ЗАХОДИ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

НовиниКоментарі Вимкнено до ЗАХОДИ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
Дивлюсь на пройдену дорогу,
І гнів, і жаль мене пече…
Але у нашу перемогу
Усе ж я вірю гаряче…
Як завтра день угледять люде,
Як зійде сонце золоте,
Так Україна жити буде,
Так наша мрія процвіте.
(Олександр Олесь, 19 липня 1919 р.)
Українська історія має неабиякий вплив на сьогодення. Події більш як сторічної давності, що стали відображенням прагнення наших пращурів до єдності та незалежності, нині стають уроком мужності та мудрості, допомагають проаналізувати та зрозуміти причини невдач, побачити шляхи недопущення колишніх помилок і повірити в нашу з вами перемогу.
27 січня у Хмельницькому політехнічному коледжі Львівської політехніки відбувся цикл виховних заходів, приcвячених Дню Соборності України. У кожній академічній групі кураторами була проведена інформаційна виховна година «Соборність України – від ідеї до сьогодення». Ця подія була надзвичайно важливою, певною мірою символічною, оскільки об’єднання українських земель було давньою заповітною мрією нашого народу.
Про ще одну знакову січневу сторінку в нашій національній пам’яті – бій під Крутами – говорили студенти гр. АТ-202 . Для них бібліотекар Наталія Іванівна Борук провела бесіду на тему «Пам’ять і біль українського народу».
Політехніки переглянули тематичний фільм та вшанували подвиг студентів-крутян, які в далекому 2019 році віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. За різними джерелами, українська сторона втратила вбитими від 300 до 400 чоловік, але змогла затримати більшовицьку армію, вигравши для УНР трохи часу. Ця затримка дала змогу Центральній Раді заключити Берестейський мир та зберегти молоду Українську Державу. Бій під Крутами став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини.
Довгий час справжні події української історії початку ХХ століття були під табу, замовчувались або перекручувались. Лише з отриманням Незалежності ми змогли побачити документи, світлини, почути спогади очевидців. Сьогодні видавці пропонують вдосталь літератури для детального ознайомлення з історією власного народу. Бібліотека коледжу підготувала для своїх читачів книжкову виставку «Славетна мить, що об’єднала Україну», на якій демонструються навчальні та художньо-публіцистичні матеріали про події 1918-19рр. Матеріали підібрані з фондів бібліотеки коледжу та Хмельницької ЦМБ.

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж