НовиниКоментарі Вимкнено до Онлайн-зустріч політехніків із учасником програми Соmmunity Colledge Initiative Program (США) Олексієм Горбатенком

Вересень 2018 року. На урочистостях з нагоди Дня знань у Хмельницькому політехнічному коледжі серед сотень першокурсників камера фотооператора випадково зупиняється і фіксує натхненний погляд одного з першокурсників.

Згодом ім’я цього юнака — Олексій Горбатенко, стає відомим усім політехнікам, адже жодне свято у коледжі не відбулось без його неперевершеної гри на саксофоні.

Хлопець здобув повагу студентського й педагогічного колективу успішним навчанням, активною участю у спортивному житті навчального закладу, перемогами у складі команди коледжу в обласній військово-патріотичній грі “Джура(Сокіл)”.

У червні 2021року, пройшовши всі етапи конкурсного відбору, Олексій Горбатенко став одним із 5-ти українських студентів, котрі отримали запрошення на річне навчання в американському College of dupage (штат Іллінойс) за спеціальністю «Медіаграмотність та боротьба з дезінформацією».
Цю чудову новину повідомила політехнікам спеціаліст із академічних зв’язків секції публічних відносин Посольства США в Україні Віра Терновська під час робочого візиту до нашого навчального закладу. У присутності директора ХПК Вадима Овчарука вона вручила талановитому та працелюбному політехніку офіційні документи для виїзду на навчання до США. Пані Віра наголосила, що цей пілотний проєкт фінансується Державним департаментом США та проходить в Україні вперше. Вона висловила сподівання на якіский результат і продовження співпраці.

Ось уже три місяці наш Олексій навчається у двох країнах паралельно: дистанційно на 4-му курсі відділення компꞌютерної інженерії ХПК та очно в американському коледжі.
27 жовтня відбулась його онлайн-зустріч із студентським активом ХПК за участі заступника директора з виховної роботи Людмили Багас, голови студпрофкому Наталії Роїк та голови циклової комісії комп’ютерної інженерії Богдана Гетьмана. Олексій розповів про особливості навчання, позаурочну волонтерську діяльність, побутові умови, спілкування з американцями та представниками інших національностей, що також стажуються у США. Звернув увагу на необхідність вакцинування студентів, зауважив, що наразі мало подорожував, оскільки донедавна не мав щеплення. Наші вихованці слухали його, затамувавши подих. Приклад Олексія надихає інших студентів бути активними, ставити мету та йти до своєї мрії. Тож і запитань до юнака було багато. Студенти цікавились, чи подобається йому перебування у США, чи сумує він за Україною, які подальші життєві плани… Час розмови збіг надзвичайно швидко, а цікавість лише зросла. Тож політехніки з нетерпінням чекають наступної зустрічі.