову у призові до лав ЗСУ через брак воєнного вишколу, домігся того, що був відправлений на полігон для навчання, а пізніше й в діючу армію.
Про свої бойові будні розповідає без пафосу, спокійно, навіть із гумором, як про звичайні буденні справи. А воєнний досвід у нього вже чималенький: Донецька, Харківська область (зокрема Ізюм), наразі – на Херсонському напрямку, щоразу повертається у своїй розповіді до запеклих боїв під Давидовим Бродом. У юнака багато завдань – він є і командиром відділення, і водієм КАМАЗу, і кулеметником. Мимохідь згадує про контузію і далі розповідає про своїх бойових побратимів, серед яких він – наймолодший.

Наймолодшим, 18-річним студентом, прийшов до свого підрозділу й Максим Камінський. Нині він вже є досвідченим воїном, котрий добре володіє військовою технікою, уміло застосовує свої знання у військових буднях. Максиму довелось воювати на найскладніших ділянках, зазнати поранення та знову повернутися в стрій. Весь цей час він підтримує постійний зв’язок із навчальним закладом, з вдячністю розповідає про підтримку його трудовим і студентським колективом рідної Альма-матер.

Хмельницькі політехніки пишаються своїми випускниками – патріотами, з нетерпінням чекають повідомлень і завжди раді зустрічі з ними. Особливу радість прихід хлопців приніс куратору групи АТ – 181 Олександру Миколайовичу Нижнику, де навчався Назар і куратору групи ЕК-192 Наталії Олександрівні Ребедюк, завідувачці відділення економіки та менеджменту, на якому навчався Максим, Оксані Василівні Шуляковій. Вони виступили модераторами зустрічей студентів із воїнами, кожна з яких стала справжнім уроком мужності, патріотизму, бойового братерства.

Як рідного сина зустрічав Олексій Васильович Матвєєв одного з найкращих випускників відділення інженерної механіки Лукасишина Івана, який ще з 2014 року захищає нашу країну від російського агресора. Розповідь Івана пройшла крізь серце кожного студента та вмотивувала здобувати якісні знання для відбудови країни в мирний час.

З великою приємністю наші випускники пройшлись корпусами рідного навчального закладу. Ми показали зміни в коледжі, зокрема нову експозицію “військових трофеїв”, яку з різних ділянок фронту привезли нам волонтери.

Дорогі наші захисники, якнайшвидше повертайся з Перемогою, живими та неушкодженими! Нехай Бог береже вас, ваших побратимів і всю нашу рідну Україну!

20 лютого вже вдев’яте вшановуємо День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Учасники Революції Гідності стали на оборону України і в 2014 році, і в лютому 2022 року. Частина з них полягла в боях за незалежність. Сьогодні згадуємо полеглих воїнів.