Виховна година «Соборність України. Естафета поколінь: від діда – прадіда»

НовиниComments Off on Виховна година «Соборність України. Естафета поколінь: від діда – прадіда»

22 січня 1919 року на площі перед Софією Київською відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюдному зібранні було урочисто проголошено Злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Українці показали, що, незважаючи на століття перебування під владою різних держав, вони єдиний народ, який хоче жити у самостійній соборній державі. І хоч «Декларація про Злуку» так і не була втілена в життя (ЗУНР захопила Польща, УНР – Радянська Росія), безцінним є історичний досвід. Цей день ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Йому була присвячена виховна година «Соборність України. Естафета поколінь: від діда – прадіда», проведена Тетяною Олексіївною Матіяш для студентів-першокурсників відділення комп’ютерних систем Хмельницького політехнічного коледжу.
Сьогодні ми віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України.