2020-й увійде в історію як надзвичайно складний і суперечливий рік. Світова пандемія негативно вплинула на економічний розвиток у більшості країн. Проте рік, що минає продемонстрував здатність кожного українця протистояти викликам, приймати вольові рішення, розвиватись, не зважаючи на труднощі.
Хмельницькі політехніки з честю можуть сказати, що впорались з усіма викликами: в короткий термін перевели навчально-виховний процес на дистанційне навчання, провели масштабну роботу з розвитку коледжу, його модернізації, оновленні навчальних приміщень. Єдине про що шкодуємо – були змушені відкласти заплановані урочистості з нагоди 55-річчя нашого славного Хмельницького політехнічного коледжу Львівської політехніки.
Чого досягли хмельницькі політехніки ?
- Із введенням карантинних обмежень навчальний процес перевели у якісно нову форму, не зупиняючи його. На виконання Постанови Кабміну України №211 від 11.03.2020р, листа МОН№1/9-154 від 11.03.2020р, листа НУ «Львівська політехніка» №126-1-10 від 12.03.2020р та наказу директора Хмельницького політехнічного коледжу № 92 від 16.03.2020р у навчальному закладі запроваджено дистанційне навчання. Сьогодні дистанційне навчання відіграє все більшу роль у модернізації освіти, адже ми використовували інтерактивні групові та індивідуальні консультації, відеоконференції, відеолекції, пояснення, обговорення, опитування, тестування інш. Наш досвід був вивчений методичними центрами та рекомендований для впровадження навчальними закладами країни.
- За підсумками вступної кампанії 2020 року на основі базової загальної освіти (9 класів) Хмельницький політехнічний коледж став першим в Україні навчальним закладом, який уже в липні повністю заповнив весь ліцензований обсяг за всіма спеціальностями – всього 377 студентів нового набору. Хмельницька політехніка – єдиний в Україні заклад фахової передвищої освіти, який у непростих умовах карантинних обмежень успішно впорався з цим завданням. Гарні результати вступної кампанії – це найголовніший критерій оцінки якості роботи навчального закладу, підсумок багаторічної роботи висококваліфікованого педагогічного колективу, аналітичний підхід у методології проведення вступної кампанії та хороші менеджерські здібності керівництва коледжу.
- Хмельницький політехнічний коледж у 2020 році знову став лідером у рейтингу закладів фахової передвищої освіти Хмельниччини за результатами ДПА/ ЗНО. Ця перемога стала можливою завдяки особистим досягненням 15 юних політехніків, які отримали найвищі бали за результатами ДПА/ЗНО та професійності наших педагогів. ГОРДІСТЬ ХМЕЛЬНИЦЬКИХ ПОЛІТЕХНІКІВ: Пасічник М. (гр.КІ – 182), Бараболя В. (гр.ПІ -181), Зейлик Р. (гр.ПІ- 181), Білик І. (гр.ПІ- 182), Цапик Є. (гр.ПІ- 181), Дубовський В. (гр.ЕК- 181), Боднар О. (гр.ЕК- 181), Щербакова О. (гр.ЕК- 181), Корнійчук Т. (гр.МЕ- 181), Гетьман Д. (гр.ПІ -182), Смоляк Д(гр.ПІ -182), Дунець І. (гр.ЕК- 181), Магола Д. (гр.КІ – 182), Липка О. (гр.ПМ – 182), Осташук М. (гр.ПМ – 182).
- Здійснили ряд заходів з метою запобігання поширення COVID-19 та успішно провели випускні урочистості, вступну кампанію. Соціокультурні заходи в пандемічному 2020 році були не менш масовими та змістовними, хоч і перейшли в онлайн-формат. У ДЕНЬ ВИШИВАНКИ упродовж всього дня тривав онлайн-марафон СТУДЕНТІВ, БАТЬКІВ І ВИКЛАДАЧІВ КОЛЕДЖУ “ОДЯГНИ ВИШИВАНКУ ВДОМА”. Свої таланти політехніки продемонстрували всім українським глядачам завдяки конкурсу відеоробіт «Парад талантів першокурсників».
- Досягнення на всеукраїнських змаганнях:
- команда економістів коледжу продемонструвала чудові результати на Всеукраїнській олімпіаді з бухгалтерського обліку серед студентів коледжів і технікумів. Хмельницькі політехніки вибороли аж 9 призових місць! Жир Наталя , Поліщук Яна (ЕК-172) отримали дипломи першого ступеня . Дипломи другого ступеня здобули Сухорук Даша, Мазур Олена , Броль Олеся, Оплоченко Кароліна, Гершук Вася(ЕК-171) Слободян Анжеліка, Попович Олексій ( ЕК-172);
- за підсумками Всеукраїнського конкурсу наукових робіт “УКРАІНА У СУЧАСНОМУ ГЕОПОЛІТИЧНОМУ ПРОСТОРІ: ПОГЛЯД МОЛОДІ” наша першокурсниця Ганна Ніколенко отримала відзнаку Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної державної адміністрації за наукову роботу «Волонтерський рух допомоги українським військовим»;
- хмельницькі політехніки з великою гордістю вітали із призначенням високої державної відзнаки – академічної стипендії Президента України Яну Поліщук , студентку ІІІ курсу відділення економіки та менеджменту і Світлану Чаплінську, колишню студентку відділення програмної інженерії, яка сьогодні навчається в НУ «Львівська політехніка» ;
- три роботи політехніків-економістів за технічної підтримки студентів відділення комп’ютерної інженерії потрапили до фіналу конкурсу відеоробіт «Фінансова грамотність» серед студентів закладів вищої освіти 2020 року. Серед переможців – робота студентів групи ЕК-172.
- Високий рівень проведення профорієнтаційної роботи забезпечується вмінням швидко та ефективно переформатовуватись відповідно до викликів часу. Зважаючи на неможливість очного зібрання Дні відкритих дверей проводились віртуально з трансляцією на сайті коледжу та мережі Фейсбук.
- Вперше на базі Хмельницького політехнічного коледжу Львівської політехніки в режимі он-лайн була проведена Міжнародна науково-практична конференція на тему «Актуальні проблеми сучасної науки, розвитку технологій та менеджменту».
- В 2020 році політехніки вкотре довели, що навчатись у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ “Львівська політехніка” – це, насамперед, навчатись у найкращому сучасному закладі. Потужна сонячна станція є беззаперечним цьому підтвердженням. Хмельницькі політехніки – перші, та поки що єдині в Україні, власними силами змонтували та налагодили роботу доволі складного технічного обладнання На даху навчального закладу встановлено 60 сонячних панелей загальною потужністю 22,5 кВт•год., які генерують близько 3 000 кВт•год. електроенергії в місяць. Обладнано лабораторію, де три інвертори перетворюють постійний електричний струм, що виробляється сонячними елементами в змінний струм під напругою 220 вольт.
- Високі стандарти освіти в поєднанні з інноваційними технологіями – це основна конкурентна перевага нашого навчального закладу. Якісний навчальний процес забезпечується систематичним оновленням матеріально-технічної бази, нарощуванням потужностей високошвидкісного доступу до мережі Інтернет, збільшенням кількості робочих навчальних місць, обладнаних найсучаснішою комп’ютерною технікою і відповідними гаджетами. 2020 рік запам’ятається ще й відкриттям нової лабораторії “Серверного обладнання і комп’ютерної комунікації”. Комп’ютерна мережа коледжу упродовж року була повністю модернізована:
- виділили окреме приміщення під серверне обладнання і зробили сучасний ремонт;
- придбали потужний маршрутизатор, який може працювати 24/7 з великою кількістю абонентів;
- збільшили максимальну швидкість мережі до 500 Мбіт/с;
- встановили керовані комутатори L2;
- застосували “best practices” при оновленні та налаштуванні мережі;
- оновили частину структурованої кабельної системи коледжу;
- придбали 14 ноутбуків.
- Продовжується масштабна реконструкція навчальних корпусів, будуються нові інфраструктурні об’єкти, проходить реновація музею .
- Своєрідним визнанням лідерства ХПК є візит до навчального закладу вельмишановних гостей Президента України Зеленського Володимира Олександровича, міністра освіти і науки України Шкарлета Сергія Миколайовича, представників уряду та облдержадміністрації.
- Хмельницький політехнічний коледж Львівської політехніки – визнаний лідер на освітньому ринку України. В жовтні 2020 року ми отримали відзнаку Національного рейтингу якості товарів та послуг “ЗІРКА ЯКОСТІ”