Хмельницьку політехніку відвідала делегація Донецької ОДА

НовиниКоментарі Вимкнено до Хмельницьку політехніку відвідала делегація Донецької ОДА

8 вересня Хмельницький політехнічний фаховий коледж НУ “Львівська політехніка” відвідала заступниця голови Донецької ОДА Юлія Костюніна. Візит відбувся в рамках робочої поїздки делегації Донецької ОДА до нашої області. Крім іншого, посадовці вивчали питання релокації закладів освіти та основні проблеми, що пов’язані з організацією в них навчального процесу. За словами представників Донецької ОВА, основне завдання – це максимально зберегти колективи цих закладів і допомогти їх студентам продовжити навчання в Україні.

Гарним прикладом цієї роботи є саме Хмельницька політехніка, де розпочав роботу Маріупольский будівельний фаховий коледж. Тут донеччани мали можливість зустрітися та спілкуватися з студентами, які переїхали на Хмельниччину й навчаються очно, і тими, що долучаються до навчання онлайн. Також гості оглянули навчальні аудиторії та гуртожиток закладу.

Символічно, що співпраця між двома навчальними закладами започаткована ще декілька років тому, коли було проведено низку спільних національно – патріотичних виховних заходів. У вересні 2020 року освітні заклади провели телеміст «Студентство єднає Україну», до участі в якому долучився Президент України Володимир Зеленський, котрий того дня відвідував Хмельницький політехнічний фаховий коледж.
Юлія Костюніна високо оцінила матеріально – технічну базу Хмельницького політехнічного фахового коледжу НУ “Львівська політехніка” та подякувала хмельничанам за прихисток студентів і педагогів з їх родинами.

Подяку за плідну співпрацю та пам’ятний знак від Донецької ОДА та ОВА отримав директор навчального закладу доктор економічних наук, доцент, «Заслужений працівник освіти України» Вадим Овчарук.

Вадим Володимирович своїх гостей зустрічав дистанційно. В режимі онлайн він приєднався до розмови та підкреслив, що значних зусиль для збереження свого навчального закладу, вивезення статусних дітей з окупованої території, організації освітнього процесу на новому місці доклав директор Маріупольского будівельного фахового коледжу Антон Білай.
На завершення зустрічі Юлія Костюніна зазначила, що подібний приклад – «..це ще один поштовх, щоб ламати усталені стереотипи, і продемонструвати, що наша нація сьогодні згуртована як ніколи. Ми пройшли самоідентифікацію і чітко розуміємо, що ми – українці, що Україна – це наша Батьківщина, і ми готові захищати її до останнього подиху….»