День захисника Вітчизни – здавна шановане свято в українців

НовиниComments Off on День захисника Вітчизни – здавна шановане свято в українців

День захисника Вітчизни – здавна шановане свято в українців, але донедавна воно мало дещо формальний зміст, коли жінки вітали своїх чоловіків, як потенційних захисників, не допускаючи і думки про війну та очікуючи навзаєм вітань 8 березня. Сьогодні ж це свято змінило свою сутність, воно отримало конкретні героїчні імена, і не тільки чоловічі. А найважливіше – ми перестали його відзначати за радянським календарем – у лютому. З 2014 року День захисника України ми святкуємо 14 жовтня, на Покрову. Цей день в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва. Українська Повстанська Армія також обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.
День захисника України – це привід ще раз і ще раз висловити шану і дяку тим, хто зі зброєю в руках став на захист нашої батьківщини, волонтерам, лікарям, військовим капеланам. Це день, коли в кожному колективі проходять зустрічі з людьми, захист вітчизни для яких став частиною їх життя. В першу чергу – це учасники АТО, що працюють чи навчаються в даному закладі . У політехнічному коледжі в цей день особливі слова вітань та подяки звучать в адрес студента гр.ВР-132 Івана Лукасишена, який нещодавно був демобілізований із зони АТО. Вітаємо ми і студентів заочного відділення, які зі зброєю в руках захищали незалежність нашої батьківщини. Це Віктор Король, Вячеслав Вапняр, Максим Файфор та Віталій Мельник.
День захисника України – водночас урочисте і дуже сумне свято. Сьогодні у кожному місті та чи не в кожному колективі згадують героїв, які не повернулись з війни, навіки залишившись молодими. В Хмельницькому політехнічному коледжі в цей день знову пом’януть світлу пам’ять нашого випускника 2013 року Володимира Соломчука , що загинув біля м. Щастя під Луганськом коли йому було лише 22 роки . Указом Президента України № 282/2015 від 23 травня 2015 року, “за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі” Володя нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
День захисника України – це день, коли ми самі собі задаємо багато питань і шукаємо на них відповідь. І відповіді ці є – варто лише стати учасником ряду заходів, що проводяться сьогодні в нашому місті. Серед них- проект «Переможці» у Хмельницькій дитячій художній школі. На фотоекспозиції представлені зображення 17 сильних красивих чоловіків і однієї жінки-волонтера, які живуть з протезами. Вони втратили кінцівки під час бойових дій на Сході України, але не втратили мужність і силу духу. Саме тому їх і назвали «Переможцями». Студенти політехнічного коледжу , що цілими групами відвідали виставку, кажуть, що експозиція назвичайно оптимістична, незважаючи на її тематику і погоджуються зі словами куратора проекту Соломії Вітвіцької: «Ці хлопці надихають усіх нас не сидіти на дивані, адже якщо вони посміхаються, якщо у них все добре, то нам точно немає причин плакати і не працювати».
Цікава, незвична акція «Жива бібліотека», присвячена Дню захисника вітчизни відбулась 12 жовтня у Центральній міській бібліотеці, де наші студенти прийняли участь як читачі. Перед ними були троє живих книг, троє особистостей, три життєві історії, пов’язані з війною на сході . Живе спілкування між людьми,які знають, що таке війна і хлопцями, яким завтра прийде повістка – цікаве та корисне для обох сторін, особливо для тих наших студентів, які вже сьогодні бачать себе в лавах військових, вирішили підписати контракт зі збройними силами і активно до цього готуються в рамках діяльності гуртка патріотичного виховання «Юний стрілець» (1 -2 курс) та «Влучний стрілець» (3-4 курс).
«Що кожен з нас сьогодні може зробити, щоб наблизити мир, що таке волонтерство, що сьогодні діється на сході України» – про це говорили студенти коледжу з співзасновником благодійного фонду «Патріоти України» Сергієм Вікторовичем Кисельовим та старшим лейтенантом, командиром взводу 95 десантно-штурмової бригади, учасником оборони Донецького аеропорту та захисту Слов’янська Сергієм Юрійовичем Мацехою під час виховної години «Вони змінили війну, а війна змінила їх. Кіборги», що відбулась в читальному залі. В іншій аудиторії в цей час пройшла виховна година «Героїчна Україна: від минулого до сьогодення», де наші студенти спілкувались з не менш героїчною особистісю, учасником АТО Сергієм Миколайовичем Гелеватим .
Адміністрація коледжу дякує організаторам таких потрібних сьогодні високодуховних патріотичних заходів за те, що вони беруться за цю нелегку, але таку необхідну роботу, що призводить до руйнування стереотипів, підвищення взаєморозуміння та налагодження суспільного діалогу.
Найбільша наша мрія – це мрія про мир. Дякуємо нашим захисникам за їх життєвий подвиг, за те, що більшість областей України сьогодні у безпеці. Дорогі наші воїни !!! Прийміть щирі вітання зі святом, що уособило доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі, – Днем захисника Вітчизни! Слава Україні! Героям слава!!!

14642333_200800677011816_2536078885635328020_n 14705631_200800673678483_4452238652992974744_n

Більше фото