Першокурсники відвідали Хмельницький обласний художній музей

НовиниКоментарі Вимкнено до Першокурсники відвідали Хмельницький обласний художній музей

Одним із важливих інструментів виховної роботи по формуванню естетичних та гуманітарних знань у студентства є співпраця з музеями як багатофункціональними інститутами соціальної пам’яті та установами, що покликані давати людині можливість формувати своє смислове поле, орієнтуватись у цінностях сучасного світу, вирізняти високе і низьке, прекрасне і потворне.
21листопада студенти груп МЕ-192 та АТ-192 разом із кураторами Потапкіною Л. В. та Сурковою Т. В. відвідали Хмельницький обласний художній музей. Він є дуже молодим, адже від моменту заснування та реконструкції приміщення йому виповнилося лише 33 роки. Та, незважаючи на це, в музеї міститься близько 7000 експонатів художніх творів мистецтва. Більшість картин, що представлені в музеї – твори сучасних художників. Політехніки були вражені експонованими творами мистецтва, що відображають багатогранність життя, дають можливість порівняння, «примірки» на себе цілого спектру образів, почуттів, емоційних станів. В колекції ХОХМ твори М. Бойчука та його учнів, а це Оксана Павленко (1896-1991), Онуфрій Бізюков (1897-1986), Степан Данилишин (1909-1973),Олександр Саєнко (1899-1985), Леонід Хижинський (1896-1972) та учні Івана Падалки – Георгій Космачов (1911-1991) і Мойсей Фрадкін (1904-1974), представлені твори й інших художників, які попри всі заборони продовжували традиції майстра світового рівня – М. Л. Бойчука. Зачаровує виставка робіт хмельницьких митців Сергія та Іллі Школярів «Unison», що відкриває завісу вигаданого світу, героями якого є тварини, люди, фантастичні істоти, що проживають свої історії, проблеми та потрапляють в курйозні ситуації.
Не залишається ХОХМ осторонь і суспільно-політичних подій. В День Гідності і Свободи тут була проведена зустріч з активістом громадського руху «Правий сектор», учасником Революції Гідності та АТО- ООС Олександром Чорним. Він розповів юним політехнікам про реалії перебування на Майдані під час революції Гідності, про пробудження національної свідомості та боротьбу українців за свої права і свободи. По завершенню зустрічі студенти переглянули документальний фільм про події Євромайдану 2013-2014 рр.
Адміністрація Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» дякує всім співробітникам Хмельницького обласного художнього музею та особисто завідувачці науково-просвітницького відділу Світлані Шемчук за змістовну екскурсію та цікаву розповідь про історію музею.

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж