Патріотина виховна онлайн-година “Героїв Україна пам’ятає”

НовиниКоментарі Вимкнено до Патріотина виховна онлайн-година “Героїв Україна пам’ятає”
Другий семестр 2020/21 н.р. у Хмельницькому політехнічному коледжі Національного університету «Львівська політехніка» розпочався 18 січня у дистанційному форматі.
Поруч із навчальним процесом традиційно значна увага приділяється і виховній роботі. 20 січня бібліотекою коледжу була проведена патріотична виховна онлайн-година «Героїв Україна пам’ятає». Ведуча заходу В.І. Бевза та куратор групи ПМ-202 О.А. Гордєєв розповіли студентам про героїчну оборону Донецького аеропорту, що тривав аж 242 дні – з 26 травня 2014 року по 22 січня 2015 року. «Кіборги вистояли, не встояв бетон» – таким було завершення цього етапу неоголошеної війни. Оборона ДАП стала символом незламності та мужності українських військових. Відтоді 16 січня українці відзначають День пам’яті захисників Донецького аеропорту та всіх загиблих воїнів.
Беручи до уваги , що під час тих буремних днів теперішні студенти були ще зовсім дітьми, Валентина Іванівна коротко нагадала їм хронологію подій сучасної української історії, розпочавши з Революції Гідності. Більш детально вона зупинилась безпосередньо на тих 242 днях, коли тривала оборона летовища. Вже стало традицією запрошувати до коледжу у ці січневі дні учасників боїв за ДАП, яких ми , захоплюючись їх незламністю, називаємо «кіборгами». На жаль, через карантинні обмеження, цього січня така зустріч є неможливою, але імена героїв та їх історії на заході прозвучали.
Подвиг оборонців аеропорту знайшов своє відображення у художній та документальній літературі та фільмах. Валентина Іванівна провела огляд тематичної літератури з фондів бібліотеки коледжу та Хмельницької міської центральної бібліотеки, з якою ми тісно співпрацюємо.
Розмова на таку болісну тему завершилась думкою про те, що ким би теперішні студенти не стали у майбутньому – інженерами, науковцями, бізнесменами, може й політиками (особливо політиками!) , треба пам’ятати: найвища доблесть – стати на захист Батьківщини, але найвища мудрість – у міру своїх сил не допустити війни.