Підсумки декади циклової комісії природничо-математичних дисциплін

NewsComments Off on Підсумки декади циклової комісії природничо-математичних дисциплін

Для підготовки фахівців технічного та економічного напрямків фундментальними є міцні знання математично-природничих дисциплін. У Хмельницькій політехніці цим навчальним предметам приділяється значна увага. Викладачі циклової комісії постійно працюють над своїм фаховим самовдосконаленням і намагаються зробити викладання предметів цікавим, інноваційним і результативним. Для цього застосовують найрізноманітніші форми проведення занять, зокрема нетрадиційні ігрові та змагальні технології навчання.
Минулого тижня у навчальному закладі розпочалась декада математично-природничих дисциплін. Насамперед, студенти продемонстрували здобуті знання та взяли участь у низці предметних олімпіад.
На олімпіаді «Талановиті математики» змагались студенти перших курсів.
– І місце -Візнюк Никита(ПІ-222),
– ІІ місце – Кохан Анатолій(ПІ-221), Чаюк Ольга(ПІ-222) ,
– ІІІ місце -Палій Даніїл( ПІ-221), Томашевський Максим (ПІ-222), Владіміров Владислав (ЕК-222).

На олімпіаді «Талановиті фізики», організованій викладачами – методистами Наталією Палій та Ларисою Захватовою переможцями стали:
– І місце -Міськов Богдан (КІ-222),
– ІІ місце – Візнюк Никита(ПІ-222), Цімарний Єгор(МГ-221),
-ІІІ місце- Пастощук Даниїл (КІ-223) , Чорнобай Віталіна (МЕ-222), Коляско Денис (КІ-223).

Олімпіада з хімії об’єднала 27 студентів 1 курсу всіх відділень. Завдання складались із 3 рівнів: тестові завдання, хімічні рівняння, розрахункові задачі високого рівня.
Переможцями стали:
– І місце – студент групи ПІ-221 Шестопал Назарій,
– ІІ місце – студенти групи КІ- 222 Міськов Богдан, Крупський Михайло,
– ІІІ місце – студент групи ПІ – 222 Візнюк Никита, студент групи МГ- 221 Мазур Ілля, студент групи ПМ-221 Мельник Ілля.
Захід підготували й провели викладачі – методисти Тетяна Суркова та Наталія Роїк.

Між природничо – математичними дисциплінами існують тісні зв’язки. 14 команд, учасників квесту «Природничі ерудити», завзято досліджували та знаходили правильні відповіді з предметів природничо – математичного циклу. Основні локації були облаштовані: кабінет хімії(ауд.141), біології (ауд. 143), географії (ауд.149а), математики (ауд.146а), фізики(ауд.131). Найерудованіші посіли перше місце – команда групи ПІ-221. Організаторами квесту були викладачі-методисти – Тетяна Суркова, Ольга Бондаренко, Ірина Бойченко, Людмила Студницька, Наталія Палій, Людмила Дуда.

Відкрита виховна година «Хімія – це просто та цікаво» привернула увагу студентів до вивчення та вирішення проблем екології, використання альтернативних джерел енергії та сучасних матеріалів. Під час заходу були використані інтерактивні методи навчання, зокрема, в декілька етапів проводилась інтелектуальна вікторина. До виконання завдань студенти підійшли відповідально та творчо. Підсумок заходу:
– І місце – студенти групи ПМ 221,
– ІІ місце -студенти групи МГ 221,
– ІІІ місце – студенти групи ПМ 222.

Наступним заходом в рамках декади стала проведена викладачем Юлією Халавчук відкрита виховна година «Видатні математики України й Поділля». Студенти ще раз проаналізували навколишній світ і переконались, що математика є всюди та в усьому. І навіть якщо ви не є економістом чи програмістом, то вам не обійтися без математики. Ви повинні вміти проводити фінансові розрахунки, прорахувати можливі ризики, самостійно приймати фінансові рішення.

Підсумувала декаду голова ц/к природничо-математичних дисциплін, викладач-методист Людмила Студницька, наголосивши, що наука – це не про те, що робити, а про те, як мислити.

Наразі на політехніків чекають нові олімпіади та цікаві уроки, адже місія викладачів – рухатись вперед і надихати студентів на самовираження, творчість і самостійно-пошукову роботу.

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж