Тиждень української писемності та мови у Хмельницькому політехнічному коледжі

НовиниКоментарі Вимкнено до Тиждень української писемності та мови у Хмельницькому політехнічному коледжі

Як вогонь у серці я несу в майбутнє
Незгасиму мову, слово незабутнє…
Ю.Рибчинський

Щорiчно 9 листопада у день ушанування пам’ятi Преподобного Нестора Лiтописця, вiдзначають День української писемностi та мови. У Хмельницькому політехнічному коледжі Національного університету «Львівська політехніка» проводяться тематичні заходи. Перш за все, усі політехніки – від директора до студента першого курсу – взяли участь у написанні Радіодиктанту національної єдності.

9 листопада 2020 року розпочався 21 Міжнародний мовознавчий конкурс імені Петра Яцика. Мовний марафон об’єднує учнівську та студентську спільноту. Гарним було відкриття конкурсу і в нашому коледжі.

Сила слова – безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, яскраве та емоційно виважене. Це продемонстрували першокурсники, прочитавши напам’ять вірші українських класиків.

У ХПК лунає українська пісня. Виховні години «Мова єднає націю», проведені в кожній академічній групі, допомагають молоді відчути себе українцями.

Рідна мова мов безкрає море… У цьому під час виховної години, проведеній викладачкою Кілімнік Л.Л., ще раз переконалися студенти групи КІ-203. Незвичний формат заходу – мовознавчий турнір «Кращий знавець української мови» – захопив студентів духом змагальності, суперництва, бажанням продемонструвати власні знання. Особливо сподобалися молоді такі етапи конкурсу: «Подорож містами України», «Загадки-жарти», «Народна мудрість», «Редагування». Цікаві та складні завдання змусили всіх учасників попрацювати інтелектуально і творчо. Студенти вкотре пересвідчилися в правдивості слів Франсуа Вольтера: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».

Метою конференції «Мова, нація і я» є піднесення престижу української мови, популяризація її серед молоді. Організаторами дійства були викладачі коледжу Даценко Л.І. та Слободзян Л.А. Активними учасниками стали студенти гр.МЕ 201.МЕ-202,ПІ-201. Студенти читали статті, вірші українських письменників, звучала українська пісня.

Викладач української мови та лiтератури Кульбаба С.О провела виховну годину «Бринить, спiває наша мова, чарує, тiшить i п’янить» для студентiв груп ПМ-191, ПМ-192. Гортаючи сторiнки усного журналу, студенти дiзналися про Нестора Лiтописця адже, за iнформацiєю вчених , саме з його праць починається українська мова, виникнення письма, походження мови; нагадали, якиx тяжкиx поневiрянь зазнала на своєму шляxу рiдна мова. У святково прибранiй залi лунали слова про велич української мови, про її багатство, мудрiсть, щирiсть, пiсеннiсть, мелодiйнiсть; потребу вiдновлення її в кожному серцi українця. Отже, слід докладати зусиль, аби українська мова не тiльки зберiгалася, але й розвивалася. Нею варто розмовляти, писати, послуговуватися будь-де, адже ми пишаємось, що ми – українці й мова наша – українська!