НовиниКоментарі Вимкнено до “Хмельницький – місто Героїв, Подільської землі свята перлина”. Під такою назвою політехніки провели освітньо – виховні заходи до Дня міста

Хмельницький в ошатнім убранні
Над Бугом Південним стоїть,
І сяють тут промені ранні,
Як сяяли безліч століть…

Любов до Батьківщини завжди розпочинається із любові до своєї рідної домівки, свого міста, свого краю. Тож у дні, коли Хмельницький святкує День міста, а область відзначає 85-річчя, хмельницькі політехніки не залишились осторонь, а провели цілу низку патріотично-просвітницьких заходів.

У музеї навчального закладу відбувся історичний дайджест «Місто Хмельницький в контексті історії України». Заступниця директора з виховної роботи, викладач суспільних дисциплін Людмила Багас, на основі представлених в експозиції матеріалів, розповіла студентам групи ЕК-221 про багату й цікаву історію нашого краю, визначні події, що відбувались у різні періоди на території сучасної Хмельниччини та їхній вплив на сьогодення.

Студенти відділення економіки та менеджменту Дерешок Арина, Голюк Настя, Бабій Сергій під керівництвом викладачки суспільних дисциплін Ольги Лункіної провели науково-пізнавальну програму «Хмельницький- колиско і доле». Присутні на заході студенти груп МЕ- 221, МЕ- 222, ПМ -221 дізнались: скільки назв мало наше місто, чому в 1993 році місто відсвяткувало 500-річчя, а в 2003 стало старшим на 62 роки, чи був в нашому місті Богдан Хмельницький, і що найдавнішими будівлями міста є в’язниця і церква… Переможці інтерактивної вікторини отримали призи з символікою нашого коледжу. Чудова атмосфера, яка панувала на заході свідчить, що ми любимо наше місто й хочемо, щоб воно ставало тільки кращим.

У кожній академічній групі відбулась година спілкування «Хмельницький – місто Героїв, Подільської землі свята перлина». Куратори намагались до своїх вихованців донести інформацію не лише про історію краю, але й передати своє захоплення чарівністю й неповторністю Хмельниччини. Наша область багата на сировинні ресурси, має потужні запаси корисних копалин, мінеральних лікувальних вод, значний промисловий потенціал, розвинутий аграрний сектор.Поділля славиться пам’ятками архітектури та мистецтва. Ми пишаємось рідною Хмельниччиною та її жителями – щирими, працьовитими, патріотичними людьми, які безмежно люблять і шанують свій край. Тому з перших днів російсько – української війни десятки тисяч хмельничан із зброєю в руках стали на захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Серед них і хмельницькі політехніки.

22 вересня студенти групи МЕ-221 разом із головою студради Наталією Роїк побували в серці нашого рідного міста – вулиці Проскурівській. Тут на Алеї Слави – місці шани та вдячності новітнім Героям України, політехніки низько вклонились пам’яті українських воїнів, котрі загинули в боях із російським агресором.

Назвичайно щемливою була «зустріч» з Дімою Цвітуном і Віталіком Леськовим. Ці 20-ти річні хмельничани ще недавно були студентами коледжу, а сьогодні дивляться на нас з інсталяцій на Алеї Героїв м. Хмельницького. В рамках відзначення Дня міста -2022 їм присвоєно звання «Почесний громадянин Хмельницької міської територіальної громади».

Згадали студенти загиблих політехніків, жителів інших населених пунктів – Володю Соломчука з Деражні та Колю Бойка з Красилівщини. Віримо, що Господь відкрив перед ними двері раю, бо пішли вони на небо нескореними… А ми маємо пам’ятати… Ми маємо дякувати за наше мирне небо й спокійне життя, за те, що живемо в чудовому місті, яке попри війну розвивається, розбудовується, гостинно приймає жителів східних регіонів, будує грандіозні плани на майбутнє. Наше місто цікаве та по-своєму неповторне, варто лише його пізнати. Для самих допитливих хмельницькі краєзнавці проводять надзвичайно цікаві та змістовні екскурсії.

23 вересня на екскурсію, що проводила гід-екскурсовод Хмельницького краєзнавчого музею Катерина Данілова, завітала група МЕ-211 разом із куратором Вікторією Ляховець.

Під час пішохідної екскурсії містом студенти переконались, що живуть у місті з багатою історією, цікавими пам’ятками архітектури та мистецтва. Тут жили покоління тих, хто в жорстких умовах терору, голодоморів і репресій не переставав любити та плекати цю землю. І сьогодні, в темні часи нашої історії, хмельничани люблять і дбають про свої парки та сквери, вулиці та площі, театри й музеї, школи та коледжі.

Студенти цієї ж групи відвідали презентацію авторської книги Ігора Байдака “Байдактар” і побували на екскурсії разом із місцевим краєзнавцем.

Рідна земля – найкращий куточок на Землі. Для хмельницьких політехніків назавжди стає рідною невеличка частинка Зарічанської вулиці, щодня дбайливо доглянута, з підстриженими кущами та газонами, з охайними клумбами, у вмілому поєднанні сучасної архітектури з неповторними шедеврами минулих століть.
Рідна Альма-матер – ти є втіленням любові, надійності й упевненості в завтрашньому дні!