У НОВИЙ 2022 РІК КРОКУЄМО СВІДОМО!

НовиниКоментарі Вимкнено до У НОВИЙ 2022 РІК КРОКУЄМО СВІДОМО!

Студентський актив Хмельницької політехніки закликає до свідомого використання природніх ресурсів #ЕКОсвідомийхпк

Щороку кожен українець залишає від 300 до 500 кг сміття. За даними держстату, загальна сума сміття сягає понад 350 мільйонів тонн, а на сміттєзвалищах сьогодні накопичено 12,44 мільярда тонн. З усіх відходів, збережених там, можна переробити близько 20% – метал, папір, скло, деякий пластик, а ще є органіка, яка складає до 50%! Проте нині на переробку потрапляє лише 3-5%. Що робити із залишками? Недостатньо просто прибрати сміття, аби навести лад. Лише комплекс заходів сприятиме зменшенню забруднення та покращення якості нашого життя, адже  на загальнодержавному, так і на рівні окремого домогосподарства встановили ієрархію управління відходами. Вона передбачає таку послідовність дій:

  1. Запобігання утворенню відходів;
  2. Підготовка до повторного використання;
  3. Перероблення відходів;
  4. Інша утилізація (у т.ч. шляхом відновлення енергії);
  5. Видалення відходів на сміттєзвалищі.

Так поводить себе справжній і свідомий господар! Він не купує зайвого, використовує всі речі так, аби вони довго слугували та були корисними й повторно (як-от, склянки); речі, які не можна використовувати знову, він переробляє у нові — так з’являються «свіженькі» меблі, засоби інтер’єру; якщо ж з річчю вже не можна нічого зробити з попередніх кроків, тоді їі спалюють безпечним способом та отримують з неї енергію (тепло). Якщо ж вищевказані методи безсилі, річ викидають на сміттєзвалище. Все це виглядає досить логічно й саме тому на дотримання такої послідовності поводження з відходами спрямовані всі нормативно-правові та стратегічні документи в країнах ЄС. Увесь цей комплекс заходів знають студенти Хмельницької політехніки.

#ЕКОсвідомийхпк ділиться своїм чек-листом свідомого політехніка:

  1. Не купую товари, пакування яких не перероблюється;
  2. Використовую багаторазові сумки та торбинки повторно;
  3. Зберігаю корисну сировину, що утворюється в моєму побуті для утилізації:
- макулатуру (картон та офісний папір - окремо);
- скло (в основному тара);
- ПЕТ пляшки (обов'язково зжимаючи пляшку та відокремлюючи кришку);
- алюмінієву тару з-під напоїв (теж зминаючи перед складуванням);
- пакування #TetraPac (попередньо зжимаючи та відокремлюючи кришечки з поліпропелену).

Студентський актив відділення економіки і менеджменту разом із завідувачкою відділення Оксаною Шуляковою  відвідали #Гуфі-центр – навчальний центр поводження з відходами. У рамках презентації проєкту “Модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у місті Хмельницькому” співробітники Центру провели для них  ексклюзивну екскурсію. Політехніки завдяки інтерактивним кімнатам на дошкам дізнались правила сортування, що може суттєво зменшити навантаження на міський полігон. У центрі є безліч оригінальних експонатів, зокрема, найцікавішим з них виявився куток сміттєвого жаху, де охочі могли відчути, як пахне хмельницьке сміттєзвалище та дізнатись, який зараз стан справ з відходами в Україні.

Дякуємо #Іван Підопригора, було дуже цікаво та інформативно, ваш приклад надихає…

В рамках екологічної ініціативи #ЕКОсвідомийхпк  відділення «Економіки та менеджменту» Хмельницького політехнічного фахового коледжу  Львівської політехніки організувало екскурсію Гуфі-центром та провело збір небезпечних відходів. Акція  тривала тиждень! Аби дізнатись, як правильно сортувати та утилізувати відходи, запросили Екобус від офісу «Розумне довкілля». Отож, як все було.

Офіс «Розумне Довкілля. Хмельницький», що є структурним підрозділом Хмельницького комунального підприємства «Спецкомунтранс», створено для реалізації Проєкту модернізації інфраструктури твердих побутових відходів у Хмельницькому та впровадження системи комплексного поводження з побутовим відходами у місті. Окрім того, в офісі проводиться і навчальна робота з утилізації відходів.

Упродовж тижня в коледжі тривав збір небезпечних відходів. До екологічної активності запросили й відомого Екобуса! Опісля змістовного майстер класу, політехніки самостійно відсортували принесені відходи у відповідні контейнери. Усі співробітники коледжу активно підтримали студентську екологічну ініціативу! Дізнавшись про нову локацію Екобуса, мешканці мікрорайону Заріччя також долучились до нашого заходу. Нагадуємо, що Екобус курсує містом щодня, а графік його стоянок щомісяця можна знайти у газетах міста, в Facebook — «Розумне довкілля.Хмельницький» (https://m.facebook.com/home.php ), або ж в Instagram — @smartenvkhm (https://www.instagram.com/smartenvkhm/?hl=uk ). Аби здати громіздкі побутові чи небезпечні відходи, радимо відвідати Центр управління відходами, що в 2021 році мав понад 6 тис відвідувачів.

Правильне поводження з відходами сьогодні формує наше майбутнє! Споживаймо відповідально! Сортуймо легко!

Студенти відділення інженерної механіки Хмельницького політехнічного фахового коледжу  Львівської політехніки в рамках екологічної ініціативи #ЕКОсвідомийхпк  вирішили звернути увагу на проблеми чистоти лісу .  Вони розуміють, що саме молоде,  свідоме підростаюче покоління  має популяризувати екологічне мислення, адже берегти природу та сприяти її відновленню – це відповідальність  кожної людини перед майбутніми поколіннями. У своєму відео  юні політехніки демонструють як багато сміття накопичується у місцях відпочинку. Вони зініціювали прибирання  території лісу та  закликають громадян не  перетворювати  ліси у стихійні сміттєві звалища.

Програмісти – за чисте довкілля! Студенти відділення  програмної інженерії Хмельницького політехнічного фахового коледжу  Львівської політехніки долучились до заходів у рамках екологічної ініціативи #ЕКОсвідомийхпк.   У своєму відеосюжеті студенти демонструють,  як гарно і дружно вони прибирають прилеглу територію рідної Альма-матер.

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж