НовиниКоментарі Вимкнено до Напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги в усіх академічних групах провели цикл національно -патріотичних заходів під назвою “Уроки звитяги”

Щороку на початку травня українці разом із усією світовою спільнотою згадують події Другої світової війни. Ця війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Вона спричинила мільйони людських трагедій: концентраційні табори, військовополонені, жертви Голокосту, остарбайтери, партизансько-підпільний рух, діти війни, жахи окупованих міст і сіл.
Та в першу чергу, 8-9 травня ми вшановувуємо подвиг ветеранів, котрі боролися із нацизмом і перемогли його. Попри різні підходи до трактування свята, День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні мають бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Саме тому українці обирають європейську модель пам’ятання під гаслом “Ніколи знову”.

У Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі Львівської політехніки напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні проведено онлайн-цикл національно-патріотичних заходів, покликаних вшанувати подвиг захисників рідної землі в часи Другої світової і сучасної війни на сході України. Кураторами всіх академічних груп було проведено єдину виховну годину “Урок звитяги”,  присвячену визначним українцям, що в різні часи нашої непростої історії обороняли і боронять рідну землю.

Детально про звільнення українських міст у 2014 році розповів студентам груп КІ-202 та КІ-203 викладач предмету «Захист Вітчизни» гвардії майор Кушнір В.Л. Він провів виховну бесіду “Пам’ять заради майбутнього”. Віктор Леонідович наголосив, що зараз, як і в роки Другої світової війни, Україна воює із агресором і ми не маємо права відступати, бо, як і 76 років тому, захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє. Для нас військові дії на сході – це війна за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності.

Вшануванню подвигу ветеранів і пам’яті кожного, хто став жертвою Другої світової війни присвятили урок-реквієм “Пам’ять збережена назавжди” завідувачка бібліотекою коледжу Фастишевська К.М. (гр.МЕ-201, МЕ-202) та викладач гуманітарних дисциплін Котов В.В. (гр.АТ-191, АТ-192). Вони нагадали студентам про те, що у цій війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися у 2/3 існуючих на той момент держав. Значний внесок у перемогу над нацизмом зробила Україна. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тисяч осіб), Польщі (120 тисяч), СРСР (більше 7 мільйонів), США (80 тисяч) і Франції (6 тисяч), а також визвольного руху в самій Україні (100 тисяч в УПА) – разом понад 7 мільйонів осіб. Понад 2,5 мільйони українців були нагороджені радянськими і західними медалями та орденами, більше 2 тисяч стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб (який, до слова, свого часу був гостем нашого коледжу) – тричі. Сьогодні серед нас все менше ветеранів тієї війни , тож кожна зустріч є особливо цінною. Напередодні оголошення локдауну своїми спогадами з юними політехніками поділився полковник Микола Тимофійович Рязанцев.

Окремі болючі сторінки великої історії Другої світової війни розгорнули перед студентами бібліотекар Бевза В.І. (гр. ЕК-201, ЕК-202) та викладачка гуманітарних дисциплін Лункіна О.М. (гр.ПІ-201, ПІ-202) під час проведеного ними уроку пам’яті “Згадувати боляче, забувати неможливо”. Затамувавши подих, студенти слухали про те, що відбувалось у воєнне лихоліття у нашому місті, про страшні роки окупації та героїчне визволення Проскурова, яке відображене на ексклюзивній діарамі Музею ХПК.

У ці святкові дні, вшановуючи безсмертний подвиг нашого народу, хмельницькі політехніки традиційно візьмуть участь у церемоніях покладання квітів до Меморіалу Слави у м.Хмельницькому та інших пам’ятників-святинь у своїх містах і селах. Переконані, що саме наша пам’ять і знання правдивої історії є запобіжником від того, щоб подібні лиха ніколи не повторювалися.