Підбиваючи підсумки тижня економіки та менеджменту, впевнені: як завжди, професійно і креативно!

НовиниКоментарі Вимкнено до Підбиваючи підсумки тижня економіки та менеджменту, впевнені: як завжди, професійно і креативно!

Відзначаючи День економіста, хмельницькі політехніки провели грандіозний і яскравий ТИЖДЕНЬ ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ. З 12 по 16 жовтня на різних локаціях проходили ігрові, захоплюючі та одночасно навчально-пізнавальні заходи. Організатори Тижня працювали під гаслом “Економіка – необхідна наука для кожного”, тож залучили до участі представників усіх відділень і навіть школярів.

Відкриття Тижня економіки та менеджменту відбулось за участі директора навчального закладу, доктора економічних наук, доцента Вадима Володимировича Овчарука . Вітаючи присутніх, а також всіх , хто долучився до заходу онлайн із професійним святом всіх економістів і менеджерів, Вадим Володимирович подякував цикловій комісії за високі творчі досягнення, постійні перемоги на всеукраїнських, регіональних олімпіадах з фахової майстерності, мистецьких конкурсах, науково-практичних конференціях. Вадим Володимирович побажав економістам і менеджерам здоров’я, щастя, життєвого оптимізму, професійних звершень та цікавого, насиченого різноманітними подіями святкування.

В день відкриття було проведено Турнір з найпопулярніших у світі настільних економічних ігор-стратегій Die Siedler von Catan (Колонізатори) – Games 100 — Залу Слави» премії Origins і Ticket to ride Europe (Квиток на потяг у Європу), що отримали безліч нагород у різних країнах світу із загальним тиражем більше 4 млн. примірників гри. Участь взяли політехніки з усіх відділень. Модераторами турніру стали викладач економічних дисциплін Олена Миколаївна Кайдановська та член гуртка «Цікава економіка» Носков Руслан (гр. МЕ-182). За результатами Турніру, найкращими Стратегами і Переможцями ігор за підсумками балів – стали Анастасія Бегян і Артем Гуцалюк (гр. ЕК-181, КІ-171); найкращими Стратегами з розбудови міста, доріг/інфраструктури (2 місце) – стали Артем Войтов і Марія Лєбєдовська (гр. АТ-192, ПІ-171); найкращими Стратегами-баталістами (3 місце) – стали Мар’яна Романюк і Анастасія Матвєєва (гр. МЕ-182, МГ-201);найкращими Стратегами-філософами із власною концепцією побудови, яка реалізовуватиметься у майбутньому стали Назар Савчук і Мостовий Вадим (гр. МГ-171, ПМ-182). Усі переможці були нагороджені грамотами та подарунками з символікою ХПК.

Молодь найбільше цікавить все незвичайне, яскраве та неординарне. Організатори Тижня економіки та менеджменту зробили акцент не лише на навчально- пізнавальних заходах, але й на їх динамічність, азартність і командний дух. Саме таким був квест «Економічний потяг» проведений 13 жовтня. Другокурсники відділення економіки та менеджменту разом із завідувачкою Оксаною Шуляковою поринули в захоплюючу подорож у спеціально обладнаній квест-кімнаті. Під час квесту діти отримували неординарні завдання, мислили не тільки логічно, а й абстрактно, творчо та креативно.
Всі команди показали гарний результат. Найшвидше, з часом 30 хв. 26 сек., подолала маршрут група МЕ-192 у складі Сергія Войнарівського, Дар’ї Бачинської, Яни Гречаник, Вероніки Гречаник, Ілони Кострубської та Вікторії Катеринчук.

Обираючи майбутню професію, кожен студент мріє стати успішним спеціалістом і реалізувати всі свої можливості. Саме тому мультимедійна виховна година «Свою економічну професію душею і серцем обирай», проведена Наталією Миколаївною Гавронською, відбулась за участі успішних випускників відділення. З теперішніми студентами спілкувались випускниця першої групи економістів, а сьогодні головний бухгалтер коледжу Олеся Миколаївна Качеровська, викладач ХПК Валерій Тимофійович Алексєєнко та запрошені гості – Натяганчук Данило, який ще під час навчання влаштувався економістом на ПВКП «Реамед», Наталія Жир, переможець олімпіади та призер міжнародної студентської конференції з бухгалтерського обліку, яка зараз успішно працює бухгалтером у ФОП Єсієва Н.К., Мартинюк Юлія Сергіівна, провідний економіст ТОВ «Завод «Атонмаш». До слова, її життєвий приклад надихнув і доньку навчатися за спеціальністю «Економіка» у групі ЕК 202.

Виховання справжніх лідерів є одним із пріоритетних завдань циклової комісії економіки та менеджменту ХПК. Педагоги стверджують, що бути лідером – це і радість, і комплекс дій, які потребують відповідальності та сформованих здібностей до вирішення взаємопов’язаних задач! Винахідливий лідер – це менеджер, який уміє планувати, володіє тактикою вибору вірної стратегії, а також чітко, цілеспрямовано, харизматично і логічно підходить до розв’язання різних проблемних ситуацій. Формуванню таких навичків сприяє тренінг «Я – лідер», зорганізований викладачами Павловою Мариною Борисівною, Савіцьким Андрієм Вікторовичем та Алексєєнко Валерієм Тимофійовичем для студентів спеціальності «Менеджмент», які навчаються за освітнім ступенем «Бакалавр».

Викладач економічних дисциплін Наталія Олександрівна Ребедюк провела для студентів груп ЕК – 191, ЕК – 192 заняття з фінансової грамотності на тему: «Банківські картки як об’єкт шахрайства». Виходячи із актуальності даної проблеми, що набирає все більше масштабів, було розглянуто основні види шахрайства з банківськими картками: фішінг, вішінг,кардинг, фармінг та основні запобіжні заходи та правила як уберегтись від шахрайства.

Економіка – наука для всіх. Вже зі шкільної парти учні вчаться планувати свій бюджет і ефективно використовувати власні ресурси. Деякі з них мріють стати досвідченими фахівцями у цьому напрямку, тож саме для них педагоги НВК № 2 у співпраці з політехніками провели надзвичайно цікаву «Подорож в країну ЕКОНОМІКА». Для учнів організували екскурсію по Хмельницькому політехнічному коледжу Львівської політехніки, із застосуванням мультимедійних технологій, ознайомлено з відділенням «Економіки та менеджменту» та проведено економічну онлайн-гру «Основи фінансової грамотності» / «Основи планування сімейного бюджету.” І, звісно, переможці отримали сюрпризи! Ініціювала проведення заходу викладач економічних дисциплін, фахівць вищої категорії, методист Ляховець Вікторія Володимирівна.

Циклова комісія економіки і менеджменту Хмельницького політехнічного коледжу Львівської політехніки не лише готує висококваліфікованих фахівців, а й сприяє їх вдалому працевлаштуванню. З цією метою політехніки тісно співпрацюють з фахівцями служби занятості. 15 жовтня 2020 року викладачами циклової комісії економіки та менеджменту Оленою Миколаївною Громик та Валерієм Тимофійовичем Алексєєнко спільно з Хмельницьким обласним центром зайнятості проведено вебінар «Працевлаштування випускників: можливості і проблеми». У заході взяли участь студенти спеціальності «Менеджмент» груп МЕ-181, МЕ-182, МЕ-171, МЕ-172 та представники центру зайнятості – Іван Жиганов, заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштування та Аліна Гембова, заступниця начальника відділу організації профорієнтації. Під час вебінару учасники ознайомились із ситуацією на ринку праці, наявними вакансіями, можливостями використання онлайн-сервісів Державної служби зайнятості, обговорили компетенції фахових молодших бакалаврів за спеціальністю 073 Менеджмент. Особливу зацікавленість учасників вебінару викликало питання підготовки резюме, адже вдало написане резюме – це запорука того, що вашою кандидатурою зацікавляться і запросять на співбесіду. Студенти дізналися про основні види резюме, його структуру, лайфхаки для його правильного заповнення. Наприкінці зустрічі спікери відповіли на питання аудиторії та надали свої рекомендації щодо пошуку роботи.

Детальніше про заходи ми протягом Тижня розповідали на сторінці навчального закладу у Фейсбук.
Завершився Тиждень економіки та менеджменту підведенням підсумків та нагородженням переможців конкурсу на кращу письмову творчу роботу. На розгляд конкурсної комісії було представлено 13 робіт студентів груп МЕ-201, МЕ-202, ЕК-201 та ЕК-202 на тему «Чому я обрав економічну спеціальність?». Переможцями Конкурсу стали:
І місце Малишко Владислав, група ЕК-202
ІІ місце Сурник Марія, група МЕ-201
ІІ місце Пастухова Анастасія, група ЕК-202
ІІІ місце Нетреба Артур, група МЕ-201
ІІІ місце Шевцова Анастасія, група МЕ-201
Всі роботи переможців конкурсу будуть опубліковані на нашому сайті.
Ще раз вітаємо з Днем економіста! Дякуємо всім політехнікам, які долучились до проведення Тижня циклової комісії економіки та менеджменту. Сподіваємось, що кожному учаснику він додав нових знань, вражень та емоцій і спонукав до більш глибшого вивчення такої цікавої та потрібної науки – ЕКОНОМІКИ!

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж