У політехніці вшанували героїчний подвиг нашого народу у Другій світовій війні

НовиниComments Off on У політехніці вшанували героїчний подвиг нашого народу у Другій світовій війні

Війна, війна!
І знов криваві ріки!
І грім гармат, і шаблі дзвін.
Могили, сироти, каліки
І сум покинутих руїн.

О. Олесь

Зовсім небагато залишилось людей, що пам’ятають той страшний день – 22 червня 1941 року, та в колективній пам’яті нашого народу саме він назавжди закарбований як день початку найбільших жахіть ХХ століття.

В нашій державі 22 червня відзначається як День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. І сьогодні, коли наш народ знову потерпає від військових дій на сході країни, ми особливо гостро усвідомлюємо ціну миру та безпеки і, згадуючи всі жахи Другої світової, низько вклоняємось тим, хто кров’ю і потом відстоював нашу перемогу тоді і тим, хто робить це зараз.

Ми навчилися бути милосердними, навчилися прощати, адже завжди були доброзичливим та миролюбним народом. Та є речі, які забуттю не підлягають, речі, які не піддаються людському розумінню. І такі факти знає наша історія. «Якщо Бог існує, то йому доведеться благати мене про прощення» – так написав один із в’язнів на стіні камери концтабору.
І не дай нам Бог забути про це!

Творчі студії Центру талановитої молоді представляють фільм «Пам’ять про їх подвиг вічна» про вшанування у Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» героїчного подвигу нашого народу у Другій світовій війні.