СПОРТИВНІ ПЕРЕМОГИ ПОЛІТЕХНІКІВ

НовиниКоментарі Вимкнено до СПОРТИВНІ ПЕРЕМОГИ ПОЛІТЕХНІКІВ

«Здоровий спосіб життя і моє майбутнє» – цикл спортивно – оздоровчих і виховних заходів, які щорічно відбуваються у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» напередодні Дня фізичної культури і спорту. Викладачі фізичного виховання і куратори наголошують на взаємозв’язку способу життя і стану здоров’я, розвитку професійної кар’єри, побудові гарних родинних стосунків. За словами найвідомішого українського мудреця і філософа Григорія Сковороди, «що полюбив, у те й перетворився». Обравши заняття спортом, стаєш людиною здоровою і тілом, і духом, обравши шкідливі звички – втрачаєш і здоров’я, і повагу в суспільстві. Показовим у цьому є приклад Чемпіона параолімпійських ігор 2004, 2008, 2016 років, срібного призера параолімпійських ігор 2012р., дворазового Чемпіона світу, срібного призера ЧС, дворазового бронзового призера, чотириразового Чемпіона Європи Володимира Антонюка. Молода людина всім своїм життям стверджує, що спорт не тільки покращує здоров’я, а й загартовує характер і волю, дає наснагу до життя. Сьогодні досягнення Володимира оцінені суспільством, він Почесний громадянин м. Хмельницького, здобуває вищу економічну освіту, будує амбітні плани на майбутнє. На зустрічі з політехніками Володимир закликав ніколи не пасувати перед труднощами, бути активними та цілеспрямованими, працювати над собою.

Для занять фізкультурою та спортом у коледжі створені найкращі умови. У нас активно функціонують спортивні гуртки та секції, обладнаний стадіон з біговими доріжками, гімнастичне містечко, футбольне поле, майданчики для гри в баскетбол, волейбол та міні-футбол, куточки для гри у шахи та шашки, спортивний та тренажерний зали. Студентів навчають досвідчені тренери, які мають власні досягнення у спорті: Шимків Іван Іванович, заслужений тренер України, майстер спорту України з карате кіокушинкай; Свіцельський Микола Олімпіанович, майстер спорту СРСР з боротьби дзюдо; Старцун Петро Романович, почесний працівник фізичної культури і спорту України, кандидат в майстри спорту з баскетболу та військово-спортивного багатоборства; Пахолюк Олександр Володимирович, кандидат у майстри спорту з гандболу; Кушнір Віктор Леонідович, гвардії майор, кандидат у майстри спорту з кульової стрільби, викладач предмету «Захист Вітчизни»; Бельський Анатолій Володимирович, кандидат у майстри спорту з футболу.

З перших днів навчання у політехнічному коледжі першокурсники залучаються до масштабних спортивних заходів. Осіннє свято «Старти надій» є своєрідним ритуалом передачі спортивних традицій у навчальному закладі – першокурсники вперше показують свої фізичні здібності. Саме на них покладаються надії в примноженні спортивного престижу навчального закладу.

Упродовж багатьох років поспіль політехніки є переможцями міських та обласних Спартакіад серед студентів ЗВО І-ІІ р.а. І це не випадковість, а щоденна професійна робота педагогів, гарна спортивна інфраструктура і те, що до нас приходить навчатись найкраща молодь, зокрема, вихованці спортивних шкіл і секцій. Наші студенти беруть активну участь різноманітних змаганнях, що не входять до переліку дисциплін офіційних Спортивних ігор. Зокрема, команда коледжу виборола перше місце на чемпіонаті міста з міні-футболу.

Пропаганді здорового способу життя неабияк сприяє щорічне “Свято Козацької слави”. Кожне з відділень змагається за лідерство у силі, спритності та витривалості. Шалена підтримка вболівальників, вокальний та хореографічний супровід творчих студій “Центру талановитої молоді”, гумор і дотепність створюють атмосферу неймовірного драйву та радості.

Свій спортивний талант випробовують політехніки і в масштабному святі Fitness Game KhPC. Це змагання– знак вшанування пам’яті воїнів, котрі загинули у боротьбі за свободу і демократію у світі та в Україні. Його учасниками є не лише студенти ХПК, а й команди військових та правоохоронних органів. Найголовніше – політехніки отримують змогу доторкнутись до справжніх чоловічих професій, поспілкуватись і позмагатись із їх кращими представниками. Це саме той рідкісний випадок, коли щиро радієш перемозі наших суперників, адже найсильнішими мають бути ті, чиє покликання – стояти на сторожі права та суверенітету рідної держави.

А які ж яскраві ми організовуємо спортивні флешмоби! У Міжнародний день студентського спорту хмельницькі політехніки, очолювані викладачами кафедри фізичного виховання, синхронно виконали 20 стрибків, символізуючи прагнення піднятись на нову, ще не підкорену вершину. Більше 100 політехніків приєднались до всесвітнього флешмобу #22PushUpChallenge. Головна відмінна риса цього дійства – прагнення підтримати бійців, які повертаються із зони бойових дій з посттравматичним синдромом, а також у пропагуванні здорового способу життя. Показовим є той факт, що більшість флешмобів очолює директор коледжу Вадим Володимирович Овчарук, власним прикладом стимулюючи молодь до занять спортом.

Фізична та військова підготовка, вміння надати долікарську допомогу, інтелектуальні ігри – це важлива складова навчальної та виховної роботи ХПК, результатом якої є щорічні перемоги політехніків у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі “Сокіл” (“Джура”). Під час змагань політехніки демонструють отримані у коледжі навики з подолання військово-спортивної смуги перешкод, рятувальних робіт на водному об’єкті, туризму і краєзнавства, спортивного орієнтування на місцевості.

Приводом для особливої гордості є особисті спортивні досягнення юних політехніків: Бузінський Нікіта, у складі української збірної команди юнаків 16-17 років, переміг на Чемпіонаті Європи з традиційного карате; студент групи КІ-182 Іван Капустяк захищав спортивну славу України на Міжнародних турнірах з регбі; студент групи МГ -191 Ілля Романовський посів ІІІ місце на “Lviv open cup” з кіокушинкай карате.

Навчально-виховний процес у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» має на меті не лише підготовку висококваліфікованого фахівця, а й виховання особистості, заохочення молоді до здорового способу життя, адже міць держави – у силі та здоров’ї нації.

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж