НовиниКоментарі Вимкнено до Виховна година «Історія Поділля в період Другої світової війни» приурочена 74-й річниці визволення Хмельницького від німецько-фашистських загарбників

Щороку, 25 березня, хмельничани вшановують пам’ять визволителів Проскурова. В цей день у 1944 році в результаті кровопролитних боїв наше місто було повністю звільнене від фашистських загарбників. Шанують пам’ять воїнів-визволителів і у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка». У музеї навчального закладу представлена масштабна панорама, яка відображає події того знаменного дня. Тут проводяться екскурсії як для студентів коледжу, так і для шкільних делегацій. Вшановуючи 74-у річницю визволення Хмельницького (Проскурова) від німецько-фашистських загарбників, у коледжі проведено виховну годину «Історія Поділля в період Другої світової війни». Організатор заходу, викладач історії Віктор Вікторович Котов, проінформував присутніх про передумови визволення нашого краю, початок, детальний хід та підсумки тієї частини Проскурівсько-Чернівецької операції, яка призвела до визволення Хмельницького (Проскурова) від гітлерівців. Студенти були вражені розповіддю про перебування нацистів у нашому місті протягом 1941-1944 років, про концтабори на теренах сучасної Хмельниччини, катування в них; боротьбу підпільників з ворогом, страждання місцевих жителів (євреїв, українців, містян інших національностей). Окремо Віктор Вікторович зупинився на темі відзначення командуванням військових частин і з’єднань, що визволяли Проскурів. Присутні на заході студенти та куратори груп ЕК-171, МЕ-172, ЕК-171 хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих в боях за визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників.

29597641_433298213762060_9160602573627179011_n