Коледж в умовах війни: ми всі, кожен на своєму фронті, працюємо на нашу спільну перемогу

НовиниКоментарі Вимкнено до Коледж в умовах війни: ми всі, кожен на своєму фронті, працюємо на нашу спільну перемогу

Реалії сучасного світу постійно кидають виклики свідомим громадянам із активною позицією, тим, хто не пливе за течією, не підкорюється обставинам, а чинить супротив негативним явищам і подіям. Таким жахливим випробуванням «на міцність» для всіх українців загалом і для політехніків зокрема стала війна… Саме вона, на жаль, сьогодні мірило визначення любові до України чи псевдопатріотизму, готовності вже вкотре протягом багатьох століть відстоювати її незалежність.

Уже 24 лютого у Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі Львівської політехніки було створено Штаб опору. Очолив його директор навчального закладу Вадим Овчарук. Він звернувся до трудового колективу із закликом стати на захист незалежності та свободи рідної країни, усіма можливими способами  допомагати Збройним силам, розвивати волонтерську діяльність і дбати про тих, хто вимушений залишити власні домівки під звуки канонад та перебуває в нашому місті.

Керівник Штабу опору Вадим Овчарук у гуртожитку навчального закладу вітає маленьких переселенців з Міжнародним днем захисту дітей

Хмельницькі політехніки активною різноплановою діяльністю Штабу опору довели, що разом ми сила, незламна, непереможна, нездоланна. Наш благодійний фонд, який організовано з метою матеріально-технічного забезпечення коледжу, тепер цілком орієнтований на військові потреби. Для закупівлі найнеобхіднішого працівники закладу переказали частину своєї заробітної плати на рахунок благодійного фонду “Політехнік Поділля”. Окрім того, педагогічним колективом було ухвалено рішення перераховувати щомісячно одноденний заробіток на  підтримку ЗСУ до закінчення воєнного стану.

Пріоритетною для трудового та студентського колективу стала співпраця з нашими захисниками. У перший же день російської агресії  передано військовим 250 тис. грн. Також на шоломи та бронежилети переказано 150 тис. грн власних коштів і залучено ще додатково 250 тис. грн допомоги від бізнесу. Під керівництвом Штабу опору спільно із закладами фахової передвищої освіти області зібрано 430 тис. грн на підтримку ЗСУ.

У майстернях коледжу та СТО міста відремонтовано 38 автомобілів, які відправлено в різні військові частини для захисту країни.

За кошти благодійного фонду «Політехнік» у майстернях закладу та СТО міста відремонтовано 38 автомобілів

Одни з п’яти автомобілів, придбаний коледжем за власні кошти. Автівка захищає українські землі на Донеччині

Штаб опору звернувся до наших литовських друзів по допомогу, і вони за власні кошти привезли два автомобілі з відповідним спецобладнанням: Nissan Patrol, Navara i Land Cruiser Prado. Поєднавши власні кошти з надходженнями від небайдужих громадян, придбано чотири позашляховики для військовослужбовців.

Результат співпраці хмельницьких політехніків і литовських друзів – потужні позашляховики  на захисті нашої батьківщини.

Важливою складовою допомоги ЗСУ є пошук та виготовлення необхідного обмундирування, закупівля  тепловізорів та іншого обладнання,  придбання та ремонт  автотранспорту, виробництво пічок для обігріву та приготування їжі в польових умовах. Про це ми турбуємось теж: у кожного військового повинен бути хоча би мінімум забезпечення побутових потреб.

Ще з початку навчального року студенти академічних груп щотижня почергово брали участь у роботі волонтерського об’єднання «Захист» із виготовлення маскувальних сіток і так званих «кікімор». Із початком повномасштабного вторгнення потреба в таких засобах зросла, а отже, політехніки активізували свою діяльність і в цьому аспекті як поза закладом, так і в його стінах.

Над виготовленням  маскувальних сіток  і «кікімор»  у навчальному закладу щоденно працює студентський та трудовий колектив

Хмельницький політехнічний фаховий коледж НУ «Львівська політехніка» –  це потужний логістичний центр, куди в умовах надзвичайно складного воєнного часу надходить важлива інформація про потреби кожного українця та відбувається збір допомоги військовим і переселенцям. До волонтерської діяльності штабу масово долучились жителі міста та  області, студенти, їхні родини та друзі. Вони приносять одяг, взуття, продукти харчування, цигарки та ін. Вдалось також налагодити спільно з волонтерами міста пошиття подущок, постільної та нижньої білизни для воїнів.

Хмельницький політехнічний фаховий коледж НУ «Львівська політехніка» в умовах війни став потужним логістичним центром

Неодноразово до ХПК прибували великогабаритні автобуси з гумдопомогою з Польщі, Італії та Німеччини. Їдуть до політехніків, бо знають, що з нашого коледжу вся допомога відразу ж буде спрямована нашим мужнім захисникам. Волонтери коледжу вже відправили більше 80 бусів у різні частини України з найпотрібнішим: продуктами та одягом. Наші передачі отримували захисники та жителі Харкова, Слов’янська, Ізюма, Києва, Білої Церкви, Вишгорода, Святошина, Лиману, Краматорська, Гуляйполя, Полтави, Сум, Дніпра та ін.

Чергова волонтерська допомога вирушає на передову

Щемливі відео зі зруйнованих міст, з передової, з харківських станцій метро, що перетворились на бомбосховища, надихають політехніків розширювати волонтерську діяльність, стимулюють якісно працювати з єдиною мрією про перемогу.

Харків’яни, що сховалися від бомбардувань у метро, отримали чергову допомогу від хмельницьких політехніків. Мерія м. Харків прислала Подяку коледжу за волонтерство

Для забезпечення захисників гарячим харчуванням уже в березні в бібліотеці коледжу та в домівках наших викладачів запрацювала побутова техніка з сушіння овочів, зелені та фруктів, що стають основою для поживних, майже домашніх, борщів і каш швидкого приготування. У квітні небайдужі хмельничани передали волонтерам закладу в користування побутову сушарню, завдяки якій бригади політехніків виготовляють сухпайки. Усією необхідною сировиною забезпечують родини наших студентів та жителі різних громад області. Вони привезли так багато продуктів, що політехніки для переробки овочів додатково уклали договір на використання потужностей із виробничим підприємством «Адвіс». Оплату електроенергії здійснили за кошти, вторговані від макулатури, зібраної у воєнний час.

Політехніки, значна частина яких є ІТ-фахівцями, тримають надважливий інформаційний фронт. Наше кібервійсько активно реагує на інформаційні “вкиди”, блокує фейкові акаунти ворога, намагається донести усьому світові правду про війну.

Наше кібервійсько активно реагує на інформаційні “вкиди”, блокує фейкові акаунти ворога, намагається донести усьому світові правду про війну

До інформаційної кампанії долучився студент коледжу, що нині паралельно навчається у США Олексій Горбатенко. У цій країні за його участю відбуваються акції підтримки України.

До інформаційної кампанії долучився студент коледжу, що нині паралельно навчається у США за програмою «Ініціатива місцевих коледжів» (CCI), Олексій Горбатенко

Важливою складовою діяльності Штабу опору є допомога біженцям та тимчасовим переселенцям. Гуртожиток ХПК прийняв 3141 людину. Наші співвітчизники забезпечені харчами і всім необхідним. Постраждалих від війни цілими родинами разом із їхніми домашніми улюбленцями гостинно приймають політехніки і в своїх домівках, надають прихисток, допомагають вирушати в безпечні сусідні країни.

Біженцями від війни є не лише громадяни, а й підприємства, установи та навчальні заклади. 2022-23 навчальний рік  Маріупольський будівельний коледж розпочинає в приміщенні ХПФК. Його фахівці вже долучаються до профорієнтаційної роботи політехніків.

Під час війни надважливою стає робота медиків. Тому політехніки активно допомогають шпиталям, лікарням як нашого, так і прифронтових міст. Зокрема при потребі в крові, політехніки першими вирушають до станції переливання. Постійно триває психологічна та матеріальна підтримка самотніх немічних людей, яким теж надзвичайно важко в сучасних реаліях.

Волонтерами стали не лише співробітники коледжу, а й члени їхніх сімей, друзі, знайомі. З ранку до пізнього вечора цілими родинами здійснюється необхідна робота, а працівники їдальні піклуються про самих волонтерів і готують для них смачні обіди.

Найактивніші волонтери, що долучаються до роботи Штабу опору

Процес допомоги армії та вимушеним переселенцям у коледжі чітко налагоджений, триває постійно, і всі зусилля закладу спрямовані на спільну перемогу в цій війні заради незалежної України, заради світлого майбутнього кожного українця.

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж