Кращі програмісти – хмельницькі політехніки!

NewsComments Off on Кращі програмісти – хмельницькі політехніки!

Чому варто обрати фах розробника програмного забезпечення?

Розробники ПЗ вже зараз є одними з найбільш затребуваних фахівців на ринку праці, а зважаючи на темпи розвитку ІТ-галузі, ця професія, без сумніву, є однією з професій майбутнього. На дату написання цієї статті на сайті пошуку роботи Work.ua було оприлюднено 2073 вакансії розробників ПЗ в Україні. Варто зауважити, що ці спеціалісти можуть працювати віддалено, а тому поле для пошуків роботи для них не обмежується країною проживання. Можна, живучи в Україні, працювати на іноземну ІТ-компанію. За рівнем підготовки українські ІТ-спеціалісти не поступаються своїм іноземним колегам, єдине, на чому слід акцентувати увагу – якщо розробник працює на іноземну компанію, для нього великою перевагою буде вільне володіння англійською. У даному випадку вона потрібна не стільки для написання коду та правильної побудови алгоритмів, як для вільного спілкування та взаєморозуміння із замовником.

Якими рисами має володіти розробник ПЗ?

Найголовніші вимоги, які ставляться до розробника програмного забезпечення – це добрі знання з математики та аналітичний склад розуму. Це базис, на якому ґрунтується оволодіння професією, однак, для того, аби стати хорошим програмістом, цього замало.

Потрібно бути наполегливим у вирішенні задач, але водночас гнучким, щоб застосовувати інші підходи, якщо обраний не дає потрібного результату. Важлива якість для програміста – здатність сприйняття нової інформації та досвіду колег, адже в сфері ІТ все змінюється надшвидкими темпами. Важливо, щоб розробник об’єктивно оцінював свої знання і розумів, що йому також властиво помилятися, а тому – експериментував, цікавився іншими способами вирішення задачі, читав, спілкувався з однодумцями та постійно прагнув до професійного розвитку.

Креативність, гнучкість розуму, концентрація та посидючість є важливими рисами, якими має володіти розробник. Адже задачі, які нині їм доводиться розв’язувати, стають дедалі складнішими і часто не схожими на ті, які вони розв’язували ще вчора. Але та ж сама посидючість може зіграти і проти фахівця. Адже, якщо присвячувати роботі над завданням по 12-16 годин на день, то так і до професійного вигоряння недалеко. І хоча це звучатиме дивно, але інколи навіть лінощі є позитивною рисою для програміста. Але не будь-які лінощі, а, так би мовити, «продуктивні», які допомагають розробнику винайти новий алгоритм, який можна було б застосовувати при розв’язанні типових задач, якщо такі виникатимуть в майбутньому.

Хто такий розробник програмного забезпечення?

Розробник програмного забезпечення – спеціаліст, який, використовуючи математичні моделі займається розробкою алгоритмів і програм. При цьому одні з них можуть займатися розробкою програмного забезпечення для певної структури, інші – розробкою операційних систем, роботою з мережами конкретних організацій, ще інші – роботою з глобальними мережами (Інтернет), веб-сторінками тощо.

Під час опанування професії розробника ПЗ студент має вивчити декілька мов програмування: С, С++, С#, PL-SQL, JavaScript, навчитися працювати з СУБД, володіти розміткою веб-сторінок HTML з використанням CSS тощо. Для розробника-початківця – це базовий набір знань, адже, виходячи на ринок праці, він ще не знає, з чим конкретно йому доведеться зіштовхнутися: розробляти спеціалізоване програмне забезпечення для великої компанії, ігри, мобільні додатки чи веб-сайти? А далі, обравши для себе спеціалізацію, можна поглиблювати свої знання і вдосконалюватися саме в обраній галузі.

Всі рейтинги найбільш затребуваних  перспективних і високооплачуваних професій як в Україні, так і в усьому світі, очолює  «Програміст». І це зрозуміло – програмами користуються всі, а написати їх можуть одиниці. Ось за цими одиницями і полюють кращі вітчизняні та зарубіжні компанії.

Заслуженим авторитетом серед працедавців користуються студенти відділення програмної інженерії Хмельницького політехнічного фахового  коледжу НУ «Львівська політехніка». 70-80% з них знаходять своє перше робоче місце ще навчаючись на 3-4 курсах.

І це завдяки високому професіоналізму викладачів циклової комісії програмного забезпечення, які, тісно співпрацюючи з ІТ-компаніями, знають, чому навчати і як навчати.

Серед наших партнерів, що забезпечують бази практики для студентів-програмістів з подальшим працевлаштуванням – Stfalcon, RexSoft,  Web-Systems, AMC Bridge, Hexide Digital, Art-Sites, ТОВ «Джетап Діджетал», AuditSoft, Art-Sites, ПМП «Оупен систем», Web-Systems Solutions, InterLogic, Cadence Development, Astavik IT, QATestLab, MassMedia Group, ТОВ «Рекс Діджитал», ТОВ «Elogic», SoftServe, Onseo, АКВАСОФТ, ЮКС++, Bobojan, Webexpcrience, BlackDream, Aweb, EPAM Systems та інші компанії.

Результатом спільних зусиль педагогічного колективу, роботодавців та відповідального ставлення до навчання наших студентів є традиційне лідерство ХПК на обласних олімпіадах з інформатики, де весь п’єдестал посідають наші програмісти і саме вони виборюють честь представляти Хмельниччину на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики та комп’ютерної техніки. За 8 років, що ми беремо участь у цій олімпіаді,студенти коледжу жодного разу не займали нижче 6 місця з 25 учасників

Студентка ПІ-162 Діана Гунчак у 2019 році виборола 3-є місце на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики та комп’ютерної техніки.

 

Студент гр.ПР 141 Артур Борікун та студентка гр. ПІ-151 Марина Козубай. вибороли 2-гі місця на Всеукраїнській олімпіаді з інформатики та комп’ютерної техніки

 

Кожного року декілька команд відділення програмної інженерії є учасниками, призерами та переможцями різних етапів Міжнародної олімпіади з програмування ACM. ACM-ICPC – наймасовіша всесвітня студентська олімпіада, у відбіркових змаганнях якої на рівні національних олімпіад беруть участь більше 300 тисяч команд, що представляють близько 10000 університетів 120 країн світу. Результати ACM-ICPC формують імідж країн, демонструють їх потенціал не тільки у використанні, але й у розробці новітніх інформаційних технологій. Під час змагань студенти повинні не просто написати програмний код. У стресових умовах обмеженого часу та обчислювальних ресурсів (на команду з трьох студентів надається один комп’ютер), їм необхідно організувати ефективну командну роботу, щоб створити оптимальні алгоритми та розробити на їх основі оптимізоване програмне забезпечення для вирішення поставлених задач, що вимагає високого рівня знань як з програмування, так і з інших фундаментальних наук.

Олімпіада сприяє мотивації студентів до напруженої самостійної роботи з підвищення свого професійного рівня у галузі програмування, підвищенню рівня знань студентів у галузі інформатики, дискретної математики, математичної логіки, розробки ефективних алгоритмів і програм, а також дозволяє виявляти і підтримувати обдаровану студентську молодь.

У першості світу з програмування ACM-ICPC по Південно-Східній Європі (SEERC) команда ХПК cKhmPC_FantasticThree (викладач Задніпровський В.Г.) виборола почесне перше місце серед команд коледжів.

 

У 2019 році на Міжнародній студентській ІТ-Олімпіаді (IT-Universe  «Разом створимо ІТ-всесвіт», КПІ) – студенти групи ПР-152  Владислав Мартишевський (керівник Соломко Л.А.) став призером (ІІІ місце) в номінації  Адміністрування Linux, та Олександр Кот (керівник Потапкіна Л.В.) став призером (ІІІ місце) в номінації Програмування в автоматизованих системах обліку.

 

В квітні 2021 року 36 студентів відділення програмної інженерії прийняли участь у дистанційному відбірковому етапі Міжнародної студентської олімпіади в сфері інформаційних технологій «IT-Universe» в номінації «Програмування в автоматизованих системах обліку», та «Використання автоматизованих систем обліку». Після першого етапу 10 студентів були запрошені у м.Київ  для участі у фінальному етапі олімпіади.

Участь у фіналі для наших студентів – це спосіб протестувати свої знання,  і можливості, продемонструвати найкращі якості, отримати досвід у вирішенні практичних завдань і підвищити ймовірність успішного працевлаштування та самореалізації.

На відкритій олімпіаді з комп’ютерної графіки (комп’ютерний дизайн) в Херсоні студент групи ПР152  Нестер Максим став  призером  (ІІ місце).

У 2020-2021н.р. студентка 1 курсу спеціальності Інженерія програмного забезпечення  Ковзун Вікторія посіла 1 місце у другому та третьому  етапі, а потім ще й стала призером (диплом  ІІ ступеня) четвертого етапу ХІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

 

Студенти – випускники 2020року в день захисту дипломних проектів.

 

Обравши для навчання відділення програмної інженерії Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка», ви отримаєте спеціальність, яка гарантує престижну, перспективну та високооплачувану  роботу в майбутньому! Навчання ви зможете продовжити в будь-якому вітчизняному чи зарубіжному ВНЗ, проте найбільш сприятливі умови для наших випускників пропонує Львівська політехніка  – Національний університет, що традиційно займає лідерські позиції в  різноманітних освітянських рейтингах.

Оплата праці

Зарплата ІТ-спеціалістів – найбільш приваблива з усіх сфер ринку праці. Зрозуміло, що є внутрішні розшарування в оплаті праці між досвідченими розробниками і тими, хто тільки входить в професію, але це може слугувати додатковою мотивацією для новачків до підвищення свого професійного рівня. За даними порталу DOU.ua середня заробітна плата програмістів JavaScript I Python рівня Senior сягала 3500 дол.США, С++ – близько 3400 дол.США, С#/.NET – 3300, PHP – 3000 дол.США.

 

 

Відгуки випускників  спеціальності Інженерія програмного забезпечення.

© 2015-2023 Хмельницький політехнічний коледж