ХМЕЛЬНИЦЬКІ ПОЛІТЕХНІКИ ЗАКЛЮЧИЛИ ДОГОВІР ПРО СПІВПРАЦЮ ІЗ КОМПАНІЄЮ “FAV SERVICE GMBH”

НовиниКоментарі Вимкнено до ХМЕЛЬНИЦЬКІ ПОЛІТЕХНІКИ ЗАКЛЮЧИЛИ ДОГОВІР ПРО СПІВПРАЦЮ ІЗ КОМПАНІЄЮ “FAV SERVICE GMBH”

Вчасно  відповідати на виклики часу, аналізувати назрілі проблеми  та робити якісні кроки щодо їх подолання — це і є вміння працювати в кризових умовах.  На тлі економічного падіння і необхідності співробітництва з ЄС потрібна  потужна мотивація, яка стимулюватиме молодь до отримання якісної освітньої послуги.  Такою мотивацією стає  здобуття можливостей, знань і навичок, що в подальшому забезпечать матеріальне благополуччя, професійну та бізнесову самореалізацію молодого покоління. Можна зробити вигляд, що ми не бачимо як молодь їде з країни, працює за кордоном без надії  на повернення, а можна зробити  крок назустріч – сприяти фаховому зростанню, допомогти отримати досвід роботи на іноземних підприємствах,  повернутись та привезти інвестиції в економіку України, започаткувати  власний бізнес, створити нові робочі місця. Саме таким кроком є надання студентам можливості отримати європейську освіту та підтверджений офіційно досвід роботи на підприємствах провідних країн, зокрема з географічно найближчої до України  держави з надпотужною економікою – Німеччини.

Поглиблюючи започатковану в 2016 році співпрацю між львівськими політехніками та німецькою Торгово-промислової палатою м.Ерфурта, директор Хмельницького політехнічного фахового коледжу доктор економічних наук, доцент Вадим Овчарук і директор Некомерційної компанії “FAV Service GmbH”, зареєстрованої у німецькому місті Гота, Гайко Шюлер,  за участі директора Німецько-Українського освітнього центру Львівської політехніки Дениса Невінського,  підписали Договір про співпрацю між двома установами. У документі зазначено:  «На  тлі швидкого технологічного, фахового та соціального розвитку в Європі  та світі партнери мають намір надати молоді з України можливість пройти практику в Тюрингії, розпочати професійне  навчання за  відповідними спеціальностями згідно німецьких законів про освіту та/або доповнити опановану в Україні професію додатковим навчанням чи зайнятістю на її основі. Це стане активним внеском у підтримку юних учасників програми і підприємств Тюрингії, та водночас майбутнім забезпеченням України кваліфікованими кадрами».

Договір про співпрацю ХПК з компанією “FAV Service GmbH”  є потужним стимулятором для освітньої галузі всієї Хмельниччини. Про це йшлося на онлайн-зустрічах за участю  підписантів документу, директорів коледжів регіону та студентів ХПК. Вадим Володимирович, як  голова Ради директорів ЗВО області, що здійснюють підготовку молодшого фахового бакалавра, повідомив освітян краю про те, що в рамках угоди на базі Хмельницької політехніки створюється  Регіональний німецько-освітній центр. Учасниками  програми можуть бути здобувачі різних спеціальностей,   тож кожен студент області отримає чудову нагоду скористатись послугами Центру.

Більш конкретно про можливості, які відкриваються перед учасниками програми, розповіли Гайко Шюлер  і Денис Невінський.  Вельмишановні  повідомили, що сьогодні більше 50 учасників навчаються  у Німеччині. Всі вони знаходяться під опікою, мають тимчасову посвідку на проживання,  забезпечені житлом, харчуванням,  страхівкою і стипендією у розмірі 939 євро. Подвійний диплом — український та  німецький отримають юнаки по завершенню навчання. Важливою для  потенційних учасників  програми стала ствердна відповідь Гайко Шюлера   про право вибору, а саме  «студент не змушений відпрацьовувати після навчання, він сам обирає свій подальший шлях».

Своїми позитивними враженнями від нещодавньої інспекції умов проживання, навчання та роботи українських студентів у Тюрингії поділився і Вадим Овчарук. Вадим Володимирович наголосив, що для нього було надважливо пересвідчитись, що  учасники програми працюють  саме над  вдосконаленням професійних навичок на найсучаснішому обладнанні, їх не залучають до непрофільних робіт. Студенти живуть у гарних побутових умовах, мають можливість подорожувати та гармонійно розвиватись

Під час  зустрічі політехніки продемонстрували німецьким гостям навчально-технічні потужності коледжу, започатковані та вже реалізовані масштабні проєкти з модернізації та розвитку,  вагомі науково-технічні  досягнення здобувачів освіти.

Гості були в захопленні від побаченого:

Гексокоптер політехніків

Верстат лазерної порізки з АСУ

Мультимедійна дошка, яка виконана політехніками  в якості дипломного проєкта

Власна розробка та виготовлення промислового 3D-принтера

Елемент промислового робота ЛАПА

Шахи вирізьблені учасниками науково-технічного гуртка «Хмельницький політехнік» на верстаті з ЧПУ

Шахи, спроектовані та виготовлені учасниками науково-технічного гуртка «Хмельницький політехнік» на лазерному верстаті з ЧПУ

Навчальний макет для вивчення спецдисциплін

Дипломний проєкт “Модернізація шкільного верстата токарної групи у верстат з ЧПУ на базі Arduino”

Багатоцільовий верстат МС12-250М1.2. Внутрішнє оздоблення та принцип дії вузлів

Навчальне обладнання для вивчення програмування верстатів з ЧПУ

Механічна майстерня для підготовки фахівців за спеціальностями Прикладна механіка та Галузеве машинобудування.

Поважна делегація  відвідала будівництво нового бізнес-центру та внутрішнього дворика,  ознайомилась із роботою власної електростанції, серверної, лабораторій, майстерень, комп’ютерних класів, телестудій.

Політехніки зацікавили німецьких гостей змістовно представленою у Музеї коледжу історією свого міста, ознайомили з традиціями та звичаями українського народу в кімнаті народознавства та вразили «майже досконалим» володінням німецькою перших учасників програми співпраці.


© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж