НовиниComments Off on «Тепло долонь і серця – захисникам України» – тема патріотичних бесід студентів ХПК НУ “Львівська політехніка” з учасниками АТО, військовослужбовцями

Нам невідомі всіх їх імена,
Хто їх чекає, хто за ними плаче,
Де їхній дім, як їм болить війна,
Яке в них серце – щире чи терпляче.
Як страшно їм, коли усе горить,
Коли руїни, смерть перед очима,
І як в бою важлива кожна мить,
Які в них білі крила за плечима.
Нам невідомі мрії й здобуття,
Всі їхні рани, всі слова прощання,
Вони – солдати, що кладуть життя,
Заради нас і мирного світання.
І без імен помолимось за них,
За трошки вдачі світлої, простої.
В час зрад страшних і втрат таких гірких,
І без імен вони для нас герої.
(Невідомська Вікторія)

Вшанування українського війська 14 жовтня, на Покрову є давньою історичною традицією нашого народу. У 2014 році вона набула нового звучання. Сьогодні ми не тільки згадуємо тих, хто в різні історичні епохи боровся за свободу і незалежність нашої країни, а в першу чергу вшановуємо воїнів, які зараз мужньо й жертовно оберігають священні рубежі рідної Батьківщини.

У День захисника України вклоняємось доземно пам’яті тих, хто навічно залишився на полі бою. Серед них і Володимир Соломчук – наш випускник 2013 року, що загинув біля м.Щастя під Луганськом коли йому було лише 22 роки . Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» Володя нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Ми у вічному боргу перед тими, хто не шкодуючи себе, став на захист рідної землі. Сьогодні ці люди серед нас і вони мають що нам сказати, адже і побачили, і відчули, і зрозуміли набагато більше ніж ті, для кого війна – поняття абстрактне.
«Тепло долонь і серця – захисникам України» – під таким гаслом пройшов цикл зустрічей студентів Хмельницького політехнічного коледжу НУ «Львівська політехніка» з учасниками АТО. До нас прийшли: чемпіон України з рукопашного бою Руслан Фазілович Аскаров; представники роти патрульної служби поліції особливого призначення «Богдан» Головного управління поліції в Хмельницькій області – старший інспектор групи кадрового забезпечення підполковник Тетяна Анатоліївна Савчук та старший інспектор взводу № 1 капітан Олексій Миколайович Мельничук;  представники 8-го окремого полку спеціального призначення – підполковник Олександр Васильович Побірський та молодший сержант Марина Василівна Побірська.  Це люди, які сьогодні є моральними авторитетами нації. Пройшовши пекло війни, вони не зламались а зміцніли духом, будують плани на майбутнє, продовжують здобувати освіту (здебільшого юридичну), щоб і в подальшому бути захисниками, але вже у мирному житті.
Затамувавши подих, студенти слухали розповіді про події на сході країни, роздуми від побаченого, прожитого і пережитого в зоні АТО. Найбільше вразили очі, наповнені болем спогадів про важкі бої, захист Донецького аеропорту та загиблих побратимів. Щира, відверта розмова з такими людьми спонукає студентів вірити в себе, не боятись труднощів, додає впевненості в тому, що в нашій державі появилась когорта людей, здатних змінювати країну і брати на себе відповідальність за те, що відбувається. А це означає, що «Ще нам, браття українці, усміхнеться доля».

22448645_363580010733881_4019613067941996635_n22406048_363580014067214_7464116332342258978_n22448111_363580107400538_8286383925143860513_n111