Зустріч із ветераном Другої світової, Миколою Тимофійовичем Рязанцевим напередодні славного ювілею

НовиниКоментарі Вимкнено до Зустріч із ветераном Другої світової, Миколою Тимофійовичем Рязанцевим напередодні славного ювілею

28 жовтня – особливий день для українців. Кожного дня цього року ми відзначаємо чергову річницю вигнання нацистських окупантів з України, згадуємо і вшановуємо тих, хто захищав нашу землю зі зброєю в руках та самовіддано працював у тилу, хто загинув, визволяючи наш рідний край і кому судилося повернутися живим. Цьогоріч це ювілейна дата – 75-річчя! Сьогодні, через стільки років після війни, вже зовсім мало залишилось людей, що були учасниками подій Другої світової, і тим ціннішими для сучасної молоді є їхні спогади.

В переддень ювілейної дати в приміщенні музею Хмельницького політехнічного коледжу відбулась зустріч студентів з ветераном Другої світової, 93- річним Миколою Тимофійовичем Рязанцевим. Ще зовсім молодим хлопцем йому довелося повоювати і у складі польової полкової розвідки, де проявив неабиякий героїзм: врятував пораненого командира та привів двох полонених німців. У бою за звільнення Варшави був важко поранений і з середини січня до кінця березня провів у госпіталі. Після госпіталю Миколу Тимофійовича призначають командиром відділення у другу танкову роту. Закінчив наш ветеран війну під стінами Рейхстагу. Нагороджений великою кількістю грамот, двома орденами Червоної Зірки, Орденом вітчизняної війни I-го ступеня, Орденом за мужність, медаллю за бойові заслуги, медаллю за звільнення Варшави та медаллю за взяття Берліна, 25 вітчизняними медалями та 2 зарубіжними. https://uk.wikipedia.org/wiki/Рязанцев_Микола_Тимофійович
Микола Тимофійович, незважаючи на свій поважний вік, не лише добре пам’ятає події, що закарбувались в пам’яті назавжди, а й є цікавим дотепним співбесідником. Він автор книг та численних статей у газетах. Студенти з великим задоволенням слухали Миколу Тимофійовича, адже його біографія – це жива історія України, приклад мужності, патріотизму та величезного оптимізму.

Адміністрація коледжу, розуміючи величезний виховний потенціал подібних зустрічей, намагається якнайчастіше організовувати спілкування студентів з неординарними людьми – тими, хто в найскрутніші для країни часи стояв на передньому фланзі боротьби. Ці люди вражають, виховують та надихають на те, щоб ніколи не опускались руки перед труднощами, адже як каже латинське прислів’я «Сміливим і доля допомагає».

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж