НовиниКоментарі Вимкнено до Із першокурсниками відділення економіки та менеджменту обговорили питання гендерної рівності

Розвиток світоглядних позицій, ідейних переконань, ціннісних орієнтирів для сучасної молоді є не менш важливим, ніж здобуття гарної професії.
Тому в Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі студенти не тільки вивчають фундаментальні науки та оволодівають професійними навичками, але й отримують знання про те, як жити в суспільстві, долати стереотипи, бути відповідальним громадянином.
Голова циклової комісії суспільних дисциплін Наталія Малахова обговорила зі студентами груп ЕК-221, ЕК-222 відділення економіки та менеджменту питання ґендерних стереотипів. Під час виховної години на тему « ХТО В СІМ’Ї ГОЛОВНИЙ? ГЕНДЕРНІ РОЛІ ТА СТЕРЕОТИПИ В УКРАЇНІ?” викладач – методист розповіла молоді, як формуються гендерні ролі та стереотипи, як вони впливають на поведінку людей та шляхи звільнення від стереотипів.

Наталія Борисівна пояснила поняття «гендерна рівність». Це рівні права та можливості для жінок і чоловіків у суспільстві, рівні умови для реалізації прав людини, участі в національному, економічному, соціальному та культурному розвитку, отриманні рівних винагород за результатами праці. Особливо це питання є актуальним у сьогоднішніх реаліях, коли йде страшна війна за свободу України. І чоловіки, і жінки боронять батьківщину, займаються волонтерством, працюють у тилу. До обговорення проблематики долучились студентки групи ЕК-221 Хімчук Маргарита, Свись Єлєна, Дудка Іванна та інші.
Під час бесіди першокурсники дійшли висновку, що стереотипи та пов’язані з ними упередження, зокрема, гендерні, спрощують реальність. Завершила виховну годину викладачка словами Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, яка стверджує, що з будь-якими стереотипами слід боротися. І не важливо, закладені в них негативні образи, чи позитивні.