ДО ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ В ПОЛІТЕХНІЦІ ПРОВЕЛИ ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

НовиниКоментарі Вимкнено до ДО ДНЯ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ В ПОЛІТЕХНІЦІ ПРОВЕЛИ ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ

На початку лютого весь світ відзначає День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). В Хмельницькій політехніці відбулась низка просвітницьких заходів під загальним гаслом “РАЗОМ ДЛЯ НАЙКРАЩОГО ІНТЕРНЕТУ”.

Розширену бесіду-застереження «ІНТЕРНЕТ, ПРИХОВАНІ ЗАГРОЗИ» зі студентами груп КІ-211, КІ-212, МГ-221 провела викладач спеціальних дисциплін Ольга Марчук. Ольга Михайлівна зазначила, що наразі активність людей в інтернеті, кількість фінансових операцій, зокрема покупок, значно збільшилась. Саме тому кожній людині, а фахівцям у галузі комп’ютерних технологій в першу чергу, необхідно знати правила безпеки в мережі: як вберегтись від інтернет-шахраїв, що потрібно робити та куди звертатись у випадку виникнення проблем.
Із презентаціями про розвиток сучасної ІТ-індустрії під час заходу виступили студенти –старшокурсники.
Станецький Артем (гр. КІ-202) розповів про квантові комп’ютери, їх можливості
та перспективи розвитку.
Куліков Максим (гр. КІ-202) розповів про штучний інтелект і його використання у повсякденному житті.

Під час виховних годин у кожній академічній групі куратори вкотре нагадали студентам основні правила безпеки в інтернеті:
– використовувати антивірусне програмне забезпечення;
– уважно перевіряти електронну адресу сайту, звертаючи увагу на кожний символ;
– у разі виникнення сумнівів у надійності ресурсу бажано не робити жодних операцій на таких сайтах;
– здійснювати фінансові операції на перевірених сайтах або на офіційних сайтах банківських систем;
– не здійснювати платежі через Інтернет-сайти, які не мають захищеного з’єднання (у назві має бути «https://», а не «http://» та значок «замочок» зліва від електронної адреси сайту;
– у жодному випадку не повідомляти дані банківських карт, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів;
– у разі купівлі на сервісах з розміщення оголошень обговорювати деталі лише у чаті цієї платформи, не переходити у месенджери чи соціальні мережі;
– не переходити за посиланнями співрозмовників, якщо вони викликають підозру.

Інтернет вже давно став невіддільною частиною нашого повсякденного життя. Існування без Інтернету здається нам неможливим, тому безпека під час перебування в мережі має першочергове значення. День безпечного інтернету має дати нам розуміння того, яким чином ми можемо безпечно переглядати нескінченні обсяги доступної нам інформації та розваг. Цей день – ще одне нагадування про приховані загрози та необхідність дотримання механізмів безпечної роботи в мережі.