Форми та способи захисту авторських прав

НовиниComments Off on Форми та способи захисту авторських прав

Все частіше в інформаційному просторі з’являються повідомлення щодо порушення авторських прав. Йдеться про величезні штрафні санкції та іміджеві втрати як для великих корпорацій, так і для окремих осіб. І дуже часто ці порушення обумовлені незнанням законодавства чи довготривалим безкарним ігноруванням його. Сьогодні ж ми зрозуміли, що недотримання права інтелектуальної власності може дорого коштувати. І незнання закону, як кажуть, не звільняє від відповідальності. Тому необхідною складовою професійної компетентності сучасного фахівця є досконале знання та культура дотримання права інтелектуальної власності.
У Хмельницькому політехнічному коледжі НУ «Львівська політехніка» приділяють особливу увагу засвоєнню теоретичних знань щодо форм та способів захисту авторських прав (в першу чергу – на програмні продукти), видів відповідальності за порушення цих прав, вмінню на практиці застосувати положення нормативно-правової бази з питань захисту авторського права. Викладач дисципліни «Ліцензування та сертифікація програмних продуктів» Вікторія Григорівна Фрімерштейн окрім викладання теоретичної частини багато часу приділяє розвитку вміння студентів самостійно аналізувати проблемні ситуації, спілкуватись та працювати в малих групах, використовувати мультимедійні засоби та мережеві технології, розвивати спостережливість та логічне мислення в умовах дефіциту часу. Використання інноваційних технологій навчання на уроках Вікторії Григорівни робить їх ефективними та захоплюючими. Як приклад – відкрите практичне заняття на тему «Захист прав на програмні продукти». Воно було побудовано в формі гри та включало в себе он-лайн тестування, експрес-опитування та розгляд матеріалів реальної судової справи. Команди, виходячи із своїх теоретичних знань, пропонували варіант судового рішення. Після оголошення справжнього судового рішення журі визначило переможців. І, звісно, було нагородження. Оцінка «Відмінно» – чудова нагорода і для студента, і для викладача.

15439708_233920927033124_4057149791786982155_n 15492233_233920903699793_378708476852978638_n