Установче засідання Ради Фонду Президента України відбулось за участі директора ХПФК НУ “Львівська політехніка” Вадима Овчарука

НовиниКоментарі Вимкнено до Установче засідання Ради Фонду Президента України відбулось за участі директора ХПФК НУ “Львівська політехніка” Вадима Овчарука
1 жовтня, напередодні Дня працівника освіти, відбулось установче засідання Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, створеного з метою розвитку та підтримки талановитих українців, їхніх ідей у вказаних сферах задля посилення лідерських позицій нашої країни у світі. Участь у заході взяли міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт, заступник керівника Офісу Президента Юлія Соколовська, радник Глави держави з питань Фонду Ольга Будник та більшість членів Ради Фонду Президента України, в тому числі єдиний представник від фахової передвищої освіти – Голова Ради директорів ЗВО Хмельниччини, що здійснюють підготовку фахового молодшого бакалавра, директор Хмельницького політехнічного фахового коледжу Львівської політехніки, доктор економічних наук, доцент Вадим Овчарук.
На засіданні було затверджено регламент роботи новоствореного органу, концепцію його діяльності, функції та принципи роботи, а також обговорено порядок і терміни реалізації кожної з шести Програм розвитку, на які з державного бюджету виділяється 500 млн. грн.
Першим рішенням Фонду стало надання обдарованим українським дітям – переможцям та призерам міжнародних олімпіад грошової винагороди в розмірі від 20 до 100 тис. грн. та виплати президентських стипендій у розмірі 10 тис. грн учасникам ЗНО, які показали найвищі результати.
Також з метою впливу на підвищення конкурентоспроможності країни, морального та матеріального заохочення здобувачів освіти, науковців та провідних спортсменів Рада прийняла рішення:
– фінансувати навчання та стажування обдарованих дітей, зокрема і за кордоном з подальшим поверненням в Україну, участь молоді в міжнародних науково-практичних семінарах і конференціях, заохочення молодих людей за досягнення, підтримка реалізації проектів у сфері освіти, науки та спорту;
– залучати до викладання в українських вузах лекторів з провідних вишів та наукових установ світу. Для цього частина коштів Фонду має бути спрямована на оплату праці іноземних висококваліфікованих викладачів і тренерів, котрі приїдуть в Україну задля навчання українських студентів у галузях, що потребують кращого рівня підготовки фахівців.
Учасники зібрання підтримали пропозицію члена Ради Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту, голови Ради директорів ЗВО Хмельниччини, що здійснюють підготовку фахового молодшого бакалавра, директора Хмельницького політехнічного фахового коледжу Львівської політехніки, доктора економічних наук, доцента Вадима Овчарука, котрий запропонував поширити дію зазначених вище рішень на всі заклади освіти, в тому числі і на коледжі, де, безперечно, також навчаються надзвичайно талановиті студенти.
Цього ж дня у Зеленій залі Маріїнського палацу з учасниками засідання зустрівся Президент України Володимир Зеленський. Він привітав Раду Фонду із запуском діяльності та побажав успішної роботи. Глава держави також привітав усіх педагогів з прийдешнім святом – Днем працівників освіти. Він зауважив, що в галузі освіти сьогодні працює понад 1 млн людей. Не всі вони – вчителі за освітою, але кожен робить дуже важливу роботу. Володимир Олександрович наголосив, що роль учителів та освітян має величезне значення для суспільства і для країни. Президент вручив державні нагороди 21 працівнику освіти за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну педагогічну діяльність та високий професіоналізм. Крім того, Володимир Олександрович щиро привітав переможців та призерів Міжнародних учнівських олімпіад 2021 року. Їм було вручено сертифікати на отримання премій Президента України. Державними нагородами також було відзначено педагогічних працівників та керівників команд, які підготували переможців та призерів міжнародних інтелектуальних змагань 2021 року.

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж