Чорнобиль… Це слово стало відомим на весь світ, як символ горя, страждання, покинутих домівок. А ще – це символ безстрашного подвигу відважних людей, які ціною свого здоров’я і життя змогли зупинити загрозливий атомний вогонь. Серед них і співробітниця Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» – Тамара Сергіївна Трачук. Напередодні 33-іх роковин з дня Чорнобильської аварії працівники бібліотеки ХПК запросили її взяти участь у годині пам’яті «Чорнобиль не має минулого». У вступному слові ведуча заходу Кладія Михайлівна Фастишевська розповіла про цю найстрашнішу техногенну трагедію ХХст, а потім Тамара Сергіївна з величезним щемом у серці поділилась з присутніми у залі студентами груп ПІ-182 та ПІ-181 (куратори Сергій В’ячеславович Щуцький та Ірина Іванівна Гутник) власними спогадами та враженнями від побаченого в зоні аварії. Щирі та проникливі слова знайшли відгук в душі молоді, змусили задуматись і про сенс життя, і про небезпеку, яка чатує на людство в разі зневажливого відношення до оточуючого середовища. Студенти довго аплодували цій мужній, сильній, мудрій, безстрашній жінці, матері чотирьох синів, щиро дякували за проявлений подвиг та вручили прекрасні квіти, які вона так любить.
Для відвідувачів бібліотеки у читальній залі оформлена книжкова виставка «Чорнобиль : Трагедія. Подвиг. Пам’ять», на якій представлені художні та публіцистичні твори, присвячені катастрофі на Чорнобильській АЕС. Ці твори зіткані із правди, скорботи, мужності людей, що опинилися в Зоні нестримної стихії.
Чорнобиль – трагедія, яка не має повторитись, адже її уроків людство не забуде… Про це говорили студенти відділення автомобільного транспорту та інженерної механіки під час презентації та захисту створених екологічних проектів на тему:«Чорнобиль: минуле та майбутнє». Студенти під керівництвом викладача природничих дисциплін Ірини Вікторівни Бойченко проаналізували причини трагедії та висловили власне бачення подолання наслідків аварії.
Але життя триває. З кожним роком все більшою проблемою людства стає засміченість. «Сміття ускладнює життя» – ще один еко-проект, в якому студенти довели, що українці мають впроваджувати в своє повсякденне життя європейські стандарти щодо екологічно свідомого споживання, сортування відходів, уважного ставлення до природи, екологічної безпеки тощо.
Зауваження, пропозиції з питань антикорупційної діяльності надсилайте на email:
© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж