Хмельницькі політехніки стали учасниками національної компанії “СВІТ СКОВОРОДИ”

НовиниКоментарі Вимкнено до Хмельницькі політехніки стали учасниками національної компанії “СВІТ СКОВОРОДИ”

На відзначення 300-річчя від дня народження видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, музиканта, педагога Григорія Сковороди в Україні проходить національна компанія «Світ Сковороди». Великий українець залишив нам феноменальну спадщину, яка в період творення нової Української держави та російської агресії має особливо важливе значення.

У рамках компанії в Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» провели низку різноманітних заходів. Досвідчені педагоги розуміють, аби зацікавити молодь ретельно досліджувати спадщину митця, потрібно широко залучати студентів до пізнавальних заходів. Саме тому в усіх заходах основними спікерами були наші вихованці.

Конференція до відзначення 300-річчя з дня народження Г. Сковороди “Великі українці. Феномен Григорія Сковороди” за участі груп ПІ – 191, ПІ – 192 , АТ – 202, організована викладачами суспільних дисциплін Оксаною Ковальчук і Людмилою Багас.

Під час конференції розглянули наступні питання:
1. Григорій Сковорода – видатна постать в історії України. (Вдовина Олександра, Юрковська Валерія).
2. Філософія серця Григорія Сковороди та сучасність.(Герщук Дмитро, Ковбель Ігор).
3. Самопізнання особистості у філософії Сковороди (Вандоляк Родіон, Берташевський Владислав).
4. Григорій Сковорода: внесок у скарбницю вітчизняної культури (Гребенюк Владислав, Войцехівський Олександр).
5. Життєва сила афоризмів Сковороди (Слободянюк Дмитро, Філіпова Ангеліна).
6. Григорій Сковорода – співець філософії щастя(Тартаковський Владислав, Петровська-Хоменко Катерина).
7. Актуальність філософії Сковороди (Олійник Олександр, Бучуляк Павло).
8.”Світ ловив мене, але не спіймав” Г.С.Сковорода (Баранецький Артем).
9. Ідея “спорідненої праці” у філософії Сковороди ( Гинира Крістіна).
10. Г.С.Сковорода – вихованець Києво-Могилянської академії (Краснонос Владислав).

За ініціативою викладача філософії Людмили Багас студенти групи ПІ – 191 стали учасниками проєкту “300 років – 30 кроків” започаткованого Ніною Качеровською – журналісткою, педагогинею, членом НСЖ , Головою Хмельницької міської літературної спілки “Поділля”. Завдання проєкту – ширше розповісти про філософа – ювіляра Григорія Сковороду вустами талановитої молоді та цікавих, неординарних подолян.

Ні один твір за життя Григорія Сковороди не був опублікований, але його ідеї, байки, поезії з неймовірною швидкістю поширювались світом. Люди переповідали їх один одному, велику їх частину знали напам’ять. На щастя, більшість творів Сковороди збереглася. Сьогодні його творчість привертає дедалі більше уваги, глибоко цікавить і вчених, і пересічних читачів. Бібліотека Хмельницької політехніки спільно з Центральною міською бібліотекою презентувала студентам коледжу виставку літератури «Велич постаті Сковороди”. Завідувачка бібліотекою ХПФК Гой Юлія і бібліотекар читальної зали ХМЦБ Винокурова Юлія ознайомили юних політехніків із літературними надбаннями митця, творами про життя та творчість видатного мислителя. На виставці була представлена література з фондів обох книгозбірень.

Викладачка української мови та літератури Людмила Даценко занурила вихованців у світ поезії відомого українця, провівши конкурс читців творів Григорія Сковороди.

Наразі, національна компанія «Світ Сковороди” триває. Запрошуємо політехніків долучатися до всіх подій, що проходять цими днями в Україні.