Короткий огляд

Підпорядкованість – Міністерство освіти і науки України

Рівень акредитації – перший

Рік заснування – серпень 1965

Надання статусу коледжу – лютий 1991 року

Хмельницький політехнічний коледж – вищий навчальний заклад першого рівня акредитації (створений на базі колишнього Хмельницького електромеханічного технікуму), який готує фахівців для здійснення практичної роботи у сфері виробництва за професійним спрямуванням спеціальностей кваліфікованого рівня молодший спеціаліст. Наш коледж – один з найбільших не лише в обласному центрі, а й на Хмельниччині серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації.

В коледжі навчається 1200 студентів, з них більше 900 на денному відділенні. Для підготовки кваліфікованих фахівців створена матеріальна база з сучасним устаткуванням. В двох навчальних корпусах – 47 кабінетів і лабораторій. Допомагають студентам здобувати освіту на рівні сучасних вимог книжковий фонд бібліотеки коледжу, який складається із понад 100 тисяч примірників навчальної літератури, та 9 комп’ютерних лабораторій, підключених до мережі Internet. Три навчально-виробничі майстерні забезпечують проведення всіх видів практики, створена виробнича ділянка, на якій виготовляється корисна продукція за договорами для підприємств та організацій міста.

В структуру коледжу входять такі відділення як:

– “Інженерної механіки”;

– “Комп’ютерних систем та мереж”;

– “Програмування“;

– “Економіки та менеджменту”;

– “Заочне відділення”.

Працюють педагогічна і методична рада, вісім циклових комісій.

Навчально-виховний процес забезпечують досвідчені викладачі, серед яких 33 викладачі вищої категорії, 12 викладачів мають звання “Відмінник освіти України”, 23 працівники мають звання “Старший викладач”, три вчителі – методисти, 5 викладачів навчаються в аспірантурі.

Більше як за 40 років діяльності наш навчальний заклад підготував близько 10 тисяч юнаків і дівчат, причому майже всі вони знайшли своє місце у житті. Працюють за фахом, займають керівні посади, а деякі з них – навіть високі. Зокрема, М.І.Приступа став мером міста Хмельницького, В.Є. Вікарчук – головою Красилівської районної держадміністрації, С.О. Василишин та В.Ф. Кацемір – докторами технічних наук, М.Є. Чайковський – ректором Хмельницького інституту соціальних технологій, В.М. Коліщак – головою громадської організації “Рідне місто”.

Більше 20 наших випускників, здобувши вищу освіту, повернулись назад і працюють в коледжі викладачами та на інших посадах від заступника директора до майстра виробничого навчання.

На базі коледжу в 2003 р. відкритий навчально-методичний центр інституту дистанційного навчання Національного університету “Львівська політехніка”, що дає змогу юнакам та дівчатам здобувати повну вищу освіту.

23 березня 2015 року наказом №339 Міністерства освіти і науки України ХПК приєднано до Національного університету «Львівська політехніка».

© 2015 Хмельницький політехнічний коледж