НовиниКоментарі Вимкнено до Підсумки просвітницьких заходів до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У ВСП “Хмельницький політехнічний фаховий коледж Національного університету “Львівська політехніка” упродовж двох тижнів провели низку просвітницьких заходів.
Викладач – методист Тетяна Матіяш ініціювала зустріч студентства з представниками правоохоронних органів. Співробітники ГУНП в Хмельницькій області провели лекцію – екскурсію на тему “Молодь і поліція разом проти насильства” для групи КІ- 221. Під час заходу студенти ознайомились із основними напрямками протидії насильству, відвідали музей ГУНП, а також взяли участь у вікторині з протидії домашньому насильству й торгівлі людьми. Після теоретичного обговорення щодо особливостей протидії тяжкому злочину, студенти отримали можливість пройти практичний тренінг і самостійно знайти шляхи вирішення змодельованої ситуації.

Психологиня коледжу Олександра Ковальова провела тренінг на тему: «Шляхи запобігання проявів агресії у студентському колективі» для груп МЕ -221, МЕ -222.
Під час заходу студентська молодь була ознайомлена з причинами прояву агресивності, провели діагностику оцінювання індивідуальної агресивності, спільно шукали шляхи подолання агресивної поведінки. Учасники тренінгу й психолог разом працювали над вихованням у студентства вміння бачити хиби в своїй поведінці та вміння виправляти їх. Під час заходу менеджери виявили неабияку активність, адже тема надзвичайно актуальна сьогодні.

Виховна година на тему «Права людини та попередження насильства»
мала на меті привернути увагу молоді до проблем подолання будь-яких форм насильства: в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, запобігання експлуатації підлітків у цифровому просторі.
Викладач-методист, завідувачка цикловою комісією суспільних дисциплін Наталія Малахова провела виховну годину зі студентами груп ЕК-221, АТ-221, АТ-222. Студентки групи ЕК-221 Хімчук Маргарита, Янковська Марія, Дудка Іванна зробили цікаві презентації-дослідження “Стоп насильство”, “Торгівля людьми”, “Кібербулінг”. Свись Єлена розповіла про шляхи вирішення спірних питань мирним шляхом.
Під час зустрічі особливу увагу звернули на порушення прав людини в умовах російської агресії в Україні (вбивства, катування, зґвалтування, викрадення, мародерство, примусова депортація, геноцид, тероризм та інше). Підсумувала педагогиня бесіду, розповівши першокурсникам про механізми захисту прав людини на національному та міжнародному рівні.

Коли йдеться про насильство, то, звісно, ми говоримо не лишень про психологічний дискомфорт, а часто й про збереження здоров’я та життя людини. Тому ця тема природно корелюється з проблемою запобігання небезпечним, а часто й смертельним хворобам, як то СНІД, про який на початку грудня щороку розповідають молодим юнакам та дівчатам – студентам ХПФК. Шляхи запобігання цій хворобі були предметом обговорення на численних заходах, покликаних вберегти молоде покоління від смертельної небезпеки.

Переглянути наступну новину

На сайті Міністерства освіти і науки України розміщені актуальні матеріали, відео та анімації для батьків, викладачів і дітей щодо запобігання сексуальному насильству. Ресурс доступу: