До Всесвітнього дня комп’ютерника в хмельницькому політехнічному говорили про ІТ-технології в житті сучасної молоді

НовиниКоментарі Вимкнено до До Всесвітнього дня комп’ютерника в хмельницькому політехнічному говорили про ІТ-технології в житті сучасної молоді

Відзначення міжнародної календарної події, започаткованої у 2004 р. за сприяння європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe – Дня безпечного інтернету (Safer Internet Day) – стало основною темою виховних годин, що відбулись у Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі Національного університету «Львівська політехніка» на поточному тижні.

Про переваги сучасних технологій та приховані небезпеки в мережі провела бесіду зі студентами групи КІ-201 викладач Ольга Марчук. Студенти гр. КІ-202 долучились до заходу онлайн. Ольга Миколаївна застерегла молодь від необачного користування інтернетом, що може призвести до інтернет-залежності і як наслідок – нерозуміння рідних, сварок і падіння соціального статусу людини. Вона наголосила, що інтернет це не інший світ, в якому можна сховатися від реальних проблем, а лише засіб отримання інформації. Сьогодні її настільки багато, що важко розібратися де правда, а де брехня. Тож шукати відповіді на свої питання потрібно в перевірених джерелах, звіряти на декількох сайтах та друкованих виданнях. Необхідно аналізувати і думати, займатися самоосвітою і пам’ятати про приховані небезпеки.

Студенти групи ПІ-191 під керівництвом викладача Марини Миколюк взяли участь у відкритому онлайн-уроці для закладів освіти у рамках заходу “Онлайн-синергії для найкращого інтернету”. Він відбувся в межах співпраці Міністерства освіти і науки України та Google Україна і за підтримки Міністерства цифрової трансформації України. Організаторами Всеукраїнського онлайн-уроку є Академія цифрового розвитку та громадська організація «Центр демократичних реформ і медіа» . Під час заходу учасники спільно виконували вправи у віртуальних кімнатах, розглядали ключові принципи мережевого етикету й безпечної поведінки, отримали рекомендації щодо обережності і відповідальності під час роботи в Інтернеті. За підсумками онлайн-синергії кожен учасник отримав цифровий бейжд.
Виховні години «ІТ- технології в житті сучасної молоді» провели зі своїми групами куратори Людмила Соломко (ПІ-202) та Надія Ілаш (КІ-192). Вони ще раз нагадали основні правила безпечної роботи в інтернеті, про які ніколи не потрібно забувати:
1.Не давати нікому своїх паролів.
2.Не надавати особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби.
3.Не реагувати на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.
4.Повідомляти про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного місту, пропозиції).
5.Відмовляйтись від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.
6.Не ділитись своїми фото з незнайомцями.
7.Не повідомляти інформацію про кредитки (номер картки, термін дії та таємний код).
8.Не викладати фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.
9.Не скачувати та не встановлювати невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.
10.Встановлюючи перевірені програми, контролювати щоб на ПК не додались небажані програми.
11.Не переглядати інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть не підозрювати про загрозу).
12.Не відкривати листи-спам, вони можуть містити віруси.

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж