До Всеукраїнського дня бібліотек

НовиниКоментарі Вимкнено до До Всеукраїнського дня бібліотек
Будь-яка сфера людської діяльності сьогодні надзвичайно залежить від сфери інформації. І якщо ще недавно з цим завданням успішно справлялись бібліотеки та традиційні ЗМІ, то з розвитком технологій зростають і вимоги до установ, що надають інформаційні послуги. Сучасні бібліотеки, не втрачаючи своїх класичних функцій, розширюють власну соціальну роль, трансформуються в потужні інформаційні центри, що все більше переорієнтовуються з друкованих джерел інформації на електронні носії.
ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИЙ ЦЕНТР ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ – це підрозділ навчального закладу, що забезпечує інформаційний супровід учбового процесу, проводить виховну та просвітницьку роботу, збирає, опрацьовує та розповсюджує інформацію про минуле та сьогодення Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка».
Основні функції ІБЦ ХПК:
1. Бібліотечно-бібліографічне обслуговування читачів:
– в середньому бібліотеку відвідує зверх 60 читачів в день;
– в режимі абонементу на річне користування видається більш як 5 000 примірників підручників;
– в режимі читального залу для користування під час пар в день видається біля 500 примірників друкованих та електронних видань.
2. Створення власних електронних баз даних.
3. Збір та обробка інформації про діяльність ХПК.
4. Створення «Архіву фотовідеоматеріалів про життя коледжу».
5. Висвітлення діяльності навчального закладу в Інтернет:
– на сайті ХПК
– на сайті Львівської політехніки
– у мережі Фейсбук
– у мережі Твітер
– у мережі Інстаграм
6. Музейна робота:
– формування та збереження музейного фонду;
– поглиблене вивчення історії навчального закладу, дослідження документів, збір та фіксація спогадів викладачів та випускників;
– проведення екскурсій;
– створення відеоматеріалів для висвітлення історії коледжу та рідного міста, а також презентації музею в мережі Інтернет.
7. Виховна діяльність:
– проведення масових заходів на відзначення знаменних і пам’ятних дат;
– зустрічі з письменниками, громадськими активістами, військовими, ветеранами, волонтерами …;
– проведення просвітницьких заходів на тему здорового способу життя та родинних цінностей;
– індивідуальні виховні бесіди зі студентами;
– проведення інтелектуальних турнірів з настільними іграми.
Ресурсне забезпечення:
Фонд друкованих видань – більше 100 тис. прим.
Електронні бази даних – біля 150 тис. записів.
Фонд відеоматеріалів – 64 ГБ.
Фонд фотоматеріалів – 537 ГБ.
Музейний фонд – зверх 500 експонатів.
Кадрове забезпечення:
Гой Юлія Миколаївна, керівник підрозділу. Основний напрямок діяльності – збір та обробка інформації про діяльність ХПК, створення архіву фотовідеоматеріалів, висвітлення діяльності навчального закладу в мережі Інтернет.
Борук Наталія Іванівна. Основний напрямок діяльності – проведення масових заходів, індивідуальні виховні бесіди зі студентами, бібліотечно-бібліографічне обслуговування читачів.
Бевза Валентина Іванівна. Основний напрямок діяльності – музейна робота, бібліотечно-бібліографічне обслуговування читачів.
Квятковська Ірина Анатоліївна. Основний напрямок діяльності – створення власних електронних баз даних, бібліотечно-бібліографічне обслуговування читачів.
ДО ЮВІЛЕЮ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ІНФОРМАЦІЙНО-БІБЛІОТЕЧНИЙ ВІДДІЛ ПРЕЗЕНТУЄ ФІЛЬМ!