Стимулювання мотивації до навчання – головне завдання педагогів коледжу

НовиниКоментарі Вимкнено до Стимулювання мотивації до навчання – головне завдання педагогів коледжу

Якщо запастися терпінням і виявити
старання, то посіяні насіння знання
неодмінно дадуть добрі сходи.
Навчання корінь гіркий та плід солодкий
Леонардо да Вінчі

Сьогодні зростають вимоги до якості знань студентів. І це спонукає викладачів коледжу до пошуку нових форм і методів навчальної роботи. Цікаво та нестандартно провели підсумкове заняття з філософії студенти гр. ПІ-161, ПІ-162 з викладачем Людмилою Багас, відвідавши музей-бібліотеку ім. Г. Сковороди напередодні Дня народження мислителя .
Джерелом підвищення ефективності заняття стало наочне використання експонатів музею, які розкривають своєрідну філософсько-поетичну систему світосприйняття Г. С. Сковороди. Він являв собою рідкісний приклад узгодженості своєї філософської системи та власної життєвої поведінки. Найвідоміший учень Києво-Могилянської академії навчав, що найбільше й єдине завдання філософії – шукати правду й прагнути до неї. Живий інтерес у молодих людей викликали афоризми мандрівного філософа: «Найкраща помилка та, яку допускають при навчанні або бери вершину і матимеш середину». Новинкою для відвідувачів музею було дослідження питання Сковороди в живописі та мистецтві. А ще, всі були вражені переглядом раритетної кінострічки «Відкрий себе» (1972р.), яка відобразила основні етапи становлення відомого українця. Мало можна назвати в історії осіб, яких би так знав і пам’ятав народ. Таким є Г.С. Сковорода. Кожний грамотний українець знає про нього, його мандрівне життя – предмет народних оповідань, а Національний банк, вшановуючи видатного українського філософа і вченого, розмістив його портрет на аверсному боці банкноти номіналом 500грн. Мандрівні співаки засвоїли його пісні і нерідко можна почути: «Всякому городу нрав і права». Його філософська думка лине до нас крізь віки і сьогодні є пророчою.
Дуже змістовною і захоплюючою була розповідь про українську філософську думку директора Хмельницького громадського музею-бібліотеки ім. Г. С. Сковороди Чернова Олександра Сергійовича та пані Лариси. Дякуємо господарям за гостинність.

 

© 2015-2022 Хмельницький політехнічний коледж