Вражаючий розмаїттям тематичних заходів тиждень циклової комісії програмного забезпечення

НовиниКоментарі Вимкнено до Вражаючий розмаїттям тематичних заходів тиждень циклової комісії програмного забезпечення

Неформальне свято програмістів, яке відзначається 13 вересня у Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі Львівської політехніки дає старт низці найрізноманітніших яскравих заходів, об’єднаних у тиждень циклової комісії програмної інженерії.

Цьогоріч відзначення Дня програміста розпочалось із дистанційного вебінару з архітектури ПЗ, який провела Гуменна В.В. Слухачами заходу були студенти випускних груп, котрі невдовзі стануть дипломованими фахівцями та будуть самостійно вирішувати питання вибору архітектури проєкту для реалізації завдання – якнайкращого задоволення вимог замовника з функціональності, доступності, безпечності, надійності, ефективності та зручності супроводу. Розглянуті на вебінарі рекомендації та поради, стануть випускникам у нагоді.

Інноваційно у формі QR-квесту провела заняття з математики в групі ПІ-122 Миколюк М. В. Квест спрямований на формування у студентів доброчесної поведінки. Вибір неправильної стратегії поведінки веде студентів хибним маршрутом, що збільшує кількість локацій, які мають пройти учасники команди. Студенти опановували завдання математичного характеру з теми «Функції». Після виконання завдань, керівники п’яти команд сканували відповідний код і рухались далі. Найспритніші та найкмітливіші учасники були відзначені високими оцінками: Бондар А., Василишин Д., Візнюк М., Калюжнюк М., Шостацький Б.

Наступного дня відбувся конкурс «Kakatone» для студентів старших курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», організований викладачами Щуцьким С. В. і Кондратюком Є. С. Kakatone – це хороша можливість для юних дизайнерів, розробників та інших фахівців дружно попрацювати над спільним проєктом у вільному, зручному для них форматі, отримати нові знання та продемонструвати свій професійний талант.
Призерів конкурсу визначали самі команди учасників, виставивши оцінки за презентацію розроблених проєктів. Переможцем конкурсу стала команда “Machine Tamers“, учасниками якої були Юзвак Юрій, Дроздов Миколай, Смірнов Денис, Дикун Богдан.

Інтелектуально-розважальна гра «Що? Де? Коли?» за участю 4 команд групи ПІ-221 була організована викладачем Щуцьким С.В. Команди продемонстрували запеклу боротьбу, що тривала 6 раундів, півфінал і фінал. За результатами цієї боротьби, з розривом всього в один бал, перемогла команда «Чайники» в складі Кепкіна Владислава (капітан команди), Кохана Анатолія, Валівоць Артема, Іващишина Володимира, Гриньова Олександра, Коломійця Вадима. Хлопці «взяли» багато підступних і складних питань, продемонстрували ерудицію у різних сферах знань, кмітливість і командний дух. Програмісти закріпили перемогу чаюванням із тортом.

Цього ж дня викладач Миколюк О.В. провів відкриту виховну годину «Хто хоче стати Сеньйором?». Чому сеньйором? А тому, що в сфері програмування звання «Сеньйор» або старший програміст – це досвідчений фахівець високої кваліфікації, який володіє знаннями не тільки з програмування, але й з суміжних областей. Всі студенти ПІ в майбутньому прагнуть стати «Сеньйорами».
Отож, для виховної гри були запрошені групи ПІ-211 та ПІ-212, сформовано шість команд по 3 студенти. Програмне забезпечення – презентація в програмі Power Point, з елементами керування часу, вибору відповідей та звуковими ефектами.
В результаті запеклої та емоційної гри з десятьма вірними відповідями перемогли дві команди – «Софія» та «Анчоуси». Преможці отримали найкращі вітання та солодкі призи.

Одним із ефективних способів перевірити свій професійний розвиток є участь у різноманітних змаганнях і конкурсах із фахової майстерності. Саме тому під час тижня циклової комісії програмного забезпечення викладачем Задніпровським В.Г. було проведено “Брейн-батл”. Юні професіонали груп ПІ-201 та ПІ-202 мали змогу напружити свій інтелект і проявити знання з операційних систем і суміжних областей IT. Для проведення “Брейн-батлу” скористалися онлайн-сервісом Kahoot, що дало можливість демонструвати інтерактивні завдання. Найбільшу кількість балів за вірні та миттєві відповіді отримали:
ПІ-201 – Баранов Олександр, Гончар Юрій, Ковальчук Станіслав; ПІ-202 – Трунін Олег, Тищук Андрій, Хоманець Олександр.

15 вересня викладачі Федосюк Г.В. і Миколюк О.В. ініціювали турнір “Medal of honor warfighter». Сьогодні ця гра надзвичайно актуальна, адже неабияк сприяє підвищенню патріотичного духу в молодіжному середовищі. Насамперед дає зрозуміти, що у військових діях велика запорука перемоги – це команда й побратими, які тебе прикривають. Студенти групи ПІ – 201 взяли активну участь у турнірі, навіть двоє дівчат – Настя Буряковська та Влада Саченко. Це ще раз підтверджує, що українські жінки на рівних із чоловіками можуть відстоювати територіальну цілісність своєї країни. Гра була побудована на протистоянні двох команд. Перемогу виборола «Дружна команда всіх учасників турніру групи ПІ – 201».

Змістовною та цікавою була підсумкова конференція з електронного документообігу, проведена к.п.н. Потапкіною Л. В. для групи МЕ – 192. Тема дослідження: «Значення діловодного обслуговування як однієї з найважливіших сфер діяльності». Доповідачі наголошували, що сьогодні всю документацію можна оформляти в електронному вигляді та надсилати в будь-який час доби. Наразі наша держава переходить на електронний документообіг. Учасники конференції акцентували увагу на правильному оформленні документів за допомогою цифрового підпису. Як і де його отримати, термін дії та інше – відповіді на ці запитання були обговорені на конференції.

Завершився тиждень циклової комісії програмного забезпечення підсумковою конференцією на тему: «Глобальне інформаційне суспільство», проведеною викладачем Потапкіною Л. В. і групою Ек-222. Учасники заходу обговорили такі важливі питання як «глобалізація світової економіки» та «глобальна інформаційна цивілізація». Розуміння цих категорій розкриває сутність сучасного розвитку конкретного суспільства, країни чи світової цивілізації, потужних соціально-економічних процесів.

Підсумок волонтерської акції відділення програмування

Волонтерський тиждень відділення програмної інженерії завершився подякою від наших захисників.

Вражаючий розмаїттям заходів тиждень циклової комісії програмного забезпечення вкотре підтвердив, що професія програміста – надзвичайно цікава та багатогранна. Про неї можна говорити жартома та всерйоз. Фахівці з програмування широко задіяні у всіх галузях економіки держави. Вони є найзатребуванішими та високооплачуваними на ринку праці, але за умови, що будуть першокласними спеціалістами. Випускники відділення програмної інженерії під керівництвом Соломко Л.А. Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» є саме такими фахівцями!

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж