НовиниКоментарі Вимкнено до На виховних годинах під час Всеукраїнської кампанії “16 днів проти насильства” говорили про безпеку дітей
«Річ у тім, що для запобігання домашньому насильству треба не мовчати про це, а звертатися по допомогу…». Про це говорили зі студентами політехнічного коледжу під час презентації у навчальному закладі виставки «Річ у тім…», що відбулась в рамках циклу заходів до Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства”. #16_днів_проти_насильства_в_ХПК. Захід організований завідувачкою навчально- методичним кабінетом ХПК Тетяною Матіяш за участю старшого інспектора з особливих доручень відділу уповноважених за наглядом законності в поліцейській діяльності УДПЛ НПУ полковника поліції Андрія Когуня та заступника начальника сектору протидії домашньому насильству відділу превенції Хмельницького районного управління поліції капітана Віталія Наглія.
Мета виставки: привернути увагу молоді до такого жахливого явища як насильство. Ця проблема часто залишається за зачиненими дверима. Її замовчують. Від неї відводять очі та не помічають. На виставці представлені 16 побутових предметів, які так чи інакше пов’язані з реальними випадками домашнього насильства. Поруч з ними розташовані QR-коди, відсканувавши які, можна почути історії людей, які постраждали від домашнього насильства або стали його свідками. Виставка також доступна в онлайн-форматі за посиланням:
Правоохоронці, окрім тематики протидії насильству , підняли й таку болючу тему сьогодення як наркоманія. Студенти груп КІ-211 та КІ-213 активно включились у дискусію про те, що саме є насильством, про попередження будь-яких його проявів, про поширені методи втягування у наркоманію та протидію цьому ганебному явищу. Задавали багато запитань, на які отримували компетентну відповідь.
Тема протидії насильству була обговорена і під час виховної години «STOP!!! Жорстокому поводженню із дітьми». Її для студентів груп МГ-211 та ПМ-211 провела психолог Тетяна Румак. Вона зазначила, що жорстоке поводження з дітьми — це феномен, існування якого відоме з часу появи історичних записів людства.
На сьогодні не існує єдиного визначення терміну «жорстоке поводження з дітьми». Проте більшість дослідників і практиків у розвинених країнах користуються визначенням, запропонованим відомим американським психологом Джеймсом Гарбаріно: «Будь-яку дію або бездіяльність стосовно дитини з боку батьків, осіб, які їх замінюють, а також закладів або суспільства загалом, внаслідок чого порушено фізичний або психічний розвиток, здоров’я або благополуччя дитини, а також обмежено її права й свободи вважають жорстоким поводженням з дітьми».
Особа, яка постраждала від насильства в родині, може звернутися до:
– управлінь та відділів у справах сім’ї, молоді та спорту обласних та районних державних адміністрацій;
– відповідних підрозділів органів внутрішніх справ — дільничних інспекторів поліції, а якщо це стосується дитини, то до кримінальної поліції у справах дітей;
– центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
– центрів соціально-психологічної допомоги;
– центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї;
– неурядових організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім’ї.