Хмельницький політехнічний фаховий коледж Національного університету "Львівська політехніка"

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Хмельницький політехнічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка» є одним із найавторитетніших і найстаріших закладів освіти не лише на Хмельниччині, а й у Західному регіоні України, де навчається близько 1600 студентів. Переконливим доказом цього є візит Президента України Володимира Зеленського  та Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета до нашого навчального закладу, який відбувся восени 2020 року. «Флагман освітянської ниви» – так називають наш коледж. Саме тому в 2015 році нам випала велика честь увійти в структуру Національного університету «Львівська політехніка», який згідно з щорічними освітянськими рейтингами впевнено знаходиться в п’ятірці найпрестижніших у нашій державі та є одним з найкращих вищих технічних навчальних закладів України та Східної Європи з  200-річною історією. Це один із найбільших університетів України, де студенти навчаються за понад 120 спеціальностями. Ми стали найбільшим коледжем Національного університету «Львівська політехніка» – це не лише висока честь, а й велика відповідальність. Перед нами стоять важливі завдання з  впровадження новітніх освітніх методик з використанням найсучаснішої техніки, залучення до викладання бізнесової еліти краю та застосування різноманітних ресурсів, завдяки чому наші студенти не лише стають висококваліфікованими спеціалістами, а й  здобувають паралельно навички іншої спеціальності. Хмельницький політехнічний фаховий коледж є головною кузнею висококваліфікованих кадрів, а тому наші випускники є затребуваними на ринку праці та  не потребують послуг центрів зайнятості. Добра слава про високий рівень знань та професійних навичок, що отримують студенти закладу, спонукає абітурієнтів вступати на навчання саме до нас. Традиційно ми є лідерами за кількістю поданих заяв від абітурієнтів у 2021 р. – 1234 заяв (це більше, ніж усі навчальні заклади м. Хмельницького разом узяті), тому набираємо максимально можливий контингент студентів. Навчальний заклад засновано у вересні 1965 року  як Хмельницький електромеханічний технікум. У лютому 1991 року перший в Україні одержав статус коледжу. У подальшому назву змінено на Хмельницький політехнічний коледж. Сьогодні в структуру коледжу входять 6 відділень: програмної інженерії,  комп’ютерної  інженерії, економіки та менеджменту,  інженерної механіки, автомобільного транспорту, заочного навчання.

Коледж готує фахівців за  спеціальностями:

  • «Інженерія програмного забезпечення»;
  • «Комп’ютерна інженерія»;
  • «Автомобільний транспорт»;
  • «Прикладна механіка»;
  • «Галузеве машинобудування»;
  • «Економіка»;
  • «Менеджмент».

Нормативний термін навчання 3-4 роки, залежно від обраного напряму та форми навчання.

Коледж має можливість готувати спеціалістів на рівні сучасних вимог, адже серед вищих навчальних закладів фахової передвищої освіти в нас –  одна з найпотужніших матеріально-технічних баз. Якісна навчально-виробнича підготовка забезпечується  тісним зв’язком з виробничими підприємствами, які бажають співпрацювати з нами, насамперед у проходженні навчально-виробничої практики з відповідною оплатою праці та з  подальшим працевлаштуванням. Основними базами  практики є ПАТ Завод «ТЕМП», ТОВ «Європа-Експорт Плюс», ТОВ «РІНО», ТОВ «Завод гідроарматури», ПАТ «Укрелектроапарат», ТОВ «Мегакарс», ТОВ «Ауді-Центр Хмельницький», ТОВ «Лідер Сервіс», ТОВ «Гранд Мотор»,ТОВ «Торговий дім Євромоторс», ТОВ «Престиж-Авто», ТОВ «Форсаж авто», ТОВ «Опус-Авто плюс», СТО «Інтер Дизель», ПАТ «Хмельниччина-Авто», ПП-Автоцентр «ЛИГА-ІІ», ПП-Автоцентр «ЛИГА», СТО «Універсал».

Навчатись у Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі НУ “Львівська політехніка” – це, насамперед, навчатись у найкращих: у тих, хто є і хорошим теоретиком, і досконалим практиком. У травні 2020 року відкрили потужну сонячну станцію: встановлено 60 сонячних панелей загальною потужністю 22,5 кВт•год., які будуть генерувати близько 3 000 кВт•год. електроенергії на місяць. За короткий термін обладнано лабораторію, де три інвертори перетворюють постійний електричний струм, що виробляється сонячними елементами, в змінний під напругою 220 вольт.

Сьогодні, зокрема і для викладання автомеханічних дисциплін, побудований потужний інноваційний центр, який обладнаний за найновішими технічними стандартами. Студенти мають змогу вивчати будову автомобілів, автомобільні двигуни, технічну експлуатацію автомобілів, основи та засоби технічної діагностики, експлуатаційні матеріали, організацію автомобільних перевезень і безпеки дорожнього руху, основи технології виробництва та ремонту автомобілів. У навчальному закладі працює автошкола, де наші вихованці мають змогу отримати водійські посвідчення категорії «В».

Завдяки підписаній угоді з американськими партнерами ми отримали 60 місць за ліцензованою програмою «SOLIDWORKS», що дає змогу нам видавати ліцензовані сертифікати. Крім того, у цьому році ми розпочали  співробітництво з американською компанією Cisco Networking Academy, провідною світовою корпорацією з підготовки сертифікованих фахівців в ІТ-галузі, з метою підготовки сертифікованих фахівців з розробки та експлуатації комп’ютерних мереж, інтернет-речей та програмування було створено підрозділ академії CISCO.

З метою забезпечення дуальної освіти наш навчальний заклад за спеціальністю «Обслуговування верстатів з ЧПУ» та «Обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях» започаткував партнерський формат співпраці з німецько-українським освітнім центром «Львівська політехніка» «Промисловість і торгівля Ерфурта». Студенти відділення «Інженерна механіка» проходитимуть стажування в Федеративній Республіці Німеччині для вдосконалення фахових професійних навичок.

Для підвищення ефективності закладу, зацікавленості студентів до навчання та наукової роботи в Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі НУ «Львівська політехніка» відкрито інноваційний проєкт – підрозділ Tech StartUp School.

Відділення комп’ютерної інженерії налагодило тісну співпрацю з:

– ПМП «Кристал», ПП  «Open System»  з питань розробки пристроїв на мікроконтролерах;

– компанією «Stfalcon» з питань підготовки фахівців з програмування.

Ми неодноразово отримували перемогу в номінації  «Найкращий навчальний заклад» у м. Хмельницькому серед усіх навчальних закладів міста.

Студенти коледжу постійно виборюють призові місця на конкурсах і олімпіадах серед студентів закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти.

Основною траєкторією розвитку навчального закладу в умовах кризових явищ та подальших перспектив розбудови країни, воєнного стану є поєднання наукового підходу та впровадження практичної складової в освітній процес на основі співпраці із підприємствами і організаціями, створення спільних проєктів, отримання грантів, започаткування програми обміну досвідом між викладачами та студентами.

Саме з цією метою вагомими складовими наукової діяльності Коледжу є комп’ютерні системи, інженерія програмного забезпечення, прикладна механіка та суміжні із цими галузями знань спеціальності.

Хмельницький політехнічний фаховий коледж Національного університету «Львівська політехніка» постійно працює над розробкою програмного забезпечення для технологій, які використовуються на підприємствах, у військовій обороні та менеджменті організацій. Сьогодні досить актуальною є власна розробка квадрокоптерів різної функціональності, які відправляються на лінію оборони України.

Упродовж останніх 5-ти років науково-педагогічні працівники Коледжу отримали значну кількість патентів, опублікували наукові праці в періодичних наукових виданнях України та виданнях іноземних держав і взяли участь у міжнародних науково-практичних конференціях. Ознайомитись із переліком опублікованих праць упродовж останніх 5-ти років можна на офіційній сторінці Коледжу, де розміщено бібліографічний покажчик ХПК (https://hpk.edu.ua/naukova-diyalnist-hpk).

Сьогодні в Коледжі працює 13 науково-педагогічних працівників з науковим ступенем (3 доктори наук, 10 кандидатів наук), з яких 1 професор та 4 доценти.

В умовах пандемії та війни Коледжем проведено дві міжнародні науково-практичні конференції, де обговорювались актуальні питання сучасної науки, розвитку комп’ютерних систем, програмування, технологій та менеджменту. За результатами роботи заходів було сформовано відповідні збірники наукових праць, які також розміщені на офіційній сторінці Коледжу в рубриці «Наукова діяльність» (https://hpk.edu.ua/naukova-diyalnist-hpk). ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми сучасної науки, розвитку технологій та менеджменту» запланована на листопад 2022 р., у рамках якої Коледж прагне обговорити сучасні проблеми освіти, практики та розвитку технологій, що працюватимуть на перемогу України та її подальшу інтеграцію у структури світових ринків.

ХПФК володіє значним внутрішнім потенціалом для проведення дослідів, лабораторних досліджень і практичних занять. Навчальний заклад завжди відкритий до співпраці, взаємофінансування, обміну досвідом в освітній діяльності та впровадження наукових розробок сучасної техніки в матеріально-технічну базу.

У 2021 р. студенти коледжу стали переможцями обласного етапу XI Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка та серед 20 закладів фахової освіти  Хмельницької області студентка коледжу виборола диплом ІІ ступеня у ІV фінальному  етапі з зазначеного змагання.

У півфіналі студентської першості світу з програмування ACM-ICPC у Південно-Східній Європі (SEERC) команда ХПК cKhmPC_FantasticThree виборола почесне перше місце серед команд коледжів та залишила  позаду біля 40 команд університетів України.

Особливу увагу навчальний заклад приділяє спортивній підготовці. На стадіоні коледжу завжди проводяться міські, районні та обласні змагання з легкої атлетики та футболу. Колектив кафедри фізкультури постійно виборює перші місця в загальній спартакіаді вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації міста Хмельницького та області, зональних обласних змагання з баскетболу серед ВНЗ І-ІІ р.а. У загальному рейтингу Міської спартакіади з волейболу збірна ХПФК є безперечним лідером.

Хмельницькі політехніки – це справжні патріоти. Провівши флешмоб  «Тризуб вишиванок», ми встановили у 2017 та 2018 роках рекорди України  та були занесені  до Книги рекордів України, 1961 учасник у національному вбранні створив формацію тризуба.

Уже в перший день повномасштабного вторгнення, 24 лютого,  у Хмельницькому політехнічному фаховому коледжі Львівської політехніки було створено ШТАБ ОПОРУ.

Віримо, що невтомна праця трудового колективу коледжу та здібності, талант і високі патріотичні переконання наших студентів стануть запорукою нових досягнень, котрими пишатиметься наша Батьківщина.

© 2015-2024 Хмельницький політехнічний коледж