Голова Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини Вадим Овчарук взяв участь у роботі Розширеного засідання за участю керівників закладів освіти та МОН України

НовиниКоментарі Вимкнено до Голова Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини Вадим Овчарук взяв участь у роботі Розширеного засідання за участю керівників закладів освіти та МОН України
Лідери освітянської галузі в співпраці з представниками владних структур продовжують пошук оптимальних шляхів розвитку державної політики для забезпечення підвищення якості та конкурентоспроможності освіти в сучасних умовах.
28 січня 2021 року у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана відбулося Розширене засідання Керівників закладів Київського вузівського центру за участю Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета, Голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака, Голови Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України Георгія Труханова і Голови НАЗЯВО Сергія Квіта. На захід також були запрошені Голова державної служби з якості освіти Руслан Гурак, заступники міністра Світлана Даниленко, Андрій Вітренко, голова Асоціації працівників закладів фахової передвищої освіти, директор Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Валерій Булгаков та Голова Ради директорів ЗВО Хмельниччини, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста, директор Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» доктор економічних наук, доцент Вадим Овчарук, ректори закладів вищої освіти міста Києва та очільники регіональних вузівських центрів.
Під час засідання було піднято цілий ряд актуальних питань. Доповідь Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета стосувалась реформування вищої освіти, забезпечення автономії ЗВО, організаційних змін в системі МОНу. Зокрема, він повідомив, що фаховою передвищою освітою буде займатися Директорат фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих, в складі якого буде відповідний підрозділ.
Важливу тему, що непокоїть сьогодні багатьох освітян, підняв Голова Ради директорів ЗВО Хмельниччини, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста, директор Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» доктор економічних наук, доцент Вадим Овчарук. Він повідомив про конфлікт між професійно-технічною і фаховою передвищою ланками освіти, який виник в результаті недосконалих законів та представив законопроєкт, розроблений спільно Радами директорів Хмельницької та Тернопільської областей, що усуває проблемні моменти. Доповідач звернув увагу присутніх на те, що комітет Верховної ради минулого скликання з питань освіти і науки в тісній співпраці з представниками коледжів розробив закон про фахову передвищу освіту, який надає можливість працювати коледжам і не знищити таку важливу ланку освіти. І хоч Вадим Володимирович особисто брав участь у роботі над даним законом і відстоював необхідність його термінового прийняття, він наголошує на тому, що Закон про фахову передвищу освіту потребує вдосконалення. Доповідач зазначив, що тільки той, хто виконує закон, здатний вказати на його недоліки, і лише той, хто представляє фахову передвищу освіту може знати проблеми цієї ланки і запропонувати шляхи їх вирішення. На думку доповідача, представлений законопроєкт і є таким раціональним рішенням .
Ректор Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Дмитро Лук’яненко закцентував увагу на формах фінансування освіти та науки; Голова НАЗЯВО Сергій Квіт розповів про роботу очолюваної ним структури та проходження акредитацій по вищій освіті; ректор Національного університету біоресурсів і природокористування України Станіслав Ніколаєнко – про важливість ступеневої підготовки, можливість продовження освіти від кваліфікованого робітника до магістра; директор Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Валерій Булгаков – про необхідність внесення змін до Закону про освіту й важливість вступу до вишу після закінчення коледжу без проходження ЗНО за обраною спеціальністю.
Наразі дискусії тривають. Голова Асоціації працівників закладів фахової передвищої освіти, директор Київського коледжу будівництва, архітектури та дизайну Валерій Булгаков та Голова Ради директорів ЗВО Хмельниччини, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста, директор Хмельницького політехнічного фахового коледжу Національного університету «Львівська політехніка» доктор економічних наук, доцент Вадим Овчарук ініціювали зустріч правління Асоціації працівників коледжів, спілки Голів ради директорів із Міністерством освіти і науки щодо вирішення проблем і перспектив розвитку фахової передвищої освіти.

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж