Хмельницький політехнічний фаховий коледж by Lviv Polytechnic National University

History of Khmelnytskyi Polytechnic College

We invite you to become witnesses of the main events that took place in our educational establishment.

Історія створення Хмельницького електромеханічного технікуму припадає на першу половину 60-х років минулого століття.

У 1957 році розпочалось спорудження заводу трансформаторних підстанцій (сьогодні – Укрелектроапарат), яке було повністю завершене в 1965 році. Тоді на ньому працювали 3000 робітників, котрі виробляли електричного устаткування майже на 30 мільйонів карбованців на рік і потреба в кваліфікованих кадрах зростала.

Ось чому в 1965 році і з’явилося рішення Подільського раднаргоспу (м.Вінниця) про створення Хмельницького електромеханічного технікуму (ХЕМТ). Новостворений навчальний заклад розмістився в приміщенні колишньої школи № 9 (вулиця Індустріальна), нині вулиця Чорновола.

Велику роль в створенні і будівництві технікуму відіграв директор заводу М.Є. Петраш, який постійно цікавився проблемами технікуму, надавав велику практичну допомогу. За короткий час при допомозі базового підприємства ХЗТП, було створено і обладнано 12 кабінетів і лабораторій.

Першим директором ХЕМТ став  Іван Єгорович Алтухов. Педагогічний колектив склали 13 викладачів, яким випали перші найважчі 6 років становлення навчального закладу.

Перший набір відбувся у 1965 році.  На навчання було зараховано 157 юнаків і дівчат на два відділення – “Електромашинобудування” і “Обробка металів різанням”.

Наступником І.Є. Алтухова став Філімон Андрійович  Григорук, який очолював колектив ХЕМТ з 1971 по 1974 рік. Під його керівництвом завершено будівництво нового приміщення, обладнано 24 кабінети і лабораторії, а в 1972р. відкрили нову спеціальність : “Технік-технолог по експлуатації верстатів з ЧПУ”.

В період 1974-1979 рр.  технікум очолив Василь Людвігович Збрицький . Велику увагу він приділяв розвиткові технічної, наукової і художньої творчості. Зміцніла матеріальна база технікуму, обладнано механічні та слюсарні майстерні.

У 1979-1984 роках на посаду директора було призначено  Геннадія Васильовича  Клюєва. В цей період на якісно новий рівень була піднята методична робота і по всіх предметах був створений навчально-методичний комплекс.

З 1984 року по 2014 рік  наш колектив очолював Микола Дмитрович Бодарецький – заслужений працівник освіти України, академік, відмінник освіти, мудрий керівник, добра порядна людина. Завдяки його ініціативі, енергії та наполегливості наш заклад посідає одне із перших місць на Поділлі. Збагачується матеріально-технічна база, відкриваються нові спеціальності: “Обслуговування комп’ютерних та інтелектуальних систем та мереж”, “Менеджмент у виробничій сфері”, “Програмування для електронно-обчислювальної техніки та автоматизованих систем”, “Економіка підприємства”. Ведеться підготовка фахівців із семи спеціальностей, але поряд з основною спеціальністю студенти отримують посвідчення оператора ЕОМ, бухгалтера малого підприємства, водія категорії  В. Десять разів коледж нагороджувався призами Міністерства оборони Радянського Союзу за якісну підготовку спеціалістів та військово-патріотичне виховання молоді. Посідав коледж і призові місця на виставках технічної творчості Міністерства електротехнічної промисловості СРСР. За трудові звитяги студентської молоді в суспільно-корисній праці коледж нагороджений Червоним прапором Міністерства вищої та середньої спеціальної освіти УРСР та Укрпрофради. У 1988 році на базі вечірнього відділення було засноване заочне відділення

У лютому 1991 року завдяки ініціативі та наполегливості Бодарецького М.Д. технікум одним із перших закладів України отримав статус коледжу.

У 2014 році на посаду директора було обрано  тоді кандидата, а нині – доктора економічних наук, доцента  Вадима Володимировича  Овчарука.  Завдяки його далекоглядності та наполегливості  23 березня 2015 року ХПК було приєднано до Національного університету «Львівська політехніка». Це дало новий могутній поштовх у розвитку навчального закладу. Ми щороку збільшуємо кількість студентського контингенту. У 2018 році вперше за історію існування навчального закладу було здійснено додатковий зимовий набір випускників закладів професійно-технічної освіти.

Якісна навчально-виробнича підготовка забезпечується  тісним зв’язком з виробничими підприємствами: ПАТ Завод «ТЕМП», ТОВ «Європа-Експорт Плюс», ТОВ «РІНО», ТОВ «Завод Гідроарматури», ПАТ «Укрелектроапарат», ТОВ «Мегакарс», ТОВ «Ауді-Центр Хмельницький», ТОВ «Лідер Сервіс», ТОВ «Гранд Мотор»,ТОВ «Торговий дім Євромоторс», ТОВ «Престиж – Авто», ТОВ «Форсаж авто», ТОВ «Опус-Авто плюс», СТО «Інтер Дизель», ПАТ «Хмельниччина – Авто», ПП – автоцентр «ЛИГА – ІІ», ПП – Автоцентр «ЛИГА», СТО «Універсал», ПМП «Кристал», ПП  «Open System», компанією «Stfalcon»   .

У коледжі активно займаються курсовою підготовкою студентів, зокрема наші вихованці мають змогу отримати водійські посвідчення категорії «В». Крім курсів водіїв, до послуг студентів – курси з інформатики,  програмування, 3-D моделювання.  Завдяки підписаній угоді з американськими партнерами, ми отримали 60 місць за ліцензованою програмою «SOLIDWORKS», що дає змогу нам видавати сертифікати для роботи не тільки в Україні, а й в Європі та США. Крім того з метою підготовки сертифікованих фахівців з розробки та експлуатації комп’ютерних мереж, Інтернет-речей та програмування розпочато співробітництво з американською компанією Cisco Networking Academy.

У 2018 році започатковано партнерський формат співпраці з німецько-українським освітнім центром «Львівська політехніка» ПРОМИСЛОВІСТЬ І ТОРГІВЛЯ ЕРФУРТА. Студенти відділення   «Інженерна механіка» проходитимуть стажування в Федеративній Республіці Німеччині для вдосконалення фахових професійних навичок, де відповідно будуть отримувати кваліфікаційний сертифікат, який дасть змогу на працевлаштування в Європейському Союзі. Формат  дуальної освіти   планується поширювати й на інші спеціальності.

Для підвищення ефективності закладу, заохочення  студентів до навчання та наукової роботи у 2018 році відкрито  інноваційний проект – підрозділ Tech StartUp School.

У травні 2020 року  Хмельницькі політехніки – перші і на той час  єдині в Україні власними силами змонтували та налагодили роботу сонячної  станції.  На даху навчального закладу було встановлено 60 сонячних панелей загальною потужністю 22,5 кВт•год., які генерують близько 3 000 кВт•год. електроенергії в місяць.

Студенти коледжу постійно посідають призові місця на конкурсах і олімпіадах ВНЗ І-ІІ рівня акредитації. За результатами 2015 та 2016 років Хмельницький політехнічний коледж Національного університету «Львівська політехніка» отримав перемогу в номінації «Навчальний заклад» в місті Хмельницькому.

Особливу увагу навчальний заклад приділяє фізичній підготовці. Спортивні команди політехніків  постійно виборюють  перші місця в загальній спартакіаді міста Хмельницького та області, зональних обласних змаганнях серед ВНЗ І-ІІ р.а.

Хмельницькі політехніки – це справжні патріоти. Провівши флешмоби  «Тризуб вишиванок», ми двічі, у 2017 та 2018 роках, встановили рекорди України  та були занесені  до Книги рекордів України.

Добра слава про наш навчальний заклад посприяла тому, що ХПК – єдиний із навчальних закладів такого рівня, мав честь у вересні 2020 року  зустрічати вельмиповажну делегацію у складі Президента, міністра освіти, урядовців, депутатів та очільників області.

Після закінчення коледжу випускники можуть продовжити навчання у філії Національному університеті «Львівська політехніка», яка працює на базі коледжу, для одержання повної вищої освіти за скороченою формою у цьому престижному навчальному закладі та інших ВНЗ, між якими укладено угоду про співпрацю, але найбільша кількість випускників коледжу  отримала диплом про вищу освіту Національного університету «Львівська політехніка».

Сьогодні продовжується розбудова навчального закладу.  Модернізовано автодром, будується бізнес-центр, осучаснюється стадіон, утеплено навчальні корпуси, оновлено архітектурний стиль нашого коледжу, який в деякій мірі став схожим до Львівської політехніки, тому гасло хмельницьких політехніків  стало гарним доповненням до гасла львівських політехніків – « Docendo discimus» –  навчаючи навчаємось.

© 2015-2024 Хмельницький політехнічний коледж