НовиниКоментарі Вимкнено до Студент відділення комп’ютерної інженерії Горбатенко Олексій запрошений на навчання до американського College of dupage
Неймовірно приємна подія для хмельницьких політехніків відбулась 24 червня 2021року! Цього дня до коледжу з робочим візитом завітала спеціаліст із академічних зв’язків секції публічних відносин Посольства США в Україні Віра Терновська. Пані Віра повідомила чудову новину: пройшовши всі щаблі конкурсного відбору, студент відділення компꞌютерної інженерії Олексій Горбатенко став одним із 5-ти українських студентів, які отримають запрошення на річне навчання в американському College of dupage (штат Іллінойс) за спеціальністю «Медіаграмотність та боротьба з дезінформацією». Цей пілотний проєкт проходить в Україні вперше. Він фінансується Державним департаментом США. Пані Віра у присутності директора ХПК Вадима Овчарука вручила талановитому та працелюбному політехніку офіційні документи для виїзду на навчання у США. Для Олексія навчання буде відбуватись паралельно-дистанційно на 4-му курсі ХПК і очно в американському коледжі.
Програма навчання у США проходитиме за такими складовими:
1. Академічна складова.
Учасники здійснюють академічне навчання у місцевому коледжі в галузях, визначених CCI, і, коли це можливо, отримують професійні сертифікати. Для учасників із України увага зосереджена на знаннях у сфері медіаграмотності та протидії дезінформації. Студенти потребуватимуть середнього та вищого рівнів володіння англійською мовою, щоб бути успішними в академічній програмі.
2.Допомога громаді, волонтерство.
Допомога громаді – це ключовий компонент Програми CCI, який допомагає учасникам інтегруватися у свій кампус і місцеві громади. Студенти CCI беруть участь у заходах місцевих громад з некомерційними організаціями, приєднуються до студентських груп для відпрацювання лідерських навичок і пропаганди справ, про які вони піклуються, та участі в масштабних національних заходах.
3.Стажування / навчання на досвіді.
Студенти CCI беруть участь у стажуванні чи професійному проєкті, який зв’яже їх академічні курсові роботи з практичним досвідом у своїй галузі навчання та допоможе їм набути практичного професійного досвіду. За допомогою етапів подання заявок, співбесід та участі у стажуваннях учасники формують професійні навички в написанні резюме, створенні професійних мереж, співбесіді та роботі в контексті американської бізнес-культури. Цей досвід допомагає учасникам CCI зануритися у свої професійні галузі та планувати подальшу кар’єру.
4.Культурний обмін.
Учасники CCI дізнаються про американське суспільство та культуру, діляться своєю культурою з американськими та іншими іноземними студентами за допомогою формальних і неформальних заходів, таких як «сім’ї дружби», життя у кампусі та екскурсії. Студенти беруть участь у щотижневому курсі „Культура, суспільство та державний устрій”, який включає організовані екскурсії, що знайомлять студентів з людьми та організаціями в їхніх місцевих громадах. Учасники CCI також відвідують місцеві мистецькі та культурні заходи, історичні місця, місцеві школи та вступають до студентських та громадських клубів.
5.Лідерство та планування дій.
Протягом усього року обміну учасникам CCI пропонується шукати лідерські позиції в університетському містечку та в приймаючій громаді. Вони також отримують можливість розвивати лідерські навички за допомогою ексклюзивних програм лідерства CCI, таких як програма “Шляхи до успіху”, призначена для формування у учасників навичок лідерства, рефлексії та встановлення цілей. Учасники також створюють персональний план дій для проєкту, який вони хотіли б реалізувати після повернення додому. Розробляючи проєкт, портфоліо або план роботи у місцевій громаді протягом року їхнього обміну в Сполучених Штатах, учасники CCI повертаються додому для того, щоб поділитися набутим досвідом і зробити свій внесок у розвиток закладу та громади.