Круглий стіл «Сучасні підходи до формування культури здорового способу життя у студентської молоді»

НовиниКоментарі Вимкнено до Круглий стіл «Сучасні підходи до формування культури здорового способу життя у студентської молоді»
Новітні виклики часу потребують збільшення обізнаності педагогів щодо безпекових заходів у навчальних закладах та методів виховної роботи зі студентами щодо формування відповідального ставлення до власної та колективної безпеки. З цією метою 19 травня 2021 року для викладачів дисциплін «Цивільний захист» і «Безпека життєдіяльності» ЗВО II-IV рівнів акредитації Хмельницької області було проведено круглий стіл «Сучасні підходи до формування культури здорового способу життя у студентської молоді». Доповідачі підняли актуальні питання широкого спектру роботи навчальних закладів.
Ректор Університету економіки і підприємництва кандидат педагогічних наук, доцент Желавський Олег Борисович наголосив на важливості ролі закладів вищої освіти у формуванні здорового способу життя. Його думку продовжила кандидат юридичних наук, начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області, полковник служби цивільного захисту Мул Альона Миколаївна. Вона підкреслила, що формування відповідального ставлення до власної та колективної безпеки має стати пріоритетним завданням у виховній роботі навчальних закладів.
Про сучасні вимоги щодо пожежної безпеки у закладах освіти повідомив присутнім заступник начальника Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області, полковник служби цивільного захисту Стецюк Дмитро Іванович.
Проблемні питання у формуванні позитивного відношення до здоров’я висвітлила у своїй доповіді доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри будівництва і цивільної безпеки Хмельницького національного університету Калда Галина Станіславівна.
Широку дискусію викликала проблематика біобезпеки педагогів у період пандемії COVID-19. Кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри філософії, соціально-гуманітарних наук та фізичного виховання Хмельницького університету управління та права ім. Леоніда Юзькова Виговська Тетяна Вікторівна проаналізувала напрацьований досвід і надала поради щодо запобігання поширенню інфекційних хвороб у навчальних закладах.
Про систему дієвих заходів щодо дотримання обмежень у період дії різних карантинних зон у Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі Національного університету «Львівська політехніка» повідомив заступник директора з виробничого навчання ХПК Громик Микола Григорович.
Важливим доповненням до обговорення актуальних питань стала практична складова заходу, під час якої усі бажаючі змогли попрактикуватись під керівництвом відповідних фахівців на трьох локаціях:
– навчальне місце І – «Засоби захисту органів дихання»;
– навчальне місце ІІ – «Дотримання правил пожежної безпеки»;
– навчальне місце ІІІ – «Нітратомір: використання і особливості» .
На завершення заходу всі учасники отримали сертифікати.
Адміністрація Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» дякує співробітникам Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області та колективу Університету економіки і підприємництва за організацію змістовного та гарно організованого просвітницького заходу, можливість спілкування із провідними фахівцями, обміну досвідом роботи з викладачами інших вишів.

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж