ВІДКРИТТЯ МУЗЕЮ ІСТОРІЇ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ

НовиниКоментарі Вимкнено до ВІДКРИТТЯ МУЗЕЮ ІСТОРІЇ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ
Непересічна, грандіозна подія не лише для нашого навчального закладу, але й для всієї Хмельниччини відбулась 10 березня 2021 року. За участі поважних гостей презентували оновлений музей Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка». Його змістовна експозиція буде цікавою кожному подолянину, адже наочно відображає розвиток всього нашого краю із найдавніших часів до сьогодення. Творці реновації музею органічно поєднали історію невеличкого поселення Плоскирів, яке невпинно розвивалось, із основними етапами становлення Хмельницького електромеханічного технікуму.
Саме під час стрімкого промислового злету нашого міста в 60-і роки минулого століття виникла гостра потреба у висококваліфікованих кадрах. Це і стало приводом для створення потужного навчального закладу, який упродовж всієї своєї 55-річної історії є лідером на освітянській ниві Поділля. Перший музей було створено художниками Леонідом Бесарабою і Володимиром Лесем у 1980 році, як військово-історичний і розвитку ХЕМТ. У ті часи він був одним із найкращих на Поділлі, та й сьогодні діораму «Визволення Проскурова», котра є окрасою музею і міста, фахівці вважають неперевершеною. Присутній на заході онук творця панорами Павло Сергійович Бессараба був глибоко розчулений високою оцінкою творчого спадку його діда.
Та час потребує оновлення. Цю відповідальну місію доручили члену Національної спілки художників України, члену Національної спілки журналістів України, художнику-графіку, дизайнеру інтер’єрів Якову Мар’яновичу Павловичу та історику, краєзнавцю, музеєзнавцю, журналісту , досліднику історії, архітектури та культури міста Хмельницького та Поділля, провідному науковому співробітнику Хмельницького обласного краєзнавчого музею, кандидату історичних наук, Заслуженому працівнику культури України, члену Національної спілки краєзнавців України, члену Національної спілки журналістів України, Почесному краєзнавцю України Сергію Миколайовичу Єсюніну.
Вони розширили хронологічні та тематичні межі музею, долучили цікаві експонати, наповнили його сучасним звучанням. Знайшла своє місце в оновленій експозиції і подарована Головним управлінням національної поліції в Хмельницькій області колекція зброї та монет. Музей хмельницьких політехніків – це справжній скарб! Експозиція музею складається з 22 тематичних розділів, його фондова колекція нараховує 130 експонатів, 65 документів, 287 світлин.
На відкриття оновленого музею завітали високоповажні гості: творці експозиції, художники, краєзнавці, фахівці музейної, архівної справи та правоохоронних органів:
 • Павлович Яків Мар’янович, член спілки художників України, голова Хмельницької обласної НСХУ;
 • Єсюнін Сергій Миколайович, кандидат історичних наук, краєзнавець;
 • Бухер Ігор Васильович, радник начальника ГУНП у Хмельницькій області;
 • Цимбалюк Сергій Володимирович, начальник відділу ювенальної превенції Головного управління національної поліції в Хмельницькій області;
 • Барабаш Галина Іванівна, завідувач музею історії м. Хмельницького;
 • Мельничук Микола Леонтійович, член спілки художників України, голова Хмельницької обласної НСХУ;
 • Бессараба Павло Сергійович; художник, онук автора діарами «Визволення Проскурова»;
 • Підмурняк Олександр Олександрович, представник федерації кіберспорту України в Хмельницькій області;
 • Бурдуваліс Катерина Миколаївна, директор державного архіву Хмельницьої області;
 • Дядик Олег Миколайович, начальник відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, підполковник поліції;
 • Данилюк Руслан Теймурович , старший інспектор відділу протидії кіберзлочинам в Хмельницькій області Департаменту кіберполіції Національної поліції України, лейтенант поліції.
Зацікавила подія і телеканали UA:Поділля та ТV7+
Директор Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» доктор економічних наук, доцент Вадим Володимирович Овчарук подякував гостям за високу оцінку нової експозиції і вручив подяки її творцям.
Приємним сюрпризом для політехніків були запрошення до більш тісної співпраці з різними структурами та установами міста та області.
Подарунки наших гостей примножили фондову колекцію новими експонатами. За дорученням Начальника ГУНП в Хмельницькій області Руслана Герасимчука нам було вручено елементи зброї та військові нагороди, співробітники державного архіву Хмельницької області презентували власні наукові видання.
Цікавим завершенням заходу стала екскурсія музеєм, яку провели співробітниця бібліотеки Валентина Іванівна Бевза та викладач Захисту України, гвардії майор Віктор Леонідович Кушнір.

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж