2020-й – рік реалізованих можливостей: підсумки року!

НовиниКоментарі Вимкнено до 2020-й – рік реалізованих можливостей: підсумки року!

2020-й  увійде в історію як надзвичайно складний і суперечливий  рік. Світова пандемія негативно  вплинула на економічний розвиток у більшості країн. Проте рік, що минає продемонстрував  здатність кожного українця протистояти викликам, приймати вольові рішення, розвиватись,  не зважаючи на труднощі.

Хмельницькі політехніки з честю можуть сказати, що впорались з усіма викликами:  в короткий термін  перевели навчально-виховний  процес на дистанційне навчання,  провели масштабну  роботу з  розвитку  коледжу, його модернізації, оновленні навчальних приміщень. Єдине про що шкодуємо – були змушені відкласти заплановані урочистості з нагоди 55-річчя нашого славного Хмельницького політехнічного коледжу  Львівської політехніки.

Чого досягли  хмельницькі політехніки ?

 1. Із введенням карантинних обмежень навчальний процес перевели у якісно нову форму, не зупиняючи його. На виконання Постанови Кабміну України №211 від 11.03.2020р, листа МОН№1/9-154 від 11.03.2020р, листа НУ «Львівська політехніка» №126-1-10 від 12.03.2020р та наказу директора Хмельницького політехнічного коледжу № 92 від 16.03.2020р у навчальному закладі запроваджено дистанційне навчання. Сьогодні дистанційне  навчання відіграє все більшу роль у модернізації освіти, адже ми використовували  інтерактивні групові та індивідуальні консультації, відеоконференції, відеолекції, пояснення, обговорення, опитування, тестування інш. Наш досвід був вивчений методичними центрами та рекомендований для впровадження навчальними закладами країни.
 2. За підсумками вступної кампанії 2020 року на основі базової загальної освіти (9 класів) Хмельницький політехнічний коледж став першим в Україні навчальним закладом, який уже в липні повністю заповнив весь ліцензований обсяг за всіма спеціальностями – всього 377 студентів нового набору. Хмельницька політехніка – єдиний в Україні заклад фахової передвищої освіти, який у непростих умовах карантинних обмежень успішно впорався з цим завданням. Гарні результати вступної кампанії – це найголовніший критерій оцінки якості роботи навчального закладу, підсумок багаторічної роботи висококваліфікованого педагогічного колективу, аналітичний підхід у методології проведення вступної кампанії та хороші менеджерські здібності керівництва коледжу.
 3. Хмельницький політехнічний коледж у 2020 році знову став лідером у рейтингу закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини за результатами ДПА/ ЗНО. Ця перемога стала можливою завдяки особистим досягненням 15 юних політехніків, які отримали найвищі бали за результатами ДПА/ЗНО та професійності наших педагогів. ГОРДІСТЬ ХМЕЛЬНИЦЬКИХ ПОЛІТЕХНІКІВ: Пасічник М. (гр.КІ – 182), Бараболя В. (гр.ПІ -181), Зейлик Р. (гр.ПІ- 181), Білик І. (гр.ПІ- 182), Цапик Є. (гр.ПІ- 181), Дубовський В. (гр.ЕК- 181), Боднар О. (гр.ЕК- 181), Щербакова О. (гр.ЕК- 181), Корнійчук Т. (гр.МЕ- 181), Гетьман Д. (гр.ПІ -182), Смоляк Д(гр.ПІ -182), Дунець І. (гр.ЕК- 181), Магола Д. (гр.КІ – 182), Липка О. (гр.ПМ – 182), Осташук М. (гр.ПМ – 182).
 4. Здійснили ряд заходів з метою запобігання поширення COVID-19 та успішно провели випускні урочистості,  вступну кампанію. Соціокультурні заходи в  пандемічному 2020 році були  не менш масовими та змістовними, хоч і перейшли в онлайн-формат.  У ДЕНЬ ВИШИВАНКИ упродовж всього дня тривав онлайн-марафон СТУДЕНТІВ, БАТЬКІВ І ВИКЛАДАЧІВ КОЛЕДЖУ “ОДЯГНИ ВИШИВАНКУ ВДОМА”. Свої таланти політехніки продемонстрували всім українським глядачам завдяки  конкурсу відеоробіт «Парад талантів першокурсників».
 5. Досягнення на всеукраїнських змаганнях:
 • команда економістів коледжу продемонструвала чудові результати на Всеукраїнській олімпіаді з бухгалтерського обліку серед студентів коледжів і технікумів. Хмельницькі політехніки вибороли аж 9 призових місць! Жир Наталя , Поліщук Яна (ЕК-172) отримали дипломи першого ступеня . Дипломи другого ступеня здобули Сухорук Даша, Мазур Олена , Броль Олеся, Оплоченко Кароліна, Гершук Вася(ЕК-171) Слободян Анжеліка, Попович Олексій ( ЕК-172);
 • за підсумками Всеукраїнського конкурсу наукових робіт “УКРАІНА У СУЧАСНОМУ ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ: ПОГЛЯД МОЛОДІ” наша першокурсниця Ганна Ніколенко отримала відзнаку Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації за наукову роботу «Волонтерський рух допомоги українським військовим»;
 • хмельницькі політехніки з великою гордістю вітали із призначенням високої державної відзнаки – академічної стипендії Президента України Яну Поліщук , студентку ІІІ курсу відділення економіки та менеджменту і Світлану Чаплінську, колишню студентку відділення програмної інженерії, яка сьогодні навчається в НУ «Львівська політехніка» ;
 • три роботи політехніків-економістів за технічної підтримки студентів відділення комп’ютерної інженерії потрапили до фіналу  конкурсу відеоробіт «Фінансова грамотність» серед студентів закладів вищої освіти 2020 року. Серед переможців – робота студентів групи ЕК-172.
 1. Високий рівень проведення профорієнтаційної роботи забезпечується вмінням швидко та ефективно  переформатовуватись відповідно до викликів часу.  Зважаючи на неможливість очного зібрання  Дні  відкритих дверей проводились віртуально з трансляцією  на сайті коледжу та мережі Фейсбук.
 2. Вперше на базі Хмельницького політехнічного коледжу Львівської  політехніки в режимі он-лайн була проведена Міжнародна науково-практична конференція на тему «Актуальні проблеми сучасної науки, розвитку технологій та менеджменту».
 3. В 2020 році політехніки вкотре довели, що навчатись у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ “Львівська політехніка” – це, насамперед, навчатись у найкращому сучасному закладі. Потужна сонячна станція є беззаперечним цьому підтвердженням. Хмельницькі політехніки – перші, та поки що єдині в Україні, власними силами змонтували та налагодили роботу доволі складного технічного обладнання На даху навчального закладу встановлено 60 сонячних панелей загальною потужністю 22,5 кВт•год., які генерують близько 3 000 кВт•год. електроенергії в місяць. Обладнано лабораторію, де три інвертори перетворюють постійний електричний струм, що виробляється сонячними елементами  в змінний струм під напругою 220 вольт.
 4. Високі стандарти освіти в поєднанні з інноваційними технологіями – це основна конкурентна перевага нашого навчального закладу. Якісний навчальний процес забезпечується систематичним оновленням матеріально-технічної бази, нарощуванням потужностей високошвидкісного доступу до мережі Інтернет, збільшенням кількості робочих навчальних місць, обладнаних найсучаснішою комп’ютерною технікою і відповідними гаджетами. 2020 рік запам’ятається ще й відкриттям нової лабораторії “Серверного обладнання і комп’ютерної комунікації”. Комп’ютерна мережа коледжу упродовж року була повністю модернізована:
 • виділили окреме приміщення під серверне обладнання і зробили сучасний ремонт;
 • придбали потужний маршрутизатор, який може працювати 24/7 з великою кількістю абонентів;
 • збільшили максимальну швидкість мережі до 500 Мбіт/с;
 • встановили керовані комутатори L2;
 • застосували “best practices” при оновленні та налаштуванні мережі;
 • оновили частину структурованої кабельної системи коледжу;
 • придбали 14 ноутбуків.
 1. Продовжується масштабна реконструкція навчальних корпусів, будуються нові інфраструктурні об’єкти, проходить реновація музею .
 2. Своєрідним визнанням лідерства ХПК є візит до навчального закладу вельмишановних гостей Президента України Зеленського Володимира Олександровича, міністра освіти і науки України Шкарлета Сергія Миколайовича, представників уряду та облдержадміністрації.
 3. Хмельницький політехнічний коледж Львівської політехніки – визнаний лідер на освітньому ринку України. В жовтні 2020 року ми отримали відзнаку  Національного рейтингу якості товарів та послуг  “ЗІРКА ЯКОСТІ”

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж